Jump to content

[HISTORY] - Sugestii


BIS aka OldNab
 Share

Recommended Posts

Imagini pentru history lesson

 

 

În acest topic, cei care frecventează categoria noastră pot face sugestii pentru îmbunătăţirea ei, după următorul model:

 

Numele tău:

Sugestie:

Cu ce crezi că ajută?:

Alte precizări:

Edited by BIS aka OldNab
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, MihaiM1 said:

Numele tău:MihaiM1

Sugestie: Sa postezi ceva nou, adica ceva nou, istorie ceva mai nou, sau ISTORIA din Romania/Repullica Moldova

Cu ce crezi că ajută?:

Alte precizări:

Nu ai completat modelul de postare. Avertisment verbal.

Link to comment
Share on other sites

Numele tău: Nasu'

Sugestie: Sa se posteze mai mult, poate mai multi moderatori. Ar usura munca.

Cu ce crezi că ajută?: O sursa mai mare de informare, am vazut ca sunt ceva vizitatori care se uita peste aceste topicuri.

Alte precizări: M-am uitat si eu ce mai e pe forum si tocmai am aflat de aceasta sectiune, una dintre cele mai interesante pentru mine!

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Nasu' said:

Numele tău: Nasu'

Sugestie: Sa se posteze mai mult, poate mai multi moderatori. Ar usura munca.

Cu ce crezi că ajută?: O sursa mai mare de informare, am vazut ca sunt ceva vizitatori care se uita peste aceste topicuri.

Alte precizări: M-am uitat si eu ce mai e pe forum si tocmai am aflat de aceasta sectiune, una dintre cele mai interesante pentru mine!

Dacă ţi se pare că am omis evenimente sau personalităţi istorice, poţi posta aici.

Link to comment
Share on other sites

Numele tău: DaniRB 

Sugestie: Propun ca in sectiunea "Conspiracies" sa se poata dezbata si discuta liber, fara a fi nevoie sa urmam un model fix de postare. 

Cu ce crezi că ajută?: Dupa parerea mea, un model fix de postare nu are ce cauta intr-o astfel de sectiune. Conspiratiile sunt subiecte complexe, prea complexe incat replica fiecarui participant la discutie sa fie incadrata intr-un format de tip Argument 1, Argument 2, Argument 3, etc. Acest lucru este contraproductiv si impiedica purtarea unei discutii care ar putea starni cu adevarat interesul. Daca nu ar trebui sa urmam acest model, am putea purta discutii/dezbateri mai bogate.

Alte precizări: -

Link to comment
Share on other sites

Numele tau: DaniRB

Sugestie: Descongestionarea topicurilor din sectiunile "Discuss History" si "Conspiracies". 

Cu ce crezi ca ar ajuta?: In momentul de fata, aceste sectiuni sunt alcatuite din 15% comentarii ale utilizatorilor la topicurile create si 85% linkuri catre alte topicuri. Ma refer la linkuri postate in volum foarte mare, precum in cazul acesta, sau acesta, acestaacesta, s.a.m.d. Ele sunt postate in orice topic in care au chiar si cea mai mica legatura cu subiectul discutat, dintr-un motiv pentru care doar autorul le cunoaste. Este un lucru rau, deoarece un utilizator care intra in aceste zone pentru prima oara este facut sa creada ca au loc discutii serioase si indelungate acolo, dar defapt nu este asa. Chiar si daca respectivul ar vrea sa contribuie la discutiile acestea, nu ar putea sa o faca din cauza volumului imens de linkuri aiurea postate aproape in maniera spam. Dupa parerea mea, daca s-ar face putina "curatenie" in aceste sectiuni ale categoriei History, ar fi un lucru foarte bun si ar duce la aparitia unor noi membri interesati de aceste subiecte si dornici sa comenteze la adresa lor, in mod total liber. 

Alte precizari: Am mai adresat aceasta problema acum cateva zile cand am intrat pentru prima oara in aceasta zona a forumului printr-un simplu report privat, adresat moderatorilor. Am facut acest lucru dintr-un amestec de curiozitate si confuzie cu privire la motivul existentei acestui spam de linkuri, insa nu mi s-a raspuns la report si nu s-a rezolvat nimic, ba din contra, am fost sanctionat pentru crearea unei "plangeri inutile" (puteti vedea acest lucru pe profilul meu), ceea ce este total absurd. Nu am putut face nimic in aceasta privinta deoarece moderatorul responsabil pentru asta nu vrea sa discute cu mine, asa ca am decis sa postez aceasta sugestie/acest feedback aici, in speranta ca vor vedea si alti utilizatori asta si vor intelege, sau poate chiar vor face ceva in privinta asta.

Link to comment
Share on other sites

On 3/12/2020 at 11:45 PM, DaniRB said:

Propun ca in sectiunea "Conspiracies" sa se poata dezbata si discuta liber, fara a fi nevoie sa urmam un model fix de postare. 

Propunere respinsă, modelul trebuie respectat ca să rămânem la stadiul de dezbatere, nu de chat sau, mai rău, de insulte reciproce. Uneori, dacă văd că persoanele angrenate în dezbatere sunt de bună-credinţă, trec cu vederea neutilizarea modelului, şi aici, şi la Politics. Nu sunt absurd. Măcar primul post trebuie să respecte modelul.

 

On 3/15/2020 at 2:18 PM, DaniRB said:

Descongestionarea topicurilor din sectiunile "Discuss History" si "Conspiracies". 

Propunere respinsă, postez acele topicuri tocmai pentru a stârni dezbateri pe diverse evenimente care au loc zilnic, dacă acestea sunt relevante pentru unul din topicurile din Discuss History sau Conspiracies.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.