Jump to content

Reguli sublideri / Subleader Rules


Kelton
 Share

Recommended Posts

4 minutes ago, SQUiZEON said:

Tip de facțiune: gang

Sugestie: Daca faci odata rank 3, sa poti sa iei rank 6 in orice factiune de acel tip

 

 

Ex: Am facut rank 3 in Green Street Bloods, sa pot sa iau rank 6 in orice factiune de tip gang.

buna opinie +1 

 

Link to comment
Share on other sites

Tip de facțiune: All.

Sugestie: Pașnice/PD/HA - Să nu conteze în care facțiune ai fost rang 3 atunci când iei r6, atât timp cât e același tip de facțiune. Spre exemplu, dacă ai fost r3 în LS Taxi, de ce nu ai fi apt și pentru sublider SF Taxi?

 

                Mafii - Scoatere regulă cu rang 3, dar sancținare mai drastică a liderului. Spre exemplu, îți aduci sublider unul care mâine îți ia ban, direct LW.

Edited by TFG AlexDN
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, SQUiZEON said:

Tip de facțiune: gang

Sugestie: Daca faci odata rank 3, sa poti sa iei rank 6 in orice factiune de acel tip

 

 

Ex: Am facut rank 3 in Green Street Bloods, sa pot sa iau rank 6 in orice factiune de tip gang.

mare +1

Link to comment
Share on other sites

Tip facţiune: all

Sugestie: Desi sunt contra codatilor si modificarea asta cu privire la promovarea unui sublider in gang indiferent de rank sau factiune poate aduce o crestere a codatilor, ma gandesc ca respectivii sublideri vor fi prinsi la un moment dat si se va aplica acea regula cu privire la sanctionarea liderului atunci cand acumuleaza 10 banati/luna. Deci sa zicem ca ar fi bine sa lasam liber liderilor de mafii sa-si aleaga oricand ce sublider vrea (maxim 3 sublideri pe luna), indiferent de rank sau factiune. Iar la departamente, pasnice si Hitmen sa ramana aceeasi regula cu privire la promovarea subliderilor. Pana la urma acel membru de rank 3+ a depus un anumit efort (timp, raport, seriozitate, interes, implicare in factiune) pentru a ajunge la rankul respectiv in factiune. Daca tu il vezi pe unul de rank 5 cu 200 zile in factiune si care inca e activ, se implica, isi da interesul si apoi observa ca un altul din afara factiunii, paralel cu tot ceea ce tine de factiune, ia sublider, atunci ii taie tot cheful acelui membru de rank 5.

 

Si daca ramanem contra codatilor, as indrazni sa propun ca la un anumit numar de sublideri banati pentru coduri/necooperare pe luna (de exemplu: 5) sa primeasca LW la prima abatere, demitere daca continua. :D

Link to comment
Share on other sites

Tip de facțiune: Toate.

Sugestie: 1. Daca un membru a avut rank 4-5 in SFPD spre exemplu, si au trecut mai mult de 3 luni sa ii poti acorda sublider iar in aceeasi factiune. La fel si daca a avut sublider si a iesit.

              2. Daca a avut rank 4+ intr-o factiune spre exemplu LSPD sa ii poti acorda sublider in SFPD direct deoarece ai experienta. (Exceptie cand a luat rank 6 si nu are vechime de rank4)

              3. In momentul cand ai luat lider la o factiune din care nu ai facut parte sa poti sa iti alegi 2 sublideri din afara.

              4. Daca un sublider a fost promovat la lider, sa iti poti alege imediat un alt sublider din afara, sau din membrii de rank 1-2.

              

Link to comment
Share on other sites

Tipul factiunii :

GANG

 

Sugestie:

1. De cand am luat lider am ajuns la concluzia ca vechea regula mai mult imi oferea o nesiguranta pentru sublideri, ca puteam pleca imediat la 14 zile si ramaneai cateva zile fara om  ce poate sa dea attack si detine cateva arme ce ii ofera un avantaj. Ar fii foarte ok ca la inceput de luna sa ai DREPTUL DE A ALEGE UN SUBLIDER DIN AFARA ( care nu indeplineste acel rank 3 in factiune ) + 2 din INTERIOR (Rank 3+ in factiune) si cei cu rank 3 anterior in factiune.

 

2. Regula cu subliderii in felul in care se acorda acum e total aiurea, mai ok era formatul pe o luna calendaristica. Gen cum suntem  in acest moment pe 9.dec.2017 eu dau 3 sublidere in aceasta zi, eu deabia pe 9.ian.2018 dau celelalte sublidere. Mi se pare mai ok si de folos ca la inceputul fiecarei luni sa primim cele 3 mutari de sublider pentru ca asa ne ofera o siguranta in + ca putem sa inlocuim persoana / persoanele respectiva / respective.

 

3.  Regula actuala are si dezavantajul ca un lider poate sa cheme un membru si ii promite la rank 3 o promovare la rank 6. Baiatul ajuta 35 zile si dupa se trezeste ca ii da la altul, nu-i ok nici chestia asta din pct meu de vedere.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Faction type: Peaceful, Department and Hitmen

Suggestion: Rank 6(Sub-leader) to given on merit not on leader's choice, according to their latest punishment, behavior. As this makes demerit players higher than those who actually deserve them.

Also, they can setup a poll on forum or website in which it will be voted for Sub-leader and only Rank 3+ can vote.

Edited by PARTH
Link to comment
Share on other sites

Tip de facțiune: Gang

Sugestie: Sa se poata ca subliderul sa fie adus din oricare alta factiune.

 

PS:Subliderii sa aiba raport(Asta e pt toate factiunile)

PS2: Si raport injumatatit pentru helperi/admini in orice departament.

Edited by Gunnter ToV
Link to comment
Share on other sites

Tip de factiune: Departament.

Sugestie: Sa fie obligatorie alegerea celui de-al doilea sublider prin vot, acesta facand parte din factiune, membrii departamentului respectiv sa aiba putere de decizie in acel departament, perioada minima in care subliderul trebuie tinut in functie sa fie o luna (31 de zile, indiferent de cate zile are luna calendaristica). De asemenea acesta trebuie sa fie rank 3+ si sa-si doreasca aceasta functie. Procesul de votare va fi sub forma unei sedinte obligatorii in cadrul factiunii, in care liderul alaturi de primul subleader (ales dupa criteriile vechi de alegere ale subliderilor) vor expune membrilor candidatii, activitatea lunara a acestora, precum si gradul de implicare in factiune (acesta este reprezentat de marimea raportului efectuat - adica mai multe puncte fata de raportul normal, nr de saptamani de cand este in factiune si altele). In acest mod membrii vor tinde sa creeze si sa intretina relatii mai bune cu colegii, precum si da sansa unui membru de a ajunge in conducerea factiunii. Daca mai sunt completari le astept.

Edited by CBN Zolerica
Link to comment
Share on other sites

Tip factiune: gangs

Sugestie: Propun sa fie anulata regula subliderului cu minim 3 luni in factiune, deoarece in mafii, jucatorii sunt foarte fluizi si isi schimba factiunile foarte usor. Ar fi mult mai folositor pentru lideri sa dea sublider unui om direct, fara sa mai stea 3 luni sa-l astepte.

Link to comment
Share on other sites

Tip de facțiune: Mafiot cu creier dezvoltat si total retras

Sugestie: N-ati facut nimic cu cacatul ala cu rank 3 anterior, din contra, n-ati diminuat numarul de codati, l-ati marit, asa ca va sugerez sa reveniti la vechea regula sau va afundati si mai mult.

 

8==========D

Link to comment
Share on other sites

Tip de facțiune: Toate

Sugestie: Ca fost lider al unei factiunii, sa poti primii oricand sublider la factiunea ( sau cele de acelasi tip ) la care ai fost lider. Liderii care au pierdut lideru ( orice metoda inafara de renuntare prin demisie ) sa nu poata primii sublider folosind aceasta regula. 

Link to comment
Share on other sites

Tip factiune: Toate 

Sugestie: Sugestia mea este ca un lider sa aibe dreptul sa isi aleaga maxim 2 sub lideri(fără rank 3+) in timp de 2 luni, dacă acesta atinge limita sa poata aduce sub lideri cu rank 3+ in ultimele 6 luni  in tipul factiunii ci nu doar aceea. (Gen pd, gang, pașnică), as crede că toată lumea ar fi mulțumită asa.

Edited by Robica
Link to comment
Share on other sites

Tip de facțiune: ALL

Sugestie: Sa fie scoasa regula cu rank 3 pentru sublider, sau sa ramana regula doar pentru pasnice pentru ca acelea sunt factiuni de inceput unde trebuie sa stii chestiile, de la pd in colo deja devii un jucator experimentat si cred ca poti detine functia de sublider.

Link to comment
Share on other sites

  • Kelton locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.