Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

Rapoarte activitate, reguli sublideri, legalizare moduri, waruri sarbatori / Activity reports, subleader rules, mod legalization, holiday wars


Kelton
 Share

Recommended Posts

52 minutes ago, MrJelly said:

K, ti-am mai argumentat odata cu 10 pagini si in zadar, tot nu ai tinut cont de alea 10 pagini.

Uite: S-a bagat chestia aia cu skin obligatoriu cand esti /duty. S-a zis ca, vezi doamne, nu e "roleplay". Nu am fost de acord, dar am acceptat. Apoi vii tu si imi spui ca infinite run se legalizeaza. Din ce tin eu minte, in realitate nu poti alerga la infinit (doar daca esti Usain Bolt), asa ca de ce ai legaliza-o aici ? Te gandesti la escape-uri ? Cum il mai prinzi tu pe ala daca face parkour tot orasul si nu oboseste ? 

De ce sunt gang-urile favorizate si in centrul atentiei la fiecare regula ? (astept injuraturi de la codati)

Daca se voia sa nu mai alergi distante lungi la war-uri, iti puneai scripterii sa puna infinite stamina la war-uri si atat. Am inteles ca gang-urile vor modificarea regulilor la sublider, dar de ce trebuie sa influenteze si celelalte factiuni ? Evident ca admini, helperi, prieteni cu lideri, etc vor vota pro. Abia ai impus cateva reguli pentru a nu mai lua sublider pe pile (si sa stii ca inca se practica), iar acum vrei sa o indepartezi.

 

La gang-uri se intreaba prin poll orice mizerie marunta "vreti aia, vreti aia, vreti aia". Cand a fost vorba de skin cu /duty, totul a fost tinut secret si bagat in cateva zile. De ce nu am avut si noi un poll pentru asta ?

 

Dacă ceea ce ai scris în respectivele 10 pagini e slab calitativ, e normal să nu țin cont. Totodată nu pot ține cont de ce spune fiecare jucător în parte ci de ce vrea majoritatea, de aici și sondaje, topicuri de discuții și așa mai departe.

 

Introducerea skinului obligatoriu on duty s-a discutat într-un PM cu adminii responsabili de facțiuni și liderii departamentelor care au propus această modificare și le-am acceptat-o. Dacă erai lider de departament poate te-ai fi aflat și tu într-un topic cu o asemenea discuție.

 

Jocul imită realitatea, nu e reproduce în cel mai mic mod. Din câte știu avem server RPG, nu hard roleplay. Modurile de parkour sunt încă nepermise.

 

Gangurile nu sunt favorizate. Acolo mi s-au semnalat mai multe probleme decât în alte locuri, deci încerc să le rezolv pe acelea. Aruncă o privire la secțiunea de updates și vei vedea că există update-uri făcute pentru toți jucătorii, nu doar ganguri :)

 

Stamina nu poate fi controlată de server. Dacă putea, nu mai legalizam modul de infinite run și făceam noi ceva frumos cu problema asta.

 

În concluzie, hai să nu mai continuăm niște discuții inutile cât timp tu nu ești în totalitate informat de ceea ce se întâmplă și doar îți dai cu presupusul.

Edited by Kelton
Link to comment
Share on other sites

Jucati pe aceasta comunitate de mult timp(sau chiar putin timp), stiti ca daca dai /id 23 (daca e pe turf, sau da test pentru intrarea intr-o factiune) se vede ca e AFK.

Legalizarea infinite run este geniala, mai ales la war-uri cand dai attack pe o mafie si nu are lider si vin 2-3 pe turf si este in coltul celalalt al turf-ului..

Felicitari !

Link to comment
Share on other sites

de acord cu ambele moduri.

 

pentru politisti, cand somati un suspect iar acesta sta doar pe loc (nu pe esc, fara clepsidra) ii acordati 3 somatii iar dupa aprox 30 de secunde daca nu raspunde ii acordati kill pe motivul "n-a raspuns", daca se va legaliza modul asta asa s-ar proceda, noi nu trebuie sa ghicim ca are jocul in bara sau nu, daca il are in bara si e afk sa fie pe pielea lui, risca killul.

Link to comment
Share on other sites

Pe langa modurile astea noi devenite legale, mai sunt 2 care nu le inteleg, 1: vegetation off(vezi ce se intampla clar prin frunze, da hai ca nu ma incurca, nu-s mafie sa fiu la war-uri) si 2: copychat(asta e folosit de unii la evenimente si castiga pe nedrept, iar organizatorii nu ii pot descalifica ca le e frica de blacklist)

Fake esc, nu ma influenteaza, da, oricum se copia la [/ft]. Din ce am citit, asta e importanta pentru membrii din PD. Deci clepsidra e pusa mai nou, pai cred ca a fost pusa cu un motiv, iar voi o scoateti =)). Macar politistii sa le poata da in continuare kill daca nu raspund si stau pe loc, adica daca aia folosesc fake escape, sa foloseasca pe riscul lor cand au wanted.

Infinite run, e frustrant la war-uri cand ramai fara stamina. Pai si cand iti iei 3/3 la war cred ca e enervant, asa ca de ce nu legalizam si aim-u', ca si asa din ce am inteles e oricum folosit de multi :)).

Concluzie: Nu imi place, dar la cate pareri de bine vad aici, sigur ramane asa, csf.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, MrJelly said:

Haideti sa legalizam si modurile de fly / speed / teleport / aim ca doar la asta se va ajunge daca continua legalizarile astea fara motiv. 

Nu este "roleplay" sa vina un politist la tine imbracat in chiloti si sa iti dea amenda, dar este "roleplay" sa poti alerga la infinit. Am inteles cum sta treaba. 

1 hour ago, MrJelly said:

K, ti-am mai argumentat odata cu 10 pagini si in zadar, tot nu ai tinut cont de alea 10 pagini.

Uite: S-a bagat chestia aia cu skin obligatoriu cand esti /duty. S-a zis ca, vezi doamne, nu e "roleplay". Nu am fost de acord, dar am acceptat. Apoi vii tu si imi spui ca infinite run se legalizeaza. Din ce tin eu minte, in realitate nu poti alerga la infinit (doar daca esti Usain Bolt), asa ca de ce ai legaliza-o aici ? Te gandesti la escape-uri ? Cum il mai prinzi tu pe ala daca face parkour tot orasul si nu oboseste ? 

De ce sunt gang-urile favorizate si in centrul atentiei la fiecare regula ? (astept injuraturi de la codati)

Daca se voia sa nu mai alergi distante lungi la war-uri, iti puneai scripterii sa puna infinite stamina la war-uri si atat. Am inteles ca gang-urile vor modificarea regulilor la sublider, dar de ce trebuie sa influenteze si celelalte factiuni ? Evident ca admini, helperi, prieteni cu lideri, etc vor vota pro. Abia ai impus cateva reguli pentru a nu mai lua sublider pe pile (si sa stii ca inca se practica), iar acum vrei sa o indepartezi.

 

La gang-uri se intreaba prin poll orice mizerie marunta "vreti aia, vreti aia, vreti aia". Cand a fost vorba de skin cu /duty, totul a fost tinut secret si bagat in cateva zile. De ce nu am avut si noi un poll pentru asta ?

 

uite bai boaba de mazare in loc de creier, baiatu asta are semnatura cu nr si el intelege cum e sa ramai fara stamina alergand dintr-un colt de turf in altul

1 hour ago, RW LeAndrey said:

Este o schimbare foarte buna, daca vom continua cu aceste mici modificari vom putea ridica din nou comunitatea la un nivel inalt.

Sunt pro pentru fake escape si infinite run, avand in vedere ca aduc modificari minore si mai ales ca stiu cat de frustrant este sa ramai fara stamina pr turf la un war maraton.

 

Edited by TLG KAPPA
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Kelton said:

 

Dacă ceea ce ai scris în respectivele 10 pagini e slab calitativ, e normal să nu țin cont. Totodată nu pot ține cont de ce spune fiecare jucător în parte ci de ce vrea majoritatea, de aici și sondaje, topicuri de discuții și așa mai departe.

 

Introducerea skinului obligatoriu on duty s-a discutat într-un PM cu adminii responsabili de facțiuni și liderii departamentelor care au propus această modificare și le-am acceptat-o. Dacă erai lider de departament poate te-ai fi aflat și tu într-un topic cu o asemenea discuție.

 

Jocul imită realitatea, nu e reproduce în cel mai mic mod. Din câte știu avem server RPG, nu hard roleplay. Modurile de parkour sunt încă nepermise.

 

Gangurile nu sunt favorizate. Acolo mi s-au semnalat mai multe probleme decât în alte locuri, deci încerc să le rezolv pe acelea. Aruncă o privire la secțiunea de updates și vei vedea că există update-uri făcute pentru toți jucătorii, nu doar ganguri :)

 

Stamina nu poate fi controlată de server. Dacă putea, nu mai legalizam modul de infinite run și făceam noi ceva frumos cu problema asta.

 

În concluzie, hai să nu mai continuăm niște discuții inutile cât timp tu nu ești în totalitate informat de ceea ce se întâmplă și doar îți dai cu presupusul.

Nu imi dau cu presupusul, ce sa vezi, stiu de acel pm. De asta am spus ca a fost tinut secret (fata de membri), adica nici tu, nici alti admini nu au adus vorba despre asta. Unii au aflat de la lideri.

 

Stiu ca nu este hard roleplay, de asta am si spus ca nu sunt de acord cu schimbarea skin-ului la /duty. Acei lideri au propus asta pentru ca nu li se pareau "Roleplay" (contrazice-ma daca nu este asa) si tu ai acceptat, deci ai fost de acord ca nu e roleplay. Insa sa permiti infinite run este roleplay pentru tine

. Asta nu mi se pare corect.

Nu m-am referit la mod de parkour ci la simplul alergat prin orase, peste garduri, cladiri, etc. Este dificil sa urmaresti un suspect in astfel de situatii, mai ales daca are infinite run. Degeaba ai si tu infinite run pentru ca este degeaba.

 

Daca s-ar fi vrut, intr-adevar, sa schimbi ceva la war, dar in acelasi timp sa nu influentezi restul jocului, s-ar fi gasit si alte situatii, totul este sa gandesti si sa vrei.

 

In concluzie, hai sa facem un efort de gandire in intelegerea unei pareri si sa nu o luam ca fiind rea la prima vedere. Cum am spus si mai sus: daca vrei, se poate.

19 minutes ago, TLG KAPPA said:

 

uite bai boaba de mazare in loc de creier, baiatu asta are semnatura cu nr si el intelege cum e sa ramai fara stamina alergand dintr-un colt de turf in altul

 

 

Tie nu ti-am cerut parerea si te bagi in seama prost si fara rost. Nu te-a pus nimeni sa intri gang, daca nu iti convine poti iesi. Nu mi se pare corect sa schimbi un singur lucru doar pentru gang-uri si sa influentezi si celelalte factiuni. 

Sa te adresezi mamei tale asa sau cui vrei tu din familia ta.

Link to comment
Share on other sites

S-a termina cu injuraturile pe /f cu Stamina vietii, sau etc....

Buna decizie, buna ideie, si cu subliderii, speram sa fie ca inainte, ar fi mai optim, un sublider trebuie sa fie prieten cu liderul, sa nu fie sanctionat liderul aiurea, sau sa poata ajuta factiunea, nu doar sa aibe rank6.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, MrJelly said:

Tie nu ti-am cerut parerea si te bagi in seama prost si fara rost. Nu te-a pus nimeni sa intri gang, daca nu iti convine poti iesi. Nu mi se pare corect sa schimbi un singur lucru doar pentru gang-uri si sa influentezi si celelalte factiuni. 

Sa te adresezi mamei tale asa sau cui vrei tu din familia ta.

eu, si cel putin 40% din comunitatea asta, suntem aici doar pentru ganguri, toate serverele rpg fara mafioti ar fi in paragina

so cry me a river

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, TLG KAPPA said:

eu, si cel putin 40% din comunitatea asta, suntem aici doar pentru ganguri, toate serverele rpg fara mafioti ar fi in paragina

so cry me a river

Ma doare unde nu bate soarele de n-ar mai fi comunitatea asta. Eu stiu ca unii din gang-uri traiesc doar pentru samp, dar asta nu inseamna ca toata lumea o face :)

Nu eu sunt cel care plange, eu doar mi-am spus punctul de vedere. 

Link to comment
Share on other sites

  • Kelton locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.