Jump to content

[Portofoliu] IngeruDrogat


IngeruDrogat
 Share

Recommended Posts

3 hours ago, Vindictive said:

Unii au prea mult talent.

Mersi :) 

44 minutes ago, Elon Musk said:

te-ai gandit sa faci vreodata treaba asta profesional? As vrea sa te angajez la firma mea

La cat de bun sunt nu cred ca ma angajeaza nimeni.

Link to comment
Share on other sites

Ceva nu prea se leaga la ultimele forme pe care le-ai postat. Ori au fost facute dupa tutoriale, ori ai gasit pe undeva .psd. Adica forma pare cat de cat lucrata, dar cand adaugi si text e din alt film(si nu spre bine). Imi e greu sa cred ca daca tu ai fi facut formele alea nu ai fi reusit sa integrezi si un text pe masura.

 

Ah, inca ceva. Am observat la mai multi, dar si la tine. Nu mai folositi termenul "free to use" la avatare sau la orice nu este creat de voi de la 0. Tu cand spui asta la un avatar, e ca si cum ai detine drepturile de autor pentru acel stock, ceea ce ma indoiesc. 

Link to comment
Share on other sites

@CLouD Singurul tutorial pe care l-am folosit a fost pentru blur dar asta a fost cand m-am apucat de cand am deschis portofoliul folosesc acelasi blur. PSD-urile la lucrari nu sunt furate/imprumutate. Iti este greu sa crezi ca nu pot adauga un text decent dar este adevarat chiar nu reusesc sa gasesc un gradient pentru ele sau un font care sa se potriveasca si sa nu mai zic de pozitionare care si aia ma omoara.Detin psd-urile daca te intereseaza chiar daca crezi ca sunt furate nu cred ca gasesti pe net un psd exact pentru aceste imagini ele au fost facute din requesturi. 

 

Prin "Free to Use" eu nu ma refer ca detin drepturi de autor fata de acele stock-uri eu ma refer la faptu' ca sunt editate si pot fi folosite de orice persoana deoarece nu toata lumea vrea o imagine stock. Daca postam direct stock-urile fara sa le adaug nici macar un blur erau degeaba. Daca voiam drepturi de autor as fi putut pune undeva intr-un colt sau oriunde o litera sau un cuvant care sa reprezinte ca eu sunt autorul creatiei dar nu ma ajuta cu nimic daca sunt sau nu autorul imaginei.

 

4 hours ago, Aeon said:

Esti slab la text, daca vrei iti recomand eu un font si o setare pentru el care da destul de bine si pe blur, si pe orice culoare :)

Oricum, keep work.

Daca se poate sa imi lasi fontu' aici.

Link to comment
Share on other sites

Daca doresti sa scrii undeva gen pe jos la mijloc, foloseste fontul [04b03] si ca setare pentru a nu fi foarte deranjant selectezi optiunea [Overlay]

2. Daca doresti un text frumos pe mijloc ar fi bine sa folosesti fontul [FeliX] este un font foarte folosit la avatare, pentru umpic de frumusete ai putea sa dai cu un brush de 14-16, si sa dai pe Opacity 40%/60%

3. Un text foarte frumos si elegant ar fi BigNoodle Titling. Pe acesta ar fi frumos un gradient cu albastru deschis si un rosu si un outer glow, la preferinta.

Font-urile astea le poti gasi de pe, dafont.com | BigNoodle Titling: https://www.dafont.com/search.php?text=bignoodletitling&q=bignoodle

| 04b03  https://www.dafont.com/04b-03.font? | FeliX https://www.dafont.com/felix.font | 

 

La fel daca doresti si o semnatura foarte frumoasa cum creez eu de genul asta: https://imgur.com/a/q8KrG, ma contactezi, sau imi lasi PM :) 

Sper ca vei avea o schimbare!

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, IngeruDrogat said:

 

Prin "Free to Use" eu nu ma refer ca detin drepturi de autor fata de acele stock-uri eu ma refer la faptu' ca sunt editate si pot fi folosite de orice persoana deoarece nu toata lumea vrea o imagine stock. Daca postam direct stock-urile fara sa le adaug nici macar un blur erau degeaba. Daca voiam drepturi de autor as fi putut pune undeva intr-un colt sau oriunde o litera sau un cuvant care sa reprezinte ca eu sunt autorul creatiei dar nu ma ajuta cu nimic daca sunt sau nu autorul imaginei.

 

Tu nu intelegi ideea, nu tu hotarasti cine poate sa foloseasca avatarele, daca era fotografia facuta de tine atunci da, aveai dreptul asta. Nu ai niciun drept asupra pozelor luate de pe tumblr peste care arunci un blur.

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, IngeruDrogat said:

@CLouD Singurul tutorial pe care l-am folosit a fost pentru blur dar asta a fost cand m-am apucat de cand am deschis portofoliul folosesc acelasi blur. PSD-urile la lucrari nu sunt furate/imprumutate. Iti este greu sa crezi ca nu pot adauga un text decent dar este adevarat chiar nu reusesc sa gasesc un gradient pentru ele sau un font care sa se potriveasca si sa nu mai zic de pozitionare care si aia ma omoara.Detin psd-urile daca te intereseaza chiar daca crezi ca sunt furate nu cred ca gasesti pe net un psd exact pentru aceste imagini ele au fost facute din requesturi. 

 

Prin "Free to Use" eu nu ma refer ca detin drepturi de autor fata de acele stock-uri eu ma refer la faptu' ca sunt editate si pot fi folosite de orice persoana deoarece nu toata lumea vrea o imagine stock. Daca postam direct stock-urile fara sa le adaug nici macar un blur erau degeaba. Daca voiam drepturi de autor as fi putut pune undeva intr-un colt sau oriunde o litera sau un cuvant care sa reprezinte ca eu sunt autorul creatiei dar nu ma ajuta cu nimic daca sunt sau nu autorul imaginei.

 

Daca se poate sa imi lasi fontu' aici.

Nu e nevoie sa imi arati .psd-uri. Scuze daca a fost asa prea dintr-o bucata comentariul meu, dar sunt multi pe comunitatea asta care plagiaza in prostie. Succes atunci la texturi, sau poti creea doar formele fara text si e ce trebuie.

Edited by CLouD
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.