Jump to content

[DISCUSS HISTORY] - Comunismul în România


BIS aka OldNab
 Share

Recommended Posts

Acesti 31 de ani de democratie ne-au distrus ca si tara. Ne-a facut egoisti, tradatori si fara coloana vertebrala. Prea putini romani isi mai iubesc tara, prea putini romani mai cred in ea, prea putini romani INCEARCA sa o schimbe... de ce? Va spun eu. Pentru ca asa suntem invatati de mici, asta e natura romanului, este invatat sa abordeze o atitudine de tarfa bolnava. Toata lumea este de vina, tara este de vina, profesorii, sistemul sanitar, sistemul educational.... tot tot este de cacat...inafara de EI!

 

Nu sustin comunismul dar pe vremea aia copiii erau invatati sa-si iubeasca tara.....in 2020 este un ''sport national'' sa-ti urasti tara si sa vrei sa emigrezi.

Eu in fiecare zi fac ceva pentru a dezvolta societatea romaneasca, va astept si pe voi sa faceti la fel! 

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Kimbal said:

pe vremea aia copiii erau invatati sa-si iubeasca tara

Fals. Copiii erau obligaţi să-i iubească pe cei doi cretini de la conducere.

 

28 minutes ago, Kimbal said:

in 2020 este un ''sport national'' sa-ti urasti tara si sa vrei sa emigrezi.

Dacă erau deschise graniţele în perioada comunismului nu mai eram nici un milion în ţară ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.