Jump to content

Tudose a demisionat din funcţia de prim-ministru


BIS aka OldNab
 Share

Recommended Posts

10649405?author=LIVIU+SOVA+%2F+AGERPRES+FOTO

 

 

 

 

 

Mihai Tudose a anunţat, luni seară, la finalul şedinţei Comitetului Executiv Naţional, că demisionează din funcţia de premier al României.

 

"Plec cu fruntea sus", a spus Tudose.

 

El a precizat că nu va asigura interimatul la Palatul Victoria.

 

"Da, în seara asta sau mâine dimineaţă", a declarat Tudose, luni seară, la finalul CExN, întrebat dacă-şi va da demisia din funcţie.

 

Premierul a precizat că programul de marţi al prim-ministrului de la Palatul Victoria va fi preluat de vicepremierul Paul Stănescu.

 

"Domnul vicepreşedinte (vicepremier - n.r.) Stănescu preia programul", a spus Tudose.

 

Întrebat cum a pierdut aşa repede susţinerea partidului, el a spus: "Partidul a hotărât că e nevoie de un alt Guvern, cu alt tip de abordare (...) Tot timpul este loc de mai bine. Eu nu am dorit să rup partidul să-l împărţim", a afirmat Tudose.

 

Premierul demisionar a recunoscut că poate are şi el o parte de vină. "Poate am şi eu vina mea. Aşa a hotărât partidul. Aşa cum am spus la început, îmi asum, CEx-ul m-a numit, CEx-ul a spus că e loc de mai bine", a afirmat Tudose.

 

Întrebat ce-şi reproşează, premierul a spus că din partea colegilor de partid a fost apreciată activitate guvernamentală. "Eu îmi reproşez că nu am făcut mai mulţi kilometri de autostradă, nu am pus mai multe spitale, dar, vedeţi, astăzi am avut un eveniment fericit, o investiţie de 500 de milioane aproape (...) aşa cum am promis. Plec cu fruntea sus, nu am închis anul prost, colegii au apreciat activitatea guvernamentală", a spus Tudose.


El a adăugat că acum relaţia sa cu preşedintele PSD, Liviu Dragnea este una bună.

 

"Acum e bună", a spus el, adăugând că până la momentul deciziei din CExN relaţia cu şeful social-democraţilor a fost una "tensionată".

 

Despre ce va face mai departe în PSD, Tudose a spus că are funcţia de vicepreşedinte al partidului. "Sunt vicepreşedinte şi înţeleg că locul nu este ameninţat, dacă aveţi dvs. alte informaţii...".

 

Premierul demisionar a mai precizat că va merge în această seară la Palatul Victoria pentru a-şi lua "lucrurile de acolo".

 

 

SURSE: AGERPRESEvenimentul ZileiDC Newsstiripesurse.roAntena 3România TVAntena 1Timiş Onlinevremea nouăGazeta de SudZiua de ConstanţaQMagazinejurnalul.roRomânia LiberăBotoşaniNewsRFIBusiness Coverbursa.roRevista 22.

Link to comment
Share on other sites

Este o decizie de sinucidere politica a celor din PSD, decizie ce ii muta in opozitie.

 

Personal sunt reticent la investirea unui alt guvern PSD, al 3 lea de la castigarea alegerilor, ar fi o mare greseala din partea presedintelui, greseala ce il va consta viitorul mandat.

 

PSD ne-a aratat cat poate guverna si cum isi poate da jos propriul guvern. Sper ca romanii sa deschida bine ochii cand voteaza, sa nu mai creada in minciuni si sa fie pacaliti de persoane cercetate penal.

 

 

Aceasta criza generata de demisia premierului Mihai Tudose inca in functie la acest  moment (demisia nu a fost inregistrata la Administratia Prezidentiala) va avea efecte grave in economie. Chiar maine dimineata se va deprecia mult leul in fata celorlalte monede (euro, dolar american etc).

Edited by zL Arhix
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, zL Arhix said:

Este o decizie de sinucidere politica a celor din PSD, decizie ce ii muta in opozitie.

 

Personal sunt reticent la investirea unui alt guvern PSD, al 3 lea de la castigarea alegerilor, ar fi o mare greseala din partea presedintelui, greseala ce il va consta viitorul mandat.

 

PSD ne-a aratat cat poate guverna si cum isi poate da jos propriul guvern. Sper ca romanii sa deschida bine ochii cand voteaza, sa nu mai creada in minciuni si sa fie pacaliti de persoane cercetate penal.

 

 

Aceasta criza generata de demisia premierului Mihai Tudose inca in functie la acest  moment (demisia nu a fost inregistrata la Administratia Prezidentiala) va avea efecte grave in economie. Chiar maine dimineata se va deprecia mult leul in fata celorlalte monede (euro, dolar american etc).

 

Criza. :)) Sinucidere. :)) 

Mie mi se pare ca e un parlament extrem de stabil daca de fiecare data cand un prim-ministru isi face de cap, este taiat.

Sa dea dreq daca nu m-am saturat de toti propagandistii. 

Stii ce mama dracului e aia o criza? Stii sa explici de ce "suntem intr-o criza"? Care-i definitia ei? 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Claudiu said:

 

Criza. :)) Sinucidere. :)) 

Mie mi se pare ca e un parlament extrem de stabil daca de fiecare data cand un prim-ministru isi face de cap, este taiat.

Sa dea dreq daca nu m-am saturat de toti propagandistii. 

Stii ce mama dracului e aia o criza? Stii sa explici de ce "suntem intr-o criza"? Care-i definitia ei? 

 

Tu nici nu ştii diferența dintre Parlament şi Guvern şi îți permiți să comentezi de alții?

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, BIS aka OldNab said:

 

Tu nici nu ştii diferența dintre Parlament şi Guvern şi îți permiți să comentezi de alții?

 

Tu n-ai o treaba cu politica dar totusi esti moderator. Parlamentul desemneaza guvernul, incultule. Parlamentul cere explicatii guvernului, si ghici ce, majoritari in parlament sunt PSD. 

Oricum, tu erai ceva molvodean parca, vezi-ti de regiunea aia mai mica decat un coi.

Link to comment
Share on other sites

@Claudiu, da, Parlamentul voteaza propunerea facuta de Presedinte. 

 

Dupa atatea guverne nereusite, e un haos peste tot, in scoli nu sunt manuale noi ca nu sunt fonduri, lucram cu manuale vechi unde scrie ca suntem vecini cu URSS si Iugoslavia.

 

 

Este o crestere a euro. Pentru o persoana normala care nu are de afaceri, e nesemnificativa.

 

Dar pentru mariile companii care fac tranzactii de milioane de euro zilnic sunt pierderi pe care PSD nu le plateste. Nu am vazut vreun KM de autostrada de la alageri si pana acum, desi in programul de guvernare sunt destule promisiuni pentru 2020, dar ca sa faci o autostrada trebuie demarate licitatii si e mai complicat, nu poti face in doar 2 ani.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, zL Arhix said:

@Claudiu, da, Parlamentul voteaza propunerea facuta de Presedinte. 

 

Dupa atatea guverne nereusite, e un haos peste tot, in scoli nu sunt manuale noi ca nu sunt fonduri, lucram cu manuale vechi unde scrie ca suntem vecini cu URSS si Iugoslavia.

 

 

Este o crestere a euro. Pentru o persoana normala care nu are de afaceri, e nesemnificativa.

 

Dar pentru mariile companii care fac tranzactii de milioane de euro zilnic sunt pierderi pe care PSD nu le plateste. Nu am vazut vreun KM de autostrada de la alageri si pana acum, desi in programul de guvernare sunt destule promisiuni pentru 2020, dar ca sa faci o autostrada trebuie demarate licitatii si e mai complicat, nu poti face in doar 2 ani.

 

A trecut un singur an de la alegeri. Mai sunt 3. Nu sunt eu aici sa iau apararea PSD-ului pentru ceea ce face si ce nu face, sunt aici sa-mi fie scarba de acuzatiile propagandistice. 

Legat de euro, am si facut bani din cauza cresterii. :)) (ironic)

Dar cresterea are mai multi factori, pe langa multinationale care plang ca nu isi mai pot ascunde profiturile, BNR-ul a micsorat depozitele obligatorii ale bancilor de la 10% la 8%, si nu avea impresia ca banii aia au ramas in tara si nici nu sunt putini, astea-s lucruri care influenteaza cresterea euro. Iar BNR nu are legatura cu PSD.

 

Legat de manuale, e prima oara cand aud. Banuiesc ca nu-s foarte multe la numar. :) Si daca manualul e atat de vechi, sunt convins ca a fost si pe timpul USL-ului cat si pe timpul PDL-ului, ei de ce nu le-au schimbat?

Iar marile companii sa-si vada de treaba lor, ca daca erau ele pe minus nu aveau punct de lucru la noi.

 

P.S: Iar haos? Nu vad niciun haos. Vad doar propaganda.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, zL Arhix said:

@Claudiu, da, Parlamentul voteaza propunerea facuta de Presedinte. 

 

Dupa atatea guverne nereusite, e un haos peste tot, in scoli nu sunt manuale noi ca nu sunt fonduri, lucram cu manuale vechi unde scrie ca suntem vecini cu URSS si Iugoslavia.

 

 

Este o crestere a euro. Pentru o persoana normala care nu are de afaceri, e nesemnificativa.

 

Dar pentru mariile companii care fac tranzactii de milioane de euro zilnic sunt pierderi pe care PSD nu le plateste. Nu am vazut vreun KM de autostrada de la alageri si pana acum, desi in programul de guvernare sunt destule promisiuni pentru 2020, dar ca sa faci o autostrada trebuie demarate licitatii si e mai complicat, nu poti face in doar 2 ani.

Esti comunist de ai acest avatar?

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Claudiu said:

 

Tu n-ai o treaba cu politica dar totusi esti moderator. Parlamentul desemneaza guvernul, incultule. Parlamentul cere explicatii guvernului, si ghici ce, majoritari in parlament sunt PSD. 

Oricum, tu erai ceva molvodean parca, vezi-ti de regiunea aia mai mica decat un coi.

 

:)) ştiu foarte bine procedura, domnule politician. Nu te cunosc, aşa că n-o să-mi permit să fac comentarii din neştiinţă cum faci tu.

 

Asta cu moldovenii, n-am să răspund cu aceeaşi monedă, deşi aş avea multe de zis despre "capitaliştii" ca tine, cât şi despre Bucureşti şi despre aroganţele voastre nefondate. Tot ce pot face este să-ţi dau un avertisment pentru limbaj şi provocări. P.S.: Tot ce a fost important pentru România în ultimele 3 secole a plecat de la Iaşi, asta să ţii minte. La titlul tău scrie "ANTI-PROŞTI", ceea ce mi se pare ironic.

 

1 hour ago, Takizo Lunetistul ZEW said:

C-am lung.

 

"C-am" pentru +1 postul tău, avertisment verbal.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, BIS aka OldNab said:

 

:)) ştiu foarte bine procedura, domnule politician. Nu te cunosc, aşa că n-o să-mi permit să fac comentarii din neştiinţă cum faci tu.

 

Asta cu moldovenii, n-am să răspund cu aceeaşi monedă, deşi aş avea multe de zis despre "capitaliştii" ca tine, cât şi despre Bucureşti şi despre aroganţele voastre nefondate. Tot ce pot face este să-ţi dau un avertisment pentru limbaj şi provocări. P.S.: Tot ce a fost important pentru România în ultimele 3 secole a plecat de la Iaşi, asta să ţii minte. La titlul tău scrie "ANTI-PROŞTI", ceea ce mi se pare ironic.

 

 

"C-am" pentru +1 postul tău, avertisment verbal.

 

Tu poti sa-mi dai avertismente pana te dor degetele de la scris, tine minte cine a provocat pe cine. Caci tu ai fost acela care mi-a dat quote primul. 

Vezi ca primarul tau e PSDist. Nu fac comentarii din nestiinta, tocmai asta-i si problema, combat nestiinta altora.

Ia-o altfel, cat de greu mi-ar fi sa obtin 3234324 moderatoare pe un forum si sa-mi pun poze cu Antonescu la avatar? 

 

"Patriot", my arse....

Link to comment
Share on other sites

Ştiu foarte bine că primarul meu este pesedist. E vina mea? Eu abia anul trecut mi-am primit dreptul de vot. Şi oricum nu va conta, căci tot el va ieşi, fiindcă şi-a făcut bine treaba şi este unul dintre puţinii pesedişti care au avut curajul, încă de anul trecut cu OUG 13, să ia atitudine. 

 

"Combat neştiinţa altora", ce neştiinţă combaţi, mă? Crezi că eu nu ştiu că am primar pesedist? Sau că nu ştiu cum se alege un premier? De unde ştii tu ce cunoştinţe am eu, suntem colegi, prieteni?

 

Nu mă interesează cât de greu ţi-ar fi ţie să iei moderatoare pe forum, eu fac asta din plăcere, nu pentru a avea o imagine sub avatarul meu.

 

Deja începi să mă enervezi, nu mă cunoşti şi totuşi îţi permiţi să faci nişte comentarii absolut idioate. De unde ştii tu cât de patriot sunt sau nu? Când eu stăteam 8 ore în frig să vopsesc mesaje tu beleai ochii pe net să vezi unde mai poţi să te bagi în seamă. Nu-ţi mai băga nasul unde nu-ţi fierbe oala. Dacă nu te interesează avertismentele, foarte bine, am să-ţi dau să te saturi.

 

Cel care a provocat ai fost tu, cu atitudinea ta de superioritate faţă de Arhix. 

Edited by BIS aka OldNab
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, AnxietyTBH said:

Esti comunist de ai acest avatar?

 

Da, sunt pentru comunismul responsabil.

 

In democratie fiecare face ce vrea si nimeni nu pune piciorul in prag. In comunism toata puterea e in mana cuiva capabil si nu in mana a 200 de persoane incapabile.

 

Nu este bun comunisum pe care l-am avut, ci unul de viitor cum e in China, cea mai mare putere mondiala, a depasit SUA.

 

@Claudiu poate lui ii place de cum si-a iubit tara Ion Antonescu, nu ca acum toti sa plece pentru bani, inteleg ca nu ai ce face in romania sa castigi cat castigi in alte tari, dar sa nu uiti ca acolo cand mergi esti "sclavul" (fara jignire) altora si aia fac ce vor cu tine si daca comentezi mergi la maturat. Am rude si vecini care sunt in Spania / Italia si lucreaza 12 ore pe zi pentru 2000 de euro.

 

 

Acesta a fost ultimul meu comentariu aici, nu doresc sa provoc o cearta, ce am avut de spus am spus.

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, BIS aka OldNab said:

Ştiu foarte bine că primarul meu este pesedist. E vina mea? Eu abia anul trecut mi-am primit dreptul de vot. Şi oricum nu va conta, căci tot el va ieşi, fiindcă şi-a făcut bine treaba şi este unul dintre puţinii pesedişti care au avut curajul, încă de anul trecut cu OUG 13, să ia atitudine. 

 

 

Normal ca este vina ta. Are curajul cu OUG 13? Stii ce inseamna OUG 13? Abuzul in serviciu sub 200,000 lei = PROCES CIVIL NU PENAL. Cu alte cuvinte, in loc sa bagi la parnaie o proasta care a furat UN PIX si sa stea 3 ani pe banii tai, i se cer simplu, banii inapoi si i se da o interdictie de a mai lucra pentru stat, etc. Cu alte cuvinte, are cazier, da banii inapoi, nu plateste statul nimic. E ceva rau in asta? Nu.

Primarul tau se numeste curva politica, s-a cacat pe el ca PSD o sa cada in Februarie anul trecut asa ca a inceput sa deschida gura, sa faca el o gurita mai mare decat ar fi trebuit, dar ghici ce....n-a cazut PSD si acum are gurita mai potolita. Ala se numeste curva, curva politica. Nicidecum...primar... :)) 

Tu chiar crezi ca exista vreun om semi-intelectual macar care sa fi avut ceva impotriva OUG 13? :)) Ma faci sa rad. =)) 

 

2 hours ago, BIS aka OldNab said:

"Combat neştiinţa altora", ce neştiinţă combaţi, mă? Crezi că eu nu ştiu că am primar pesedist? Sau că nu ştiu cum se alege un premier? De unde ştii tu ce cunoştinţe am eu, suntem colegi, prieteni?

 

 

Eu nu stiu ce stii, stiu ce-mi arati ca stii. Cum te afisez, te analizez si-mi fac o parere. Ca exemplu, uita-te cine iti da like-uri la posturi. :)) Prostii se aduna.

 

 

2 hours ago, BIS aka OldNab said:

Nu mă interesează cât de greu ţi-ar fi ţie să iei moderatoare pe forum, eu fac asta din plăcere, nu pentru a avea o imagine sub avatarul meu.

 

Da, o placere cu adevarat deosebita, uita-te cum reactionezi, nu poti accepta realitatea si te apuci cu ironii jignitoare, asta nu-i un forum de politica.

 

2 hours ago, BIS aka OldNab said:

Deja începi să mă enervezi, nu mă cunoşti şi totuşi îţi permiţi să faci nişte comentarii absolut idioate. De unde ştii tu cât de patriot sunt sau nu? Când eu stăteam 8 ore în frig să vopsesc mesaje tu beleai ochii pe net să vezi unde mai poţi să te bagi în seamă. Nu-ţi mai băga nasul unde nu-ţi fierbe oala. Dacă nu te interesează avertismentele, foarte bine, am să-ţi dau să te saturi.

 

Cel care a provocat ai fost tu, cu atitudinea ta de superiortate faţă de Arhix. 

 

Evident ca nu o sa fiu niciodata atat de debil mintal sa ies sa vopsesc mesaje. :)) La ce bun? Sa le vada cine? Cu ce ma ajuta? Eventual sa desenez prin metrouri. :)) Doamne fereste....manifestatiile se fac organizat, cu un lider, cu un motiv, cu o cerinta. Nu haihui ma apuc sa dau in cap si sa desenez.

 

Te consideri moderator de politica dar habar n-ai sa faci politica, in care tara in afara de Coreea de Nord o sa mai vezi asa ceva? Imi spun punctul de vedere si ma ameninti cu avertismente, warnuri, eventual si ban permanent, nu?

 

N-am provocat pe nimeni, absolut nimeni. I-am raspuns unui propagandist. Daca vad un gay ca se duce la un copil si-i spune ca sa fii homosexual e un lucru foarte ok si ar trebui sa se puna capra, o sa-l bat pana o sa-l omor.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Claudiu said:

a furat UN PIX si sa stea 3 ani pe banii tai

 

Eşti incredibil de credul dacă tu chiar crezi că pentru asemenea abuzuri în serviciu făcea referire OUG 13, sau, probabil, faci pe prostul.

 

2 minutes ago, Claudiu said:

Tu chiar crezi ca exista vreun om semi-intelectual macar care sa fi avut ceva impotriva OUG 13?

 

Numeşte-mi tu un semi-intelectual care a susţinut OUG 13. Între timp, vreo 600.000 de fraieri au stat în frig împotriva lui.

 

4 minutes ago, Claudiu said:

Eu nu stiu ce stii, stiu ce-mi arati ca stii. Cum te afisez, te analizez si-mi fac o parere.

 

Eşti un prost analist atunci şi nu ştii să analizezi o persoană.

 

4 minutes ago, Claudiu said:

nu poti accepta realitatea si te apuci cu ironii jignitoare

 

:)) mă faci să râd.

 

5 minutes ago, Claudiu said:

asta nu-i un forum de politica

 

Ce dracu' cauţi aici atunci? Secţiunea asta a forumului e fix pentru politică. Dacă te depăşeşte (şi văd că eşti un pion pesedist, deci cred că te depăşeşte) mai bine dă-i drumul de-aici.

 

5 minutes ago, Claudiu said:

manifestatiile se fac organizat, cu un lider, cu un motiv, cu o cerinta

 

Aşa am făcut şi noi :)

 

6 minutes ago, Claudiu said:

Te consideri moderator de politica dar habar n-ai sa faci politica

 

[citation needed]

 

6 minutes ago, Claudiu said:

I-am raspuns unui propagandist

 

Singurul propagandist din această postare eşti tu.

 

7 minutes ago, Claudiu said:

Daca vad un gay ca se duce la un copil si-i spune ca sa fii homosexual e un lucru foarte ok si ar trebui sa se puna capra, o sa-l bat pana o sa-l omor

 

Eroule! Eşti doar un Internet warrior mă :)) trezeşte-te, n-ai dat un pumn în viaţa ta. Pe net toţi sunteţi viteji, experţi :)

 

8 minutes ago, Claudiu said:

Ca exemplu, uita-te cine iti da like-uri la posturi. :)) Prostii se aduna.

 

9 minutes ago, Claudiu said:

Primarul tau se numeste curva politica, s-a cacat pe el

 

Pe lângă astea două, plus alte remarci provocatoare şi jignitoare vei primi un Warning Point.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, BIS aka OldNab said:

Pe lângă astea două, plus alte remarci provocatoare şi jignitoare vei primi un Warning Point.

 

"tot ce stiu este ca esti un pion PSDIST SI N-AI DREPTATE ORICE AR FI!!! MAMII AJUTOR NU MAI AM ARGUMENTE :((" 

 

11 minutes ago, Claudiu said:

 

Te consideri moderator de politica dar habar n-ai sa faci politica, in care tara in afara de Coreea de Nord o sa mai vezi asa ceva? Imi spun punctul de vedere si ma ameninti cu avertismente, warnuri, eventual si ban permanent, nu?

 

Link to comment
Share on other sites

> îi scriu o postare de o pagină

1 minute ago, Claudiu said:

MAMII AJUTOR NU MAI AM ARGUMENTE :((

 

Nu te mai victimiza ca o domnişoară, dacă îţi spuneai punctul de vedere într-un mod civilizat, fără aere ignorante, ca toţi ceilalţi, nu te sancţionam.

 

"Prostia se plăteşte"

 

18 minutes ago, zL Arhix said:

Da, sunt pentru comunismul responsabil.

 

Păi parcă acum câteva săptămâni erai cu Hitler, acum eşti cu comunismul? :)) bipolar

Link to comment
Share on other sites

Just now, BIS aka OldNab said:

> îi scriu o postare de o pagină

 

Nu te mai victimiza ca o domnişoară, dacă îţi spuneai punctul de vedere într-un mod civilizat, fără aere ignorante, ca toţi ceilalţi, nu te sancţionam.

 

"Prostia se plăteşte"

 

 

Păi parcă acum câteva săptămâni erai cu Hitler, acum eşti cu comunismul? :)) bipolar

 

Tu poti sa ma "sanctionezi". Nu-i problema. Pentru "prostia se plateste" o sa primesti 2 puncte de warn. 

Punctul de vedere nu mi l-am spus, mi l-am scris. Greu mi-e sa deduc ce inseamna arogant intr-o postare. Poate ar trebui sa intrebi persoane mai obiective daca au aceeasi parere.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Claudiu said:

Pentru "prostia se plateste" o sa primesti 2 puncte de warn. 

 

:)) e o expresie, stimabile. Ai la title "ANTI-PROŞTI" şi mă ameninţi pentru o expresie? Înţeleg că te simţi. Totuşi, cine eşti tu să dai sancţiuni? Trezeşte-te un pic la realitate.

 

1 minute ago, Claudiu said:

Poate ar trebui sa intrebi persoane mai obiective

 

Nu există persoane obiective, asta e o absurditate.

 

1 minute ago, Claudiu said:

Greu mi-e sa deduc ce inseamna arogant intr-o postare

 

Înseamnă să jigneşti regiunea unui om care nu te-a jignit cu nimic, să te iei de cunoştinţele unui om pe care nu-l cunoşti, doar din incapacitatea de a contraargumenta.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, BIS aka OldNab said:

 

:)) e o expresie, stimabile. Ai la title "ANTI-PROŞTI" şi mă ameninţi pentru o expresie? Înţeleg că te simţi. Totuşi, cine eşti tu să dai sancţiuni? Trezeşte-te un pic la realitate.

 

O dai pe expresii gen Vintu, stimabile. Vezi ca-i pesedist. Tu cine esti sa dai sanctiuni? 

3 minutes ago, BIS aka OldNab said:

Nu există persoane obiective, asta e o absurditate.

 

Mai obiective decat tine, exista.

3 minutes ago, BIS aka OldNab said:

Înseamnă să jigneşti regiunea unui om care nu te-a jignit cu nimic, să te iei de cunoştinţele unui om pe care nu-l cunoşti, doar din incapacitatea de a contraargumenta.

 

Incapacitatea de a contraargumenta este exact direct legata de amenintarile tale. Sa o luam logic. Ti-am scris ceva, mi-ai raspuns cu o sanctiune, ti-am mai scris ceva, mi-ai mai raspuns cu o sanctiune. La cat dam la pariu ca daca iti caut in istoric, gasesc persoane care ti-au mai scris, ai fost de acord cu ele, meritau "sanctiune" dar nu le-ai acordat una? :)) 

 

Si acum sa ne folosim putin creierul. De ce ai sanctiona o persoana ca mine? Ma doare? Nu. Pot sa-mi fac 10 conturi? Pot. 

Concluzia, ma sanctionezi tocmai din incapacitatea de a-mi demola argumentele. Si probabil ai si un mic complex de inferioritate, de aceea si nevoia de a te da cocosel pe forum pe subiecte pe care nu le stapanesti. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Claudiu said:

Tu cine esti sa dai sanctiuni? 

 

Scrie sub avatar.

 

3 minutes ago, Claudiu said:

Mai obiective decat tine, exista.

 

Fiecare om vede lumea în felul lui. Cu toţii suntem subiectivi. A, că majoritatea defineşte obiectivitatea, asta da. Majoritatea a fost de acord cu mine, cel puţin aici.

 

4 minutes ago, Claudiu said:

Ti-am scris ceva, mi-ai raspuns cu o sanctiune

 

Ţi-am scris ceva *în care am jignit şi provocat, mi-ai răspuns cu o sancţiune.

 

4 minutes ago, Claudiu said:

ti-am mai scris ceva, mi-ai mai raspuns cu o sanctiune

 

Ţi-am mai scris ceva *în care am jignit şi provocat, mi-ai mai răspuns cu o sancţiune.

 

5 minutes ago, Claudiu said:

La cat dam la pariu ca daca iti caut in istoric, gasesc persoane care ti-au mai scris, ai fost de acord cu ele, meritau "sanctiune" dar nu le-ai acordat una?

 

Pentru că alte persoane sunt suficient de mature încât să nu insulte / provoace doar pentru că au alţii o părere diferită.

 

5 minutes ago, Claudiu said:

De ce ai sanctiona o persoana ca mine?

 

Pentru că ai încălcat regulamentul.

 

6 minutes ago, Claudiu said:

Pot sa-mi fac 10 conturi? Pot. 

 

Poţi să iei ban pe IP? Poţi.

 

6 minutes ago, Claudiu said:

Ma doare? Nu.

 

Imagini pentru crying mask meme

 

 

7 minutes ago, Claudiu said:

probabil ai si un mic complex de inferioritate, de aceea si nevoia de a te da cocosel pe forum pe subiecte pe care nu le stapanesti

 

Te-ai descris perfect. Bravo!

 

7 minutes ago, Claudiu said:

ma sanctionezi tocmai din incapacitatea de a-mi demola argumentele

 

Dacă n-ai observat, îţi dau atenţie doar ca să-ţi demolez argumentele, dar văd că tu nici nu le bagi în seamă. :))

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, BIS aka OldNab said:

 

Scrie sub avatar.

 

 

Fiecare om vede lumea în felul lui. Cu toţii suntem subiectivi. A, că majoritatea defineşte obiectivitatea, asta da. Majoritatea a fost de acord cu mine, cel puţin aici.

 

 

Ţi-am scris ceva *în care am jignit şi provocat, mi-ai răspuns cu o sancţiune.

 

 

Ţi-am mai scris ceva *în care am jignit şi provocat, mi-ai mai răspuns cu o sancţiune.

 

 

Pentru că alte persoane sunt suficient de mature încât să nu insulte / provoace doar pentru că au alţii o părere diferită.

 

 

Pentru că ai încălcat regulamentul.

 

 

Poţi să iei ban pe IP? Poţi.

 

 

Imagini pentru crying mask meme

 

 

 

Te-ai descris perfect. Bravo!

 

 

Dacă n-ai observat, îţi dau atenţie doar ca să-ţi demolez argumentele, dar văd că tu nici nu le bagi în seamă. :))

 

Sa te vad intr-o dezbatere politica cand iti spune contracandidatul ca esti mai bleg decat o stanca iar tu-i dai o replica de genul: "warn up".

Sau eventual, el iti spune ca tu esti in dictator si tu ii raspunzi: "warn up, eu iti raspund doar ca sa te demolez".

 

Mult succes, tati! Bafta la creier! Bafta la joculetele de cuvinte! Te rog nu omora, nu fura si nu bate oamenii pe strada. Intotdeauna poti sa mergi la munca!

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Claudiu said:

Sa te vad intr-o dezbatere politica cand iti spune contracandidatul ca esti mai bleg decat o stanca

 

Am câştigat dezbaterea în cazul respectiv.

 

Sper că ai terminat, nu mai vreau să-mi pierd minute preţioase cu tine.

Link to comment
Share on other sites

Just now, BIS aka OldNab said:

 

Am câştigat dezbaterea în cazul respectiv.

 

Sper că ai terminat, nu mai vreau să-mi pierd minute preţioase cu tine.

 

Da, ai castigat de n-ai mai putut. Minute pretioase si omul ma face pe mine arogant........

Sa-ti mai dea vreo doua like-uri Elena, poate, poate! Inca putin va luati de mana si va duceti si voi dreq la scoala!

 

Drum bun!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.