Jump to content

BUG la Safebox urgent


Keks Legend

Recommended Posts

Nick-ul tau: Keks.
Server: RPG.B-zone.Ro
Descrierea bugului: Aveam pus in Safebox 800 de grame droguri si cand ma uit mai tarziu peste vreo 2-3 ore nu mai am absolut nimic si nici pe /stats cel putin, va rog sa rezolvati bug-ul si sa-mi intoarceti drogurile inapoi in safebox.
Screenshot(s): https://imgur.com/a/jMO4W

Link to comment
Share on other sites

Aceasi problema similar o am si eu, pe 18 Februarie, dupa update am avansat la level 21 si am facut la dealer arms skill 4 75/500, asta la vreo 5 ore dupa update (cred), ieri cand am intrat pe server nu mi-am dat seama pe moment dar la primul paidey imi aparea mesaj din partea serverului ca am acumulat suficiente RP pentru a cumpara level 21 din instinct m-am uitat si la skills si aveam 32/500. Am intrebat un admin daca se poate face ceva si raspunsul a fos ca s-a dat deja rollback. Putin cam aiurea fiindca s-a dat doar la cei online cate 10 ore jucate si altii au pierdut mai mult :))

P.S. n-am dovezi, cine se gandea ca se poate intampla :)) 

Link to comment
Share on other sites

De fapt cam este adevarat ce spune el despre safebox.uri. @Kelton poate ai vazut si tu. De fiecare data cand se da rr la server dispar obiecte din safebox. Asta inseamna ca serverul nu salveaza acele obiecte unde trebuie, iar dupa restart ele dispar. Un bug asemanator era la ziare in NR dupa rr dispareau cuvinte ori litere din ziare.

Link to comment
Share on other sites

E posibil ca acel conținut din safebox să nu se salveze în timp real ci doar o dată la câteva minute, iar în momentul unui restart neașteptat serverul să nu fi apucat să salveze conținutul. Asta trebuie să verifice scriptrii deoarece eu nu am cum să fac așa ceva.

Link to comment
Share on other sites

Ceva asemanator am patit si eu acm cateva saptamani dar la mine a fost diferit, aveam vreo  100-300G la mine si aveam si in /sb cateva si a venit un pd si mi le-a confiscat si cand mi le-a confiscat pe cele de la mine mi-au disparut aproximativ 300g si din /sb dar nu stiu  daca din cauza acelui pd au disparut acele 300g 100%, oricum a fost un bug sau ceva.

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu cum functioneaza rollback dar in ori ce caz sunt jucatori care au pierdut mai mult mai mult decat valoarea a 10 ore jucate si faceam referire la faptul ca nu e ok sa dai doar la jucatori online. Eu sunt jucator, dar ma pun si in locul vostru ca admin probabil as face la fel dar nu as da atatea ore jucate pentru ca la momentul respectiv poate au fost playeri online care nu au pierdut nimic in timpul rollback fiindca nu au mai jucat de o saptamana (un caz posibil). Eu personal pana aseara nu aveam cont pe forum si nu aveam de unde sa stiu de rollback ca sa nu mai zic ca nici nu stiam ce inseamna :)). Iar daca nu imi faceam cont aseara nici nu aflam ca sunt atatea buguri pe server.

Legat de Safebox si eu mi-am bagat 1500 materials in el, aveam 10000, la cele 8500 am dat /trhow si am observat ca aveam din nou 10000 si 0 in safebox.

Link to comment
Share on other sites

  • Adi007 locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.