Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

Problema placa video


Recommended Posts

  • Ce problema ai?: Am frame drop-uri in orice joc.
  • O scurta descriere a situatiei, trebuie sa spui clar ce componente ai: Inainte cu placa video integrata nu aveam niciun frame drop, chiar daca jucam mai low. Acum de cand mi-am luat placa video indiferent de joc, de rezolutie s.a.m.d, imi merge in 60 fps dar am niste frame drop-uri naspa rau, mi se blocheaza ecranul si revine dupa cateva secunde.
  • Screenshot/Video: Nu e nevoie.
  • Link catre posibilele rezolvari pe care le-ai incercat pe Google si nu au mers dintr-un motiv sau altul: Am incercat diferite medote de a instala driver, m-am uitat la tutoriale dar momentan nimic schimbat, poate mă ajutati voi, dau cate +uri vreti.
Link to comment
Share on other sites

On 10.01.2018 at 10:07 PM, AlexCNZG said:
  • Ce problema ai?: Am frame drop-uri in orice joc.
  • O scurta descriere a situatiei, trebuie sa spui clar ce componente ai: Inainte cu placa video integrata nu aveam niciun frame drop, chiar daca jucam mai low. Acum de cand mi-am luat placa video indiferent de joc, de rezolutie s.a.m.d, imi merge in 60 fps dar am niste frame drop-uri naspa rau, mi se blocheaza ecranul si revine dupa cateva secunde.
  • Screenshot/Video: Nu e nevoie.
  • Link catre posibilele rezolvari pe care le-ai incercat pe Google si nu au mers dintr-un motiv sau altul: Am incercat diferite medote de a instala driver, m-am uitat la tutoriale dar momentan nimic schimbat, poate mă ajutati voi, dau cate +uri vreti.

 

Ce placa video ti-ai cumparat?

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, AlexCNZG said:

Da, am driverele instalate cu DRIVER MAGICIAN.

 

@Ocaust, nu e o placa video stralucita, Geforce 605

cum e hdd-ul cand ai frame dropuri? vezi daca sta in 100%

ce alte componente ai? RAM, CPU etc.

Link to comment
Share on other sites

Poate pt ca are 10 ani? Dar chiar si asa, placa aia video e extrem de slaba, pana sa vad ca ai E7300, credeam ca poate e chiar mai slaba decat integrata, deci n-ar trebui sa-i faca bottleneck procesorul. Mai ales ca zici ca-ti mergea mai bine pe integrata. Sunt multe cauze, un proces aiurea, hdd-ul, temperaturi...Si nu mai folosi programe third party pt a instala driverele. Le iei direct de pe site-ul producatorului.

Link to comment
Share on other sites

  • Vlad locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.