Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

Moduri compatibile SAMPCAC / SAMPCAC compatible mods


Kelton
 Share

Recommended Posts

8 hours ago, DussT SMECERU said:

@Shanker Nebunul, Eu am incercat sa pun cleo in jocul cu AC si vad ca nu vrea sa se deschida, da crash. Nu cred ca te lasa sa deschizi jocul daca ai cleo si AC. Doar .asi si ASI Loader.

Nu ai cum, sursa SAMPCAC nu poate sa fie editata de vrun owner de server, asadar nu poate sa permita cleo-ul.

Cred ca damage informer, cel mai bine se baga in server. @Kelton

@Kelton ca o alta propunere, e ca un membru din mafie sa fie obligat sa aiba AC-ul doar in timpul warurilor? De ce? Pentru ca poate sa-si faca 2 modpack-uri. Unul cu toate cleo-urile si ce vrea el, si unul strict cu SAMPCAC pentru waruri, cred ca e cel mai ok asa. Se poate pune sa fie necesar doar intre orele de war acel SAMPCAC.

Link to comment
Share on other sites

Just now, TLG TerR said:

@Lordd Odata ce CAC-ul devinde obligatoriu, daca esti mafiot nu te vei mai putea conecta pe server + ca e si inutil alt modpack, dar totusi nu e o idee rea dar e o pierdere de timp.

E folositor pentru ca ar putea mafiotii care mor dupa cleo/sampfuncs sa joace in timpul liber cu modpack-ul ala, si sa joace cu unul doar cu SAMPCAC cand sunt warurile.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, DaveyROYAL said:

3 blochea

Sincer,esti cam prostut :). sampacul blocheaza v2 si v4, du-te pe sv lu awake cu sampacu bagat si baga-ti v2 sau v4, sa vezi daca iti merge, si scoate sampacul, si baga v2 v4 si o sa vezi ca merge. Deci nu vorbi daca nu prea ai habar. O zi buna. Cel mai bine, ati face un pact cu piscot, renko si altii, si o sa fie mai bine, nu sa ne pune-ti sa folosim sampac, sa jucam cu ce moduri vreti voi, poate eu ca sa imi mearga bine la war, am nevoie de un mod cleo care nu exista asi, ce fac? din cauza unei prostii de sampac eu sa ma las de mafii? Ma las de mafii, ma las de b-zone, asa cum o fac eu, o face si altu, si altu. Deci ganditi-va umpic, ca nu toti au calculatoare care zboara, bineinteles eu am,dar sunt unii care joaca cu toate modurile posobile de lag,si cu toate  reduse si toate prostiile, ca sa le mearga cat de cat la war. Nu cred ca daca eu am chef sa ma joc la war, da metoda de war de pe b-zone e unica, de aceea joc din 2009 doar pe b-zone, deoarece alte metode de war nu-mi place, si pe a lu awake, nu merg codurile,dar e o metoda proasta de war, poti ataca un turf toata ziua cu un deelay de 4min, ce mama drq ,daca am mafie slaba, si din bulan imi iau HQ, dupa 5min,tot pe HQ ma ataca si iar il pierd,dupa 5min, iar imi atac HQ, stau si dau war doar pe HQ in 2h...sa fim seriosi. B-zone are cele mai bune metode de war si le-a avut. 

 

Dar totusi trebuie sa ne gandim ca unii folosesc modurile de lag, care au nevoie de CLEO, unii pe b-zone joaca doar pentru waruri, sa se distreze la war.

 

Nu ati observat ca de cand ati bagat noua regula cu rank 6 au scazut playeri? Voi nu a-ti observat asta,dar eu am observat, cand era sa dai 3 r6 pe luna dinafara, erau 800-900 pe rpg1, acuma cu noua regula, la war is 600-700, rar cand se fac 800-900. 

Deci ganditi-va ca b-zone e populata pentru metoa de war, pentru ca este facuta foarte bine si fara buguri. 

 

 

Edited by Vito Corleone
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Vito Corleone said:

Sincer,esti cam prostut :). sampacul blocheaza v2 si v4, du-te pe sv lu awake cu sampacu bagat si baga-ti v2 sau v4, sa vezi daca iti merge, si scoate sampacul, si baga v2 v4 si o sa vezi ca merge. Deci nu vorbi daca nu prea ai habar. O zi buna. Cel mai bine, ati face un pact cu piscot, renko si altii, si o sa fie mai bine, nu sa ne pune-ti sa folosim sampac, sa jucam cu ce moduri vreti voi, poate eu ca sa imi mearga bine la war, am nevoie de un mod cleo care nu exista asi, ce fac? din cauza unei prostii de sampac eu sa ma las de mafii? Ma las de mafii, ma las de b-zone, asa cum o fac eu, o face si altu, si altu. Deci ganditi-va umpic, ca nu toti au calculatoare care zboara, bineinteles eu am,dar sunt unii care joaca cu toate modurile posobile de lag,si cu toate  reduse si toate prostiile, ca sa le mearga cat de cat la war. Nu cred ca daca eu am chef sa ma joc la war, da metoda de war de pe b-zone e unica, de aceea joc din 2009 doar pe b-zone, deoarece alte metode de war nu-mi place, si pe a lu awake, nu merg codurile,dar e o metoda proasta de war, poti ataca un turf toata ziua cu un deelay de 4min, ce mama drq ,daca am mafie slaba, si din bulan imi iau HQ, dupa 5min,tot pe HQ ma ataca si iar il pierd,dupa 5min, iar imi atac HQ, stau si dau war doar pe HQ in 2h...sa fim seriosi. B-zone are cele mai bune metode de war si le-a avut. 

 

Dar totusi trebuie sa ne gandim ca unii folosesc modurile de lag, care au nevoie de CLEO, unii pe b-zone joaca doar pentru waruri, sa se distreze la war.

 

Nu ati observat ca de cand ati bagat noua regula cu rank 6 au scazut playeri? Voi nu a-ti observat asta,dar eu am observat, cand era sa dai 3 r6 pe luna dinafara, erau 800-900 pe rpg1, acuma cu noua regula, la war is 600-700, rar cand se fac 800-900. 

Deci ganditi-va ca b-zone e populata pentru metoa de war, pentru ca este facuta foarte bine si fara buguri. 

 

 

Acele cheats-uri nu functioneaza din cauza ca au fost blocate din server, nu le-a blocat SAMPCAC-ul. Propune niste lucruri la sectiunea propuneri pentru server(sau ceva de genul) si vom inainte ideea catre scripteri, se poate face ceva. Iti recomand sa faci o lista mare cu propuneri, pe care o voi inainta personal la scripteri, bobo, kelton etc. pentru a le afla parerea si daca vor exista sanse sa fie implementate respectivele idei.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Vito Corleone said:

 Macar taci si tu fa bine..ca esti paralel draga. O zi buna, nu-mi bat capul daca nu aveti habar .

In loc sa arunci cu noroi mai bine ai face ceva constructiv, care ar putea ajuta server-ul. Daca zici ca suntem paraleli din start, cu ce putem ajuta?

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, GAPerry said:

Salut Keloton, dupa parerea mea cele mai importante moduri cleo la war sunt:

-anticrasher037.cs

-DigiInfo.cs (dmg info)

-FPSUnlock.cs

 

Din cate stiu modurile 'modloader' nu merg fara cleo, poti pune cleo-ul si in modloader si acolo ai putea baga renko.cs si tot felul de coduri daca nu e restrictionat si aceasta functie a folderului modloader.

 

Modloader merge fara cleo

Link to comment
Share on other sites

- memory2048 (mareste memoria la 2GB pentru incarcarea modurilor de tip skin, arme, etc.) - neaparat pentru mafioti, altfel nu se incarca corect texturile.

- DigiInfo (HP in cifre)

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Vito Corleone said:

Sincer,esti cam prostut :). sampacul blocheaza v2 si v4, du-te pe sv lu awake cu sampacu bagat si baga-ti v2 sau v4, sa vezi daca iti merge, si scoate sampacul, si baga v2 v4 si o sa vezi ca merge. Deci nu vorbi daca nu prea ai habar. O zi buna. Cel mai bine, ati face un pact cu piscot, renko si altii, si o sa fie mai bine, nu sa ne pune-ti sa folosim sampac, sa jucam cu ce moduri vreti voi, poate eu ca sa imi mearga bine la war, am nevoie de un mod cleo care nu exista asi, ce fac? din cauza unei prostii de sampac eu sa ma las de mafii? Ma las de mafii, ma las de b-zone, asa cum o fac eu, o face si altu, si altu. Deci ganditi-va umpic, ca nu toti au calculatoare care zboara, bineinteles eu am,dar sunt unii care joaca cu toate modurile posobile de lag,si cu toate  reduse si toate prostiile, ca sa le mearga cat de cat la war. Nu cred ca daca eu am chef sa ma joc la war, da metoda de war de pe b-zone e unica, de aceea joc din 2009 doar pe b-zone, deoarece alte metode de war nu-mi place, si pe a lu awake, nu merg codurile,dar e o metoda proasta de war, poti ataca un turf toata ziua cu un deelay de 4min, ce mama drq ,daca am mafie slaba, si din bulan imi iau HQ, dupa 5min,tot pe HQ ma ataca si iar il pierd,dupa 5min, iar imi atac HQ, stau si dau war doar pe HQ in 2h...sa fim seriosi. B-zone are cele mai bune metode de war si le-a avut. 

 

Dar totusi trebuie sa ne gandim ca unii folosesc modurile de lag, care au nevoie de CLEO, unii pe b-zone joaca doar pentru waruri, sa se distreze la war.

 

Nu ati observat ca de cand ati bagat noua regula cu rank 6 au scazut playeri? Voi nu a-ti observat asta,dar eu am observat, cand era sa dai 3 r6 pe luna dinafara, erau 800-900 pe rpg1, acuma cu noua regula, la war is 600-700, rar cand se fac 800-900. 

Deci ganditi-va ca b-zone e populata pentru metoa de war, pentru ca este facuta foarte bine si fara buguri. 

 

 

Vrei s-o arzi cunoscător p-aici dar tu ești cel "prostuț". V2, v4 și 0.3 funcționează pe sampcac și acv2. In schimb, nu funcționează pe serverul lu' awake pentru că s-a ajuns la o înțelegere cu developerii. Cât despre modurile Cleo fără de care tu și alți "mafioți" nu puteți trăi, sunt useless. De ce ai avea nevoie de 999 moduri Cleo pentru a-ti face treabă de mafiot? Off: haha ce mă amuză că au venit pașnicii sa-si dea și aici cu părerea

Edited by Risky RT
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Hatake said:

ala parca arata si numele, si parca era si ilegal

8 hours ago, GF Coolback4 said:

In loc sa arunci cu noroi mai bine ai face ceva constructiv, care ar putea ajuta server-ul. Daca zici ca suntem paraleli din start, cu ce putem ajuta?

sa trollez la tn pe rpg4 si sa ma tineti in vw e cv constructiv?

nowwwwwwwwwwwwwwwwworrrrrrrrrrrrrrrrrrrry

jk

Edited by Dani aka Ceausescu
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, GF Coolback4 said:

Acele cheats-uri nu functioneaza din cauza ca au fost blocate din server, nu le-a blocat SAMPCAC-ul. Propune niste lucruri la sectiunea propuneri pentru server(sau ceva de genul) si vom inainte ideea catre scripteri, se poate face ceva. Iti recomand sa faci o lista mare cu propuneri, pe care o voi inainta personal la scripteri, bobo, kelton etc. pentru a le afla parerea si daca vor exista sanse sa fie implementate respectivele idei.

Taci in morti tai cum sa blocheze server-ul codurile ?

Codurile in mafii sunt oprite de catre developerii lor amarasteanule.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Vito Corleone said:

Sincer,esti cam prostut :). sampacul blocheaza v2 si v4, du-te pe sv lu awake cu sampacu bagat si baga-ti v2 sau v4, sa vezi daca iti merge, si scoate sampacul, si baga v2 v4 si o sa vezi ca merge. Deci nu vorbi daca nu prea ai habar. O zi buna. Cel mai bine, ati face un pact cu piscot, renko si altii, si o sa fie mai bine, nu sa ne pune-ti sa folosim sampac, sa jucam cu ce moduri vreti voi, poate eu ca sa imi mearga bine la war, am nevoie de un mod cleo care nu exista asi, ce fac? din cauza unei prostii de sampac eu sa ma las de mafii? Ma las de mafii, ma las de b-zone, asa cum o fac eu, o face si altu, si altu. Deci ganditi-va umpic, ca nu toti au calculatoare care zboara, bineinteles eu am,dar sunt unii care joaca cu toate modurile posobile de lag,si cu toate  reduse si toate prostiile, ca sa le mearga cat de cat la war. Nu cred ca daca eu am chef sa ma joc la war, da metoda de war de pe b-zone e unica, de aceea joc din 2009 doar pe b-zone, deoarece alte metode de war nu-mi place, si pe a lu awake, nu merg codurile,dar e o metoda proasta de war, poti ataca un turf toata ziua cu un deelay de 4min, ce mama drq ,daca am mafie slaba, si din bulan imi iau HQ, dupa 5min,tot pe HQ ma ataca si iar il pierd,dupa 5min, iar imi atac HQ, stau si dau war doar pe HQ in 2h...sa fim seriosi. B-zone are cele mai bune metode de war si le-a avut. 

 

Dar totusi trebuie sa ne gandim ca unii folosesc modurile de lag, care au nevoie de CLEO, unii pe b-zone joaca doar pentru waruri, sa se distreze la war.

 

Nu ati observat ca de cand ati bagat noua regula cu rank 6 au scazut playeri? Voi nu a-ti observat asta,dar eu am observat, cand era sa dai 3 r6 pe luna dinafara, erau 800-900 pe rpg1, acuma cu noua regula, la war is 600-700, rar cand se fac 800-900. 

Deci ganditi-va ca b-zone e populata pentru metoa de war, pentru ca este facuta foarte bine si fara buguri. 

 

 

Nu vorbii in necunostiinta de cauza. Acolo asa a vrut renko, sa nu-ti meargă v2 si v4.

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, OlandezuRevinPeBZ said:

Taci in morti tai cum sa blocheze server-ul codurile ?

Codurile in mafii sunt oprite de catre developerii lor amarasteanule.

Ia du-te tu pe regatul lui awake si baga v2, v4 si zi-mi daca merge. Asta daca nu esti prieten cu phen sau renko, in caz contrar s-ar putea sa-ti mearga. :P

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, GF Coolback4 said:

Ia du-te tu pe regatul lui awake si baga v2, v4 si zi-mi daca merge. Asta daca nu esti prieten cu phen sau renko, in caz contrar s-ar putea sa-ti mearga. :P

Nu merge. Asa a vrut renko,  sa nu meargă.

În plus, @GF Coolback4 cei care sunt prinsi ca au folosit v4 pe serverul lui awake rămân fara licență.

Edited by Lordd
Link to comment
Share on other sites

Rainbow Weapons.

 

Digiinfo - poate fi implementat din server.

KMF - la fel, poate fi implementat din server.

Crosshair.cs - exista crosshairs.asi(mai bun).

Memory2048.cs e inutil incepand cu SA-MP 0.3.7;

Quote

SA-MP 0.3.7 RC3 Client/Server update
- The streaming memory allocation amount uses the total system memory found by Windows, not the available memory.

 

Edited by NUSUNTRENKO
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Vito Corleone said:

sampacul blocheaza

Esti mai prost ca toti care au commentat la postul tau, vorbesti in nestiinta, sampcac-ul care il folosesc pe regatul lui gauache ala, e diferit fata de cel default, din cauza scripterilor de acolo, au adaugat anumite linii in script care baneaza codul respectiv v2,v3,v4 pe ip, si e normal sa nu-ti mearga. Totusi aceste coduri merg si vor merge pe aceasta versiune a ac-ului.

Link to comment
Share on other sites

  • Kelton locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.