Jump to content

[Portofoliu] Vidiric


v i d i r i c
 Share

Recommended Posts

15 hours ago, Mikey said:

Îți recomand niște dimensiuni.

 

150 x 250 / 150 x 270 - pentru avatar. Se mai folosește și 150 x 300.

Încearcă când redimensionezi să ții apăsat simultan pe SHIFT și ALT.

De altfel, îți recomand niște tutoriale pe yt.

Multumesc pentru tips si sustinere!

Link to comment
Share on other sites

Incearcă să nu mai faci aşa mult multi-post!

Pentru inceput este ok, e bine ca incerci. Urmareste tutoriale pe YouTube si nu incerca sa faci avatarele in bataie de joc sau doar pentru +1.

Link to comment
Share on other sites

@RaresT era limita scuze. Acum am reusit sa-mi iau Photoshop ca lucram cu GIMP si Sumoair. Nu prea imi plac mi-e tutoriale de pe Youtube da daca spun multi o sa invat de la ele :( 

daca tot esti aici poti sa-mi spui cum fac efectu ala de "Old Photo" si textul. Ca tot incerc sa-l fac da nu merge. Multumesc Anticipat.vladbz.png.ae88374835f9869e309506473e85c357.png

Edited by V i d i r i c
Am uitat poza care tot incerc sa aflu efectu si textu
Link to comment
Share on other sites

Imi place ca incerci sa evoluezi pe zi ce trece. Iti recomand sa folosesti la textul secundar ( 04b03 - 8px pe None ; wendy - 10px None ; Visitor TT1 BRK - 10px None ) si nu le mai pune stroke, pune-le un mic shadow de 75 1 1 sau 100 1 1 cum crezi tu de cuviinta. Tine ALT + SHIFT cand redimensionezi. Cam atat ce pot sa zic. KW!

Link to comment
Share on other sites

Am mai spus asta şi altora, textul alb nu se potriveşte pe orice tip de avatar, fi creativ, nu face lucrări doar să fie acolo, bagi repede 2-3 efecte pe imagine, arunci un text şi aia e, nu vei evolua aşa.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Smailykes said:

Am mai spus asta şi altora, textul alb nu se potriveşte pe orice tip de avatar, fi creativ, nu face lucrări doar să fie acolo, bagi repede 2-3 efecte pe imagine, arunci un text şi aia e, nu vei evolua aşa.

Eh sunt mai pe la inceputu carierei.

Am un an si 2 luni.

Si imi c-am f** capu cu astea cu efecte si cu textu si cu forumu asta care le face low qualaty sau cum se scrie.

Da totusi multumesc de sfat!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.