Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

[4 februarie] 2004 - deschiderea Facebookului


BIS aka OldNab
 Share

Recommended Posts

Imagini pentru facebook

 

 

 

 

 

Mark Zuckerberg a lansat Facebook în 4 februarie 2004, cu scopul de a-i ajuta pe studenţii universităţii Harvard să fie în legatură unii cu alţii.

 

Reaţeaua de socializare Facebook a fost creată de Mark Zuckerberg în anul 2004 pentru a oferi posibilitatea de a contacta persoane apropiate, dar şi persoane încă necunoscute. În acest moment Facebook este una dintre cele mai răspândite reţele sociale din lume, cu peste 1.18 miliarde de utilizatori activi, în august 2015.

 

 

SURSĂ: TVR.

Edited by BIS aka OldNab
Link to comment
Share on other sites

Twitter-ul, o altă rețea de socializare inutilă care-ți consumă timpul alături de toate celălalte rețele de socialiare.

Printre cele mai useless dintre toate, se află și B-Zone Forum. Când dai scroll pe rețele de socializare macăr vezi ceva de interes, dar pe B-Z Forum vezi doar degradați, însă evident, aceasta depinde în mare parte în ce secțiune activezi, Real Life și Design sunt unicele care scapă.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Winchester said:

Twitter-ul, o altă rețea de socializare inutilă care-ți consumă timpul alături de toate celălalte rețele de socialiare.

Printre cele mai useless dintre toate, se află și B-Zone Forum. Când dai scroll pe rețele de socializare macăr vezi ceva de interes, dar pe B-Z Forum vezi doar degradați, însă evident, aceasta depinde în mare parte în ce secțiune activezi, Real Life și Design sunt unicele care scapă.

 

 

Si totusi oricat de inutile ar fi, tot intram pe ele, asa-i? :) 

 

Revenind la topic, am un an si jumatate de cand mi-am inchis facebook-ul, si totusi exist. Folosesc Twitter si Instagram, mi se par mult mai ok si mai fun. 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, woodstar said:

Si totusi oricat de inutile ar fi, tot intram pe ele, asa-i?

Personal, am câteva luni bune de când nu mai accesez pe Twitter, Instagram și FB. Am rămas doar cu Messenger pentru că free calls & messages.

Cât despre forum, activez doar prin Politics și Newsletter pentru că mi se par că au o parte educațională și mă ajută să nu uit gramatica limbii române.

Link to comment
Share on other sites

Dacă ştii la ce să dai like şi add, Facebookul este indispensabil (cel puţin pentru mine).

 

Cei cu cont de Twitter - la fel de bine aţi putea folosi MySpace sau Hi5, probabil găsiţi mai mulţi români pe acele reţele de socializare. Twitter e făcut pentru 'murica.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, BIS aka OldNab said:

Dacă ştii la ce să dai like şi add, Facebookul este indispensabil (cel puţin pentru mine).

 

Cei cu cont de Twitter - la fel de bine aţi putea folosi MySpace sau Hi5, probabil găsiţi mai mulţi români pe acele reţele de socializare. Twitter e făcut pentru 'murica.

 

Asta e si ideea, mai scapam de romani ca si asa sunt infecti pe retelele de socializare si pe internet in general.

Eu am 1 an jumate de cand nu mai am facebook, si nu ii duc lipsa, deci depinde de fiecare... folosesc Messenger totusi.

Edited by woodstar
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, woodstar said:

Asta e si ideea, mai scapam de romani ca si asa sunt infecti pe retelele de socializare si pe internet in general.

Ţi-am zis, depinde cu cine te anturezi. Nu tre' să dai add la tot Facebookul. Dă add la amici şi la persoane care par OK.

 

Eu am avut nenumărate banuri pe Facebook şi am stat pe secundar. E grea prima săptămână, după aia te obişnuieşti. Ce mă enervează e că rămân în urmă cu meme-urile şi ştirile, că pentru asta îl folosesc. Plus că pe Facebook cunoşti cât de cât un om - mi-am făcut mulţi prieteni prin intermediul Facebookului, oameni pe care mă pot baza lejer acum. Trebuie luat în calcul şi faptul că te ajută să găseşti persoane de sex opus cu interese comune şi facilitează comunicarea cu aceste persoane.

Link to comment
Share on other sites

Nu ştiu câți dintre voi ați auzit, Facebook a pierdut 1 milion de utilizatori americani activi zilnic, în ultimele 3 luni. Iar acțiunile Facebook au scăzut cu aproximativ 20 la sută pe bursele americane. 

Se pare că TikTok-ul este un concurent serios pentru Facebook în prezent. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.