Jump to content

Tudose a demisionat din funcţia de prim-ministru


BIS aka OldNab
 Share

Recommended Posts

18 hours ago, zL Arhix said:

 

Da, sunt pentru comunismul responsabil.

 

In democratie fiecare face ce vrea si nimeni nu pune piciorul in prag. In comunism toata puterea e in mana cuiva capabil si nu in mana a 200 de persoane incapabile.

 

Nu este bun comunisum pe care l-am avut, ci unul de viitor cum e in China, cea mai mare putere mondiala, a depasit SUA.

 

@Claudiu poate lui ii place de cum si-a iubit tara Ion Antonescu, nu ca acum toti sa plece pentru bani, inteleg ca nu ai ce face in romania sa castigi cat castigi in alte tari, dar sa nu uiti ca acolo cand mergi esti "sclavul" (fara jignire) altora si aia fac ce vor cu tine si daca comentezi mergi la maturat. Am rude si vecini care sunt in Spania / Italia si lucreaza 12 ore pe zi pentru 2000 de euro.

 

 

Acesta a fost ultimul meu comentariu aici, nu doresc sa provoc o cearta, ce am avut de spus am spus.

 

 

Tu crezi ca Stalin a fost bun? Pe vremea comunismului au murit mai multi oameni decat pe vremea lui Hitler :)) Asta spune multe despre tine daca ai avatar cu Stalin, tancuri T-34 extrem de slabe si avioane YAK sau IL-2. Comunismul e o teroare. Esti omorat daca nu iti place ceva. Nu inteleg cum poate cineva iubi comunismul.

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, AnxietyTBH said:

Tu crezi ca Stalin a fost bun? Pe vremea comunismului au murit mai multi oameni decat pe vremea lui Hitler :)) Asta spune multe despre tine daca ai avatar cu Stalin, tancuri T-34 extrem de slabe si avioane YAK sau IL-2. Comunismul e o teroare. Esti omorat daca nu iti place ceva. Nu inteleg cum poate cineva iubi comunismul.

Tancuri T-34 și avioane YAK, dar totuși comuniștii sunt cei care au instrat în Berlin și tot sărbătoresc de câteva decenii 9 mai :) Strategia > Arme.

Dezbaterea e una istorică și n-are nici o legătură cu topicul dat. Dacă vrei să discuți personalitatea lui Stalin și comunismul o faci la History.

 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Winchester said:

Tancuri T-34 și avioane YAK, dar totuși comuniștii sunt cei care au instrat în Berlin și tot sărbătoresc de câteva decenii 9 mai :) Strategia > Arme.

Dezbaterea e una istorică și n-are nici o legătură cu topicul dat. Dacă vrei să discuți personalitatea lui Stalin și comunismul o faci la History.

 

Nemtii au luptat singuri, aliatii lor erau slabi. Erau si depasiti numeric. Fara americani, Rusia nu mai exista.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.