Jump to content

Rapoarte activitate, reguli sublideri, legalizare moduri, waruri sarbatori / Activity reports, subleader rules, mod legalization, holiday wars


Kelton
 Share

Recommended Posts

Nu știu în ce măsură să judec această modificare, din puncte de vedere al raportului și al war-urilor este în regulă.

De gândit rămâne faza cu fake esc și mai ales infinite run. Hmm?

Link to comment
Share on other sites

Haideti sa legalizam si modurile de fly / speed / teleport / aim ca doar la asta se va ajunge daca continua legalizarile astea fara motiv. 

Nu este "roleplay" sa vina un politist la tine imbracat in chiloti si sa iti dea amenda, dar este "roleplay" sa poti alerga la infinit. Am inteles cum sta treaba. 

Link to comment
Share on other sites

@A n d r e i același rezultat îl poți obține și făcând o poză în momentul în care ajungi la el și o altă poză după 3 minute să se vadă că e exact în același loc, astfel demonstrând că e AFK. Nu e mare lucru.

@SantaCookiez v-am explicat în FAQ cum îți poți da seama, dar nu știu dacă l-ai citit. Îți poți da seama ușor dacă un jucător e AFK din simplul fapt că nu face nimic. Plus că s-ar putea să ai același rezultat dacă folosești comanda /id din moment ce îți arată acolo când e pe escape sau pe sleep :)

@MrJelly cât timp nu aduci și argumente sau contraargumente singurul lucru de care dai dovadă e că de fapt n-ai înțeles nimic.

Edited by Kelton
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, PhaxKTG said:

Deci sigur 100% imi pot baga infinite run, si daca o sa iau ban (Un admin nu a citit  chestia asta pe forum) iau unban da?

Scrie destul de clar ca au legalizat infinite run, e chiar asa greu?

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, A n d r e i said:

Fake Afk, dupa parerea mea, ar trebui sa fie in continuare interzis, se face prea usor abuz, eu fiind in PD o sa fie enervant sa filmez 3 minute cum sta unu pe loc doar pentru ca abuzeaza

Nu e necesar sa faci asta. Il somezi de 3 ori, daca n-are clepsidra, kill. 

Link to comment
Share on other sites

Este o schimbare foarte buna, daca vom continua cu aceste mici modificari vom putea ridica din nou comunitatea la un nivel inalt.

Sunt pro pentru fake escape si infinite run, avand in vedere ca aduc modificari minore si mai ales ca stiu cat de frustrant este sa ramai fara stamina pr turf la un war maraton.

Link to comment
Share on other sites

@Lordd posibil o sa apara modificari la regulament la departamente prin care sa se precizeze in ce mod se va actiona, deoarece poate jucatorul respectiv care are wanted a mers pana la baie 2 minute si revine si doreste sa se predea, daca politistul ii da 3 ms in 10 secunde nu mai poate sa se predea, fiind bagat in inchisoare.

Link to comment
Share on other sites

Just now, zL Arhix said:

@Lordd posibil o sa apara modificari la regulament la departamente prin care sa se precizeze in ce mod se va actiona, deoarece poate jucatorul respectiv care are wanted a mers pana la baie 2 minute si revine si doreste sa se predea, daca politistul ii da 3 ms in 10 secunde nu mai poate sa se predea, fiind bagat in inchisoare.

Asta e, merge la baie isi asuma.

Nu e corect ca poate unul vrea sa stea 3 minute pe loc doar sa ma incurce pe mine la raport.

Link to comment
Share on other sites

Just now, zL Arhix said:

@Lordd si inainte sa fie legalizat fake esc, daca se punea afk intentionat? Am mai gasit jucatori care se pun AFK si peste 2 minute revin sau tot se pun afk si tot revin de 10 ori pe minut.

Daca se pune intentionat AFK nu esti obligat sa astepti 3 minute.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Kelton said:

 

@MrJelly cât timp nu aduci și argumente sau contraargumente singurul lucru de care dai dovadă e că de fapt n-ai înțeles nimic.

K, ti-am mai argumentat odata cu 10 pagini si in zadar, tot nu ai tinut cont de alea 10 pagini.

Uite: S-a bagat chestia aia cu skin obligatoriu cand esti /duty. S-a zis ca, vezi doamne, nu e "roleplay". Nu am fost de acord, dar am acceptat. Apoi vii tu si imi spui ca infinite run se legalizeaza. Din ce tin eu minte, in realitate nu poti alerga la infinit (doar daca esti Usain Bolt), asa ca de ce ai legaliza-o aici ? Te gandesti la escape-uri ? Cum il mai prinzi tu pe ala daca face parkour tot orasul si nu oboseste ? 

De ce sunt gang-urile favorizate si in centrul atentiei la fiecare regula ? (astept injuraturi de la codati)

Daca se voia sa nu mai alergi distante lungi la war-uri, iti puneai scripterii sa puna infinite stamina la war-uri si atat. Am inteles ca gang-urile vor modificarea regulilor la sublider, dar de ce trebuie sa influenteze si celelalte factiuni ? Evident ca admini, helperi, prieteni cu lideri, etc vor vota pro. Abia ai impus cateva reguli pentru a nu mai lua sublider pe pile (si sa stii ca inca se practica), iar acum vrei sa o indepartezi.

 

La gang-uri se intreaba prin poll orice mizerie marunta "vreti aia, vreti aia, vreti aia". Cand a fost vorba de skin cu /duty, totul a fost tinut secret si bagat in cateva zile. De ce nu am avut si noi un poll pentru asta ?

Link to comment
Share on other sites

  • Kelton locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.