Jump to content

[Portofoliu] Andra


Andrada
 Share

Recommended Posts

Va era dor de mine? Ei bine, m-am intors!

O sa incerc sa am lucrari cat mai diversificate pe aici, pentru ca avatarele deja devin monotone. Enjoy!

Bannere:

nicol1.thumb.jpg.7f39c47d901630396afd15379bd61a1a.jpgnicol2.thumb.jpg.af41d87926ac4e9bf1fb9f54ae12b05d.jpgnicol4.thumb.jpg.2d6d177138efcd84ad440974eda0a50f.jpg

 

 

 

 

 

 

image.pngimage.pngimage.pngimage.pngimage.pngimage.pngGyclv1x.gif

 

3NonXb1.png

RCi2cJs.png

gh5wbqp.png

 

 

 

 

 

Pana data viitoare, #stayclose.

Edited by A n d r a
Link to comment
Share on other sites

Cred ca poti face cu mult mai mult la text daca iti vei da interesul, folosesti fonturi prea 'basic' si fara efecte. La avatare nu-mi dau seama daca folosesti un blur sau ceva.

Ce sa zic... kw!

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Beyond said:

Cred ca poti face cu mult mai mult la text daca iti vei da interesul, folosesti fonturi prea 'basic' si fara efecte.

Daca te referi la bannere, acelea au fost facute la comanda. Cel ce si le-a dorit a vrut anumite lucruri pe care a trebuit sa le am in vedere in timp ce lucram la ele, fontul textului fiind inclus in ce am precizat. Doar pentru ca nu imi place sa umplu lucrarile cu fel si fel de efecte astfel incat sa para prea incarcate, asta nu inseamna ca nu sunt prezente in acestea un efect, doua.

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Beyond said:

Cred ca poti face cu mult mai mult la text daca iti vei da interesul, folosesti fonturi prea 'basic' si fara efecte. La avatare nu-mi dau seama daca folosesti un blur sau ceva.

Ce sa zic... kw!

Cred ca era mai ok sa nu postezi, astfel imi dau seama ca ai ramas la acelasi nivel in ceea ce priveste designul, si stii foarte bine la ce ma refer.

Initial am crezut ca te referi la avatare cand ai spus chestia cu fonturile, insa dupa ce ti-am citit intregul post mi-am dat seama ca faceai referire la  bannere.

Fonturile "basic" si fara efecte sunt cele cautate in publicitate, nu o sa vezi tu un logo un fonturi "sofisticat" si cu efecte. uita-te la firmele mari de exemplu si arata-mi mie un logo cu un font "sofisticat" si unde sunt aplicate efecte pe el.

Erai cu un picior in groapa dar cred ca, curand o sa fii cu totul.


ma bucur ca din usor, usor, tot mai multe persoane incep sa iasa din sfera stockurilor si sa treaca la imaginatie.

la ultimul banner drop shadow-ul ala si "abonati-va la canalul meu" au stricat cam tot.

pe langa asta incearca sa folosesti icon-uri din acelasi pachet, sa nu fie diferite.

in mare parte e ok pentru un incepator, tine-o tot asa

Edited by richter
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Elena said:

Ma bucur ca ti-am putut vedea evolutia , esti un designer activ si foarte bun. Felicitari si mult succes pe viitor.

Multumesc enorm, Elenus! Ma bucur sa aud asta de la tine. >:D<

Link to comment
Share on other sites

Imi place cum lucrezi, totusi sunt unele probleme pe care trebuie sa le rezolvi.

Font-urile: de multe ori folosesti font-ul 04b03 sau ceva asemanator. Incearca sa pui font-ul de la font-ul primar ca font-ul secundar. Fa-mi un .png (nu cu numele meu, cu ce vrei tu) sa vad cum o duci.

Blur: Blur-ul tau sau Colour Correction este cam excesiv in unele poze. Incearca sa lasi poza originala si sa faci mici schimbari.

Bannere: Am vazut ca la youtube-banner esti incepatoare-advanced(60%). Font-ul pe care il folosesti pentru Instagram nu prea isi vede locul, iti propun sa cauti mai multe font-uri pe dafont.com
Mi-a placut mult poza cu Tow Truck Company, dar totusi iti propun sa mai pui niste efecte precum down-light, 1color-sparkles si mai poti gasii tu.

La Team Of Veterans mi-a placut foarte mult ideea, asa si avatarul lui Jomes.

Link to comment
Share on other sites

Ceva mai simplist:

andra_yt_cover.thumb.jpg.41e6185489592e1addc92a288105a68a.jpg

 

 

Plus cateva avatare de prin cereri:

cerere_darkevo_part2.jpgcerere_spokerr_avatar1.pngCERERE_AIME.jpgcerere_yoionutz.jpg

cerere_dya.jpgcerere_lamporo.jpgcerere_dark_avatar1.jpgcerere_aditzaaa2.jpg

cerere_darkevo_part4.jpgcerere_alexander.jpgCERERE_ANDREI13.jpgcerere_lamporo1.jpg

cerere_censor.jpgcerere_gabytzu.jpgcerere_aime1.jpgcerere_spx1.jpg

 

 

 

Un userbar la cerere:

cerere_userbar2.jpg

CERERE_USERBAR.jpg

 

 

 

 

 

Logo-uri pentru sectiuni:

bgag_HOT.png

cerere_elenus2.png

cerere_csgo1.png

 

 

 

 

Si din cereri, evident:

cerere_alecs_mod1.png

pentru_andrei1.png

pentru_usp.png

rip_x1.jpg

 

 

Incerc sa aduc cat mai multe lucrari, dar cu scopul de a mai diversifica continutul acestui portofoliu. Nu trebuie neaparat sa fie ceva facut pe forum, by the way.

In caz de orice comentariu, am observat si eu greselile de pe la unele lucrari. Mereu le fac atunci cand ma grabesc.. neatentia.

Daca-ti place ce vezi, poti da un react.

#stayclose

 

 

 

Edited by A n d r a
Modificare aspect.
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, A n d r a said:

Ceva mai simplist:

andra_yt_cover.thumb.jpg.41e6185489592e1addc92a288105a68a.jpg

 

 

Plus cateva avatare de prin cereri:

cerere_darkevo_part2.jpgcerere_spokerr_avatar1.pngcerere_yoionutz.jpgcerere_dya.jpgcerere_lamporo.jpgcerere_spx1.jpgcerere_dark_avatar1.jpgcerere_darkevo_part4.jpgcerere_alexander.jpgcerere_aditzaaa2.jpgCERERE_ANDREI13.jpgcerere_censor.jpgcerere_lamporo1.jpg

 

 

 

Un userbar la cerere:

cerere_userbar2.jpg

 

 

 

 

 

Logo-uri pentru sectiuni:

bgag_HOT.png

cerere_elenus2.png

cerere_csgo1.png

 

 

 

 

Si din cereri, evident:

cerere_alecs_mod1.png

pentru_andrei1.png

pentru_usp.png

rip_x1.jpg

 

 

 

Baga demisia nu esti buna CUM ITI PERMITI TU SA NU FACI AVATARUL MEU PERFECT?! - R[e]d

Link to comment
Share on other sites

On 23.01.2018 at 10:24 PM, Namet said:

Sunt foarte multe lucruri la care se poate insista. Lucrarile sunt decente, insa nu pot spune ca sunt de un designer, deoarece sunt foarte basic: blur, text simplu si ocazional un border. (nu spun ca as fi eu foarte bun si ma iau de ea, opinie proprie.) Totusi evoluezi, bafta in continuare.

Lucrarile sunt de luni de zile, pana si eu cand ma uit la ele imi vad propriile greseli in acestea. Prin portofoliu am inceput sa postez cam rar, si asta se observa. Insa mersi de feedback si scuze de acest reply intarziat. :)

On 06.05.2018 at 5:54 PM, ENDiZAW said:

Bannere: Am vazut ca la youtube-banner esti incepatoare-advanced(60%). Font-ul pe care il folosesti pentru Instagram nu prea isi vede locul, iti propun sa cauti mai multe font-uri pe dafont.com

Da, am observat acum ceea ce mi-ai spus in legatura cu font-ul. Si da, sunt complet de acord cu tine, mi-am vazut acea greseala.

Edited by A n d r a
Link to comment
Share on other sites

Just now, TLG Kidzor said:

#MareTalent!  Felicitări pentru munca depusă, sunt foarte frumoase!  Ca tine, normal ❤

nici aici nu scap de tine?

 

 

 

Felicitări Andruș, foarte frumoase. Dă-mi din talentul tău pls

Edited by South Alex FinantzBank
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, South Alex FinantzBank said:

nici aici nu scap de tine?

 

 

 

Felicitări Andruș, foarte frumoase. Dă-mi din talentul tău pls

:))

Multumesc, Alex

38 minutes ago, TLG Kidzor said:

#MareTalent!  Felicitări pentru munca depusă, sunt foarte frumoase!  Ca tine, normal ❤

<3 merci, Cristi. *frumoasa ca tine, pup*

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Steluta said:

Doamna dizainara a postat din nou in portofoliul ei... Stii deja parerea mea despre toate lucrarile tale (presupun) :)

Data viitoare incearca sa vii si cu o opinie legata de lucrarile ei.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.