Jump to content

[REZOLVAT] Problema diacritice pe samp.


GoLd eXe

Recommended Posts

Întrebarea / Nelămurirea / Ajutor: Salut, acum 1-2 zile mi-am activat diacriticele, am intrat pe samp să le testez dar este o problemă când pun `ț` si `ș` mi le înlocuiește cu `?` pe site-uri îmi merge sa scriu toate diacriticele dar pe samp nu îmi functionează `ț` si `ș` daca cunoaște cineva această problemă îl rog să lase un comentariu care ar putea să mă ajute.
Screenshot (în caz că este necesar): /

Alte precizări: Baftăă.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Splash RPG3 said:

Problema este de la font-ul chat-ului care nu suporta aceste diacritice, nu ai ce face in aceasta privinta decat poate sa schimbi font-ul.

Si ce font ar trebui sa am?

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, R0adSILENT said:

Întrebarea / Nelămurirea / Ajutor: Salut, acum 1-2 zile mi-am activat diacriticele, am intrat pe samp să le testez dar este o problemă când pun `ț` si `ș` mi le înlocuiește cu `?` pe site-uri îmi merge sa scriu toate diacriticele dar pe samp nu îmi functionează `ț` si `ș` daca cunoaște cineva această problemă îl rog să lase un comentariu care ar putea să mă ajute.
Screenshot (în caz că este necesar): /

Alte precizări: Baftăă.

 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.