Jump to content

Rapoarte activitate, reguli sublideri, legalizare moduri, waruri sarbatori / Activity reports, subleader rules, mod legalization, holiday wars


Kelton
 Share

Recommended Posts

@Kelton Multumim inca o data ca ti cont de parerile noastra, chiar era necesar sa legalizati infinite run ca oricum 90% din mafioti il foloseau si adminii tai nu erau in stare sa-i prinda. Aimbot-ul cand il legalizezi? Ca oricum peste 50% din mafioti si 99% din aia cu squad-uri il folosesc.

 

Propunerea asta cand o implementati? Scuza-ma, daca o sa fie vreodata implementata. Lasa ca e mai bine sa strang rob si escape points... Ca doar dau rob si escape la greu in pd, multumim bzone, multumim conducerii care nu baga in seama unele propuneri foarte bune, si nu zic asta ca e propunerea mea.

 

Link to comment
Share on other sites

 Mă bucur că ați legalizat modul/codul ''infinit run''. 
 Pe turf, e cam urât să ramaii fără stamină și să  te omoare pentru că nu mai poți să fugi. 
 Modul ''fake esc'' nu mi se pare ceva ''wow'', după părerea mea acel mod ar fi trebuit legalizat de mult timp. 
 Felicitări pentru deciziile luate! 

Edited by TFG UFO
Link to comment
Share on other sites

@kawasaki mai frend.. Hai sa ne calmam :)) Ce crezi ca poate face un om cu skill 5 la toate joburile 20 de ore pe un joc din 2004? :D Sa zicem ca ramane minimul de ore pentru a sta in factiune, dar minimul de ore pentru a intra in factiune mi se pare o aberatie, cel putin la departamente si pasnice. Motivul pentru care a fost introdusa regula aia oricum a fost ca sa faca viata grea celor care joaca cu cod in mafii si schimba conturi ca pe sosete, chit ca, cu autoclicker-ul, 20 de ore sunt o nimica toata, pentru cine are programe "specializate" in asa ceva. Parerea mea e aceeasi de aproape un an, de cand s-a bagat regula, fara factiune jocu' nu prea are farmec, stai cu prietenii de povesti cat stai, da' la un moment dat ti se ia.

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, kawasaki said:

@GF Maxim16 te oftici ca am spus un adevar?

E adevarat ca daca joci o ora pe zi faci 30/31 de ore, da' ce faci in ora aia pe zi? Eu unul decat sa stau terchea berchea civil si sa lucrez la job pe SA:MP, mai bine merg si ma joc altceva sau "inspectez" timecyc-ul din afara celor 4 pereti. Singurele persoane care prefera sa stea 1 ora degeaba pe SA:MP sunt cei care n-au altceva de facut. Tragic, dar nu multi au luxul de a nu avea nimic de facut :)

Link to comment
Share on other sites

@GF iRazorROYAL Atat timp cat esti intr-o factiune ai ce face in acea ora petrecuta pe server. Sa nu mai zic ca in mafii ai waruri (exceptie facand VTB-ul de pe RPG1). Si daca esti civil si vrei sa te alaturi unei factiuni ai ce face in mare parte, intr-o ora mai faci o misiune-doua, mai un dm pe un politist, /tasks etc.

Edited by kawasaki
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, kawasaki said:

Atat timp cat esti intr-o factiune ai ce face in acea ora petrecuta pe server.

Am scris mai sus ca nu ma intereseaza articolul care se refera la cei deja in factiune. Problema mea e ca la pasnice si departamente, poate chiar si HA, regula aia incurca grav de tot.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, kawasaki said:

@GF iRazorROYAL Atat timp cat esti intr-o factiune ai ce face in acea ora petrecuta pe server. Sa nu mai zic ca in mafii ai waruri (exceptie facand VTB-ul de pe RPG1). Si daca esti civil si vrei sa te alaturi unei factiuni ai ce face in mare parte, intr-o ora mai faci o misiune-doua, mai un dm pe un politist, /tasks etc.

Daaaa. Ai si multi suspecți după care să mergi în acea ora. Si chiar daca ar fi, ar trebui să fi imbecil si nesimțit ca tu, cu raportul făcut, să mai alergi după puncte in timp ce alți colegi se chinuie să îl termine stand cu teama ca vor lua FW. Si oare de ce s-a ajuns la situatia asta? Din cauza regulilor tampite ca aia cu 20 de ore sau faptul ca stafful nu vrea să ne asculte opiniile. Am propus de atâtea ori să se micsoreze locurile in departamente si perioada de rank up să crească dar ai cu cine sa te înțelegi?

 

Dacă nici cu asta nu te-am convins că e o regulă proasta, mai bine taci.

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, GF iRazorROYAL said:

Am scris mai sus ca nu ma intereseaza articolul care se refera la cei deja in factiune. Problema mea e ca la pasnice si departamente, poate chiar si HA, regula aia incurca grav de tot.

 

Nu inteleg de ce faci atat tam-tam pentru asa ceva. Sa-ti explic ceva? Daca nu poti juca 20 de ore pe zi, atunci nu intra in factiune, nu are rost sa incurci tot serverul pentru ca tu esti inactiv. De ce il incurci? Pentru ca ocupi un loc degeaba, elimini o sansa a altui player mai activ ca tine. Eu sunt angajat cu program de 8 ore pe zi si inca pot juca pe server macar doua ore zilnic, ceea ce pentru mine este o relaxare, nu un chin. Joci de placere cand faci asta, eu cel putin fac o ora pe zi doar cand fac toate misiunile si mai joc putin paintball, pentru ca e distractiv. Prin regula asta s-a adus activitate minima in factiuni, ceea ce e bine pentru toata lumea. Oricum, pe RPG4 cand folosesc [/service taxi] nu vine nimeni, intelegi de ce trebuie un minim de ore jucate? Factiunile sunt prea distractia ta, dar si pentru a rezolva problemele jucatorilor, asa functioneaza orice sistem de server si orice sistem de fabrica, prin ciclu.

Link to comment
Share on other sites

  • Kelton locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.