Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

Rapoarte activitate, reguli sublideri, legalizare moduri, waruri sarbatori / Activity reports, subleader rules, mod legalization, holiday wars


Kelton
 Share

Recommended Posts

@Pandele Marian Uite aici cum arata serverele RPG intr-o sambata, in timpul unei vacante.5a3e525e9c11a_2017-12-2314_54_56-SanAndreasMultiplayer0.3.7.png.09de8ac0fd266e8435fc103df3e51187.pngTine cont ca Getgift-ul si Quest-ul sunt active, ca altfel nu ajungeau la aproape 700 pe seara.

Sa nu mai zic ca o treime din toate numerele de acolo sunt conturi pe /sleep. Serverele nu merg prost pentru ca-s suprapopulate de oameni inactivi, ele merg prost exact pentru ca sunt subpopulate. Acum un an, pe vremea asta, RPG1 si RPG2 erau, daca nu pline, aproape pline. Serverele s-au dus ca toporu' la fund din Martie 2017, luna in care s-a anuntat introducerea orelor minime pentru aplicarea/ramanerea intr-o factiune. Pana in Septembrie, cand s-a dat unban la toate conturile (masura stupida si exagerata dupa parerea mea, cu decizia asta si-a batut conducerea joc de 8 ani de munca a admnilor), serverele au avut maxim 600 de jucatori pe zi, sa nu mai zic de faptul ca tot timpul cand intram pe RPG1 vedeam jos, pe bara, ca ultima oara cand au fost 1000 de jucatori a fost prin Februarie. In loc sa scoata aberatia aia de regula, s-a preferat optiunea care nu necesita inghitirea mandriei si eventuale scuze jucatorilor. Cand a anuntat Kelton ca se va baga regula aia, jucatorii vechi (care au ramas totusi pe comunitate, in ciuda abuzurilor asupra lor) au sarit in sus si au facut gura ca regula nu e buna, ca o sa distruga serverele si ca o sa darame comunitatea. Ne-a ascultat cineva? Nu. Am fost numiti hateri, inactivi, si mai stiu eu ce. Am deviat destul de la subiect, hai sa ne intoarcem la ce ai zis tu. Ziceai ca gasesti tot timpul ceva de facut pe server? Si eu merg la paintball, mult chiar, dar nu stau mai mult de 15 minute pentru ca imi moare rapid cheful. Misiuni zici? Am facut maxim 5 misiuni de cand au bagat sistemul acum cateva luni, pur si simplu nu ma atrage ideea, si te asigur ca nu-s singurul :) Ca membrul al departamentelor pur si simplu n-ai ce face. S-a marit nivelul de wanted pentru DM, deci te asigur ca nimeni nu mai face asa ceva decat din greseala. Am jucat un timp pe contul unui prieten care era in departament, nu stiu daca am vazut pe /wanted mai mult de 5 jucatori odata. Anul trecut prin toamna erau pagini intregi pe /wanted, dadeam scroll ca sa ajung la ce aveam nevoie. Ca ce chestie mi se impune mie, ca jucator, sa joc un anumit numar de ore ca sa pot sa continui sa joc? Respect conducerea pentru ca ne-a oferit, noua jucatorilor, un loc unde sa jucam si ca au pastrat cat de mult s-a putut o atitudine cat mai liberala si cat mai ForThePlayers posibil, insa unele lucruri au fost pur si simplu urate.

Nu mai faceti atata gura ca e buna regula, serverele sunt pline de copii de maxim 14 ani fara viata sociala sau de oameni cu 200+ ore jucate, oameni care au devenit efectiv dependenti de joc.

Link to comment
Share on other sites

Este foarte bine cu raport opţional. Din punctul meu de vedere sunt sărbători, nu toată lumea să pe SA:MP să facă raport şi e foarte bine că e raport opţional. Cât despre server, consider că o să scadă foarte mult dacă nu se rezolvă unele buguri, @Kelton, nu mai e ceea ce fost înainte, însă e serverul meu de suflet, nu am să mă las vreodată de B-Zone. Bucuraţi-vă de sărbători. #SĂRBĂTORI FERICITE, VĂ PUPĂCESC.

Link to comment
Share on other sites

  • Kelton locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.