Jump to content

Problema Windows


 Share

Recommended Posts

Ce problema ai (detalii clare, nu "uitati in screenshot/video)?: Mi.am cumpărat recent un i5 de 2.8 GHz, 4 GB ram DDR3, placa video de 1Gb.când l.am probat, a mers perfect, când am ajuns acasă ai i.am pus alt Windows, imaginea e strălucitoare, nu înțelegi nimic...

De cat timp aveti problema respectiva ?:2Zile...

Sistem de operare ?: Windows 7

Screenshot/Video: https://imgur.com/a/ZGnnC
Link catre posibilele rezolvari pe care le-ai incercat pe Google si nu au mers dintr-un motiv sau altul: N.am găsit absolut nimic care să mă ajute la rezolvarea acestei probleme.

Ma gândesc, dacă e placa video dusă, nu mai dădea imagine, la mine da imagine dar îi dă prea mult "alb"

Edited by iTUPEU HYENA
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, iTUPEU HYENA said:

Ce problema ai (detalii clare, nu "uitati in screenshot/video)?: Mi.am cumpărat recent un i5 de 2.8 GHz, 4 GB ram DDR3, placa video de 1Gb.când l.am probat, a mers perfect, când am ajuns acasă ai i.am pus alt Windows, imaginea e strălucitoare, nu înțelegi nimic...

De cat timp aveti problema respectiva ?:2Zile...

Sistem de operare ?: Windows 7

Screenshot/Video: https://imgur.com/a/ZGnnC
Link catre posibilele rezolvari pe care le-ai incercat pe Google si nu au mers dintr-un motiv sau altul: N.am găsit absolut nimic care să mă ajute la rezolvarea acestei probleme.

Ma gândesc, dacă e placa video dusă, nu mai dădea imagine, la mine da imagine dar îi dă prea mult "alb"

 

Din moment ce ti-ai bagat din nou w7, driverele sunt ok si la zi? si incearca sa dai si un repair de la tools la hard

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, iTUPEU HYENA said:

Ce problema ai (detalii clare, nu "uitati in screenshot/video)?: Mi.am cumpărat recent un i5 de 2.8 GHz, 4 GB ram DDR3, placa video de 1Gb.când l.am probat, a mers perfect, când am ajuns acasă ai i.am pus alt Windows, imaginea e strălucitoare, nu înțelegi nimic...

De cat timp aveti problema respectiva ?:2Zile...

Sistem de operare ?: Windows 7

Screenshot/Video: https://imgur.com/a/ZGnnC
Link catre posibilele rezolvari pe care le-ai incercat pe Google si nu au mers dintr-un motiv sau altul: N.am găsit absolut nimic care să mă ajute la rezolvarea acestei probleme.

Ma gândesc, dacă e placa video dusă, nu mai dădea imagine, la mine da imagine dar îi dă prea mult "alb"

 

specificatile le ghicim noi , nu ?

ce nume are placa video si placa de baza ?

 

 

scoate placa video si incerca cu cea integrata .

 

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, iTUPEU HYENA said:

Placa video, Nvidia GT 910, placa de bază Intel.

Nu are placa video integrată

 

ba ai , integrata in chipset-ul placii de baza .

 

integratedvsdedicated.jpg

Edited by XxX DeviL XxX
Link to comment
Share on other sites

On 11/20/2017 at 1:55 PM, XxX DeviL XxX said:

daca nu ai zis numele complet al placii de baza  , nu am de unde sa stiu ce iesiri are..

probabil are iesire hdmi si in acest caz iti trebuie un cablu hdmi-vga .

 

asteptam sa raspunzi itupeu

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, North AnTiDoT said:

vezi dacă ai driverele la zi.

 

avertisment

 

18 hours ago, No Stress said:

Uita te la drriver

 

avertisment

 

14 hours ago, TOV Sanderson said:

sigur ai instalat windows cum trebuie?

 

avertisment

 

14 hours ago, AIM Mihay said:

Probabil nu ai driverele instalate corect . Incearca cu 3DP Chip , iti da linkuri la driverele corecte

 

avertisment

 

 

Topic closed, nu mai dai semne de viata in topic, inseamna ca ai rezolvat problema

Link to comment
Share on other sites

  • Ocaust locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.