Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

Care este serialul vostru preferat? / What is your favorite series?


IngeruDrogat
 Share

Recommended Posts

Care este serialul vostru preferat?

 

In acest topic puteti sa va prezentati serialul preferat.

_______________________________________________________________________

ro32.png

Model de postare:

 

Nick-ul tau:

Numele serialului:

Motiv:

Alte precizari:

 

_______________________________________________________________________

 

Reguli de postare:

 

1.Nu aveti voie double post, OFF-Topic, spam, insulte, jigniri etc.

2.Sunteti obligati sa completati tot modelul, mai putin alte precizari.

3.La motiv trebuie sa aveti minim 10 cuvinte.

 

 

uk32.png

 

 

In this topic you can present your favorite series.

_______________________________________________________________________

Your nick:

Serial Name:

Reason:

Other specifications:

 

Posting Rules:

_______________________________________________________________________

1. You may not post double , off-topic , spam, insults, criticism , etc.

2. You are required to fill in all the model , except otherwise noted .
3. The reason must have 
minimum 10 words .

 

Notă: Nerespectarea regulilor de mai sus vor fi sancţionate începând de la avertisment verbal până la suspend.

Note: Failure to follow the above rules will be sanctioned from verbal warning to suspend.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edited by IngeruDrogat
Update 05.03.2018 (Adaugare titlu in engleza.)
Link to comment
Share on other sites

Nick-ul tau: woodstar

Numele serialului: Breaking Bad

Motiv: Dupa parerea mea cel mai bun si complet serial din toate timpurile. Cateva seriale s-au apropiat de maretia Breaking Bad dar nu au reusit niciodata sa-l intreaca. Bryan Cranston in rolul lui Walter White e invincibil si chiar daca nu va atrage serialul, urmariti-l doar pentru performanta acestuia, e impecabila. 

Alte precizari: -

Link to comment
Share on other sites

Nick-ul tau: IngeruDrogat

Numele serialului: Grimm

Motiv: Dupa parerea mea este un serial foarte bun deoarece este plin de actiune si fantasy, in serial sunt prezentate tot felul de creaturi cu puteri, personajul principal Nick este un Grimm de aici si numele serialului, el ca si Grimm incearca sa pastreze granita intre Weseni si oameni, el avand meseria de Detectiv de la Omucideri poate descoperi foarte usor daca acea crima a fost facuta de catre un om sau de catre un Wesen, pe mine a reusit sa ma atraga si cu povestea, pe care nu o sa o spun, eu zic ca acest serial merita urmarit mai ales daca sunteti pasionati de seriale fantasy.

Alte precizari: Nu este singurul serial care imi place, dar pot sa spun ca acesta se afla pe locul 1.

Link to comment
Share on other sites

Nick-ul tau: PCR Hector

Numele serialului: Narcos

Motiv: Este un serial genial, se apropie foarte tare de istoria exacta a baronilor drogurilor. Wagner Moura, cel care il interpreteaza pe Pablo Escobar, il imita foarte bine. Un serial de actiune care te tine cu sufletul la gura foarte bun.

Alte precizari: Recomand acest serial

Link to comment
Share on other sites

Nick-ul tau: luisenberg.

Numele serialului: Breaking Bad

Motiv: Totul e perfect, bine pus la punct, de la scenariu pana la personaje, nu degeaba e unul dintre cele mai apreciate seriale create vreodata!

Alte precizari: Se merita 100%, daca mi-ar pica la BAC sa fac un eseu despre Breaking Bad as lua 10 :))

Link to comment
Share on other sites

Nick-ul tau: Ailime

Numele serialului: The Walking Dead

Motiv: Este serialul meu preferat deoarece imi place povestea extrem de mult si actorii de asemenea isi joaca bine rolurile.

Alte precizari: Recomand acest serial acelor persoane carora le place actiunea si ideea de apocalipsa zombie.

Link to comment
Share on other sites

Nick-ul tau: Syko

Numele serialului: Prison Break

Motiv: Cel mai bun serial, din cate stiu apare un nou sezon acum in 2020, e un serial bun deoarece intalnesti actori buni, actiune, scenariu gandit, scene de logica s.a.m.d.

Alte precizari: Recomand sa va uitati! ❤️

 

Link to comment
Share on other sites

Nick-ul tau: .Lewis

Numele serialului: Sex Education

Motiv: E serialul meu preferat deoarece arată viața de adolescent si problemele cu care se confruntă un adolescent, e interesant, il recomand tuturor adolescenților.

Alte precizari: Trebuie să iasă sezonul 3.

Link to comment
Share on other sites

  • BIS aka OldNab changed the title to Care este serialul vostru preferat? / What is your favorite series?

Nick-ul tau: Raluca 

Numele serialului: Fabrica de bani / Regina sudului 

Motiv: Amândouă sunt preferatele mele. 2 seriale ce m-au captivat si m-au ținut în casă. Câteodată chiar ma imaginam in ele..cringe știu..

Alte precizari: Merita văzute, sunt foarte interesante si la amândouă trebuie sa apara inca 1 sezon. 

Edited by R a l u c a
Link to comment
Share on other sites

Nickname: DaniRB

Numele serialului: Breaking Bad

Motiv: Acest serial este impecabil, as putea spune chiar aproape de perfectiune. Totul e pus la punct si tesut intr-un mod armonios. Serialul este plin de suspans, umor (mai mult in primele doua sezoane), drama si actiune. El surprinde protagonistul Walter White intr-o evolutie nemaivazuta in lumea cinematografiei - asa cum a descris-o regizorul si creatorul Vince Gilligan, "din Mr. Chips in Scarface". Personajele si scenariile la care acestea sunt supuse sunt total realiste si pline de momente de neuitat (prea multe exemple de enumerat). Am convins vreo 6-7 prieteni sa se uite la acest serial si le-a placut tuturor. Dupa parerea mea, este o adevarata capodopera, al carei nivel a mai fost atins doar de serialul geaman al acestuia, Better Call Saul, al carei actiuni se desfasoara inainte de evenimentele din Breaking Bad. Dupa parerea mea, Better Call Saul are un scenariu si mai bun decat cel din Breaking Bad si este extrem de bine scris, dar are un ritm mai incet si personaje mai subtile si mai putin atragatoare initial, lucru din cauza caruia multi oameni nu se apuca de Better Call Saul, sau daca o fac, se lasa de el dupa cateva episoade. Daca Breaking Bad este de nota 9.7, atunci Better Call Saul e de nota 9.3.

Alte precizari: Recomand cu caldura Breaking Bad, si daca il vedeti pana la capat, nu ezitati sa dati o sansa si serialului sau geaman, promit ca nu veti regreta. De asemenea, si Mr. Robot este un serial genial, ar fi pe locul 2 dupa cele doua mentionate mai sus. Vi-l recomand si pe acesta, am scris mai multe despre el aici. ?

Edited by DaniRB
Adaugat link la sfarsit catre alt topic in care am vorbit despre Mr. Robot
Link to comment
Share on other sites

Your nick: ZOD

Serial Name: Game of Thrones  

Reason: Well, After Watching both Breaking bad and this, my vote goes for Game of Thrones due to the reason being that for 7 consecutive seasons it entertained us with well directed and produced content. Before this and Prison Break, Breaking Bad was my favorite show but after watching this my Decision immediately changed. The Adventure that the show takes us for 8 years finally rests in the North at the Final Battle.

Other specifications: To the comments saying "Season 8 was Bad", I agree season 8 was bad but so were the season 1 and 2 of Breaking Bad (Atleast till Gus Arrived).

Edited by Z O D
Link to comment
Share on other sites

Nick-ul tau:P.Alexandru

Numele serialului:Sons Of Anarchy

Motiv:Pur si simplu un serial bomba, cum Jax Teller ajunge de la cea mai calma persoana la un om instabil psihic, cum viata de motociclist nu-l lasa sa traiasca o viata linistita, nu pot sa zic mai multe ca dau spoilere.

Alte precizari:Daca va plac serialele cu intorsaturi de situatie, vizionati acest serial.

Link to comment
Share on other sites

Nick-ul tau: AgentUrs

Numele serialului: Peaky Blinders

Motiv: Peaky Blinders e genul de serial care te prinde din primele 2 episoade. Cum Tommy Shelby incearca sa isi legalizeze afacerile impreuna cu fratii lui. Filmul imbina perfect viata de strada din Birmingham, afacerile, viata amoroasa a fratilor Shelby. Tommy Shelby cum reuseste sa scape din situatile critice prea frumos. 

Alte precizari: Daca va plac serialele cu gangsteri si strategie, trebuie sa vizionati Peaky Blinders.

Edited by AgentUrs.
Link to comment
Share on other sites

Nick-ul tau: Kayac

Numele serialului: Umbre

Motiv: Te regasesti in acele personaje, nu s deloc patriot si nu tind sa românizez nimic dar ma gasesc in caracteristicele catorva personaje, nu s recuperator dar serialul m-a facut sa inteleg ca acei oameni chiar exista si ca oricand lucruri pot lua o intorsatura nefasta.

Alte precizari:  nu

Link to comment
Share on other sites

Nick-ul tau: Robert

Numele serialului: Lucifer

Motiv: Lucifer este genul de serial politist in care vrei sa vezi cum se rezolva cazurile, dar totodata si fenomenele supranaturale care sunt prezentate (ex: Lucifer si lupta cu fratii sai ingeri, iubirea dintre demon si un om de pe Pamant). Intr-adevar, primele 2 sau 3 episoade sunt plictisitoare, dar daca te uiti mai departe te prinde si iti pierzi cateva ore bune pentru a viziona continuarea.

Alte precizari: Recomand cu cea mai mare caldura.

Link to comment
Share on other sites

Nick-ul tau: Lebus

Numele serialuluiHow to get away murder

Motiv: Este serialul meu preferat deoarece este foarte bine structurat. Pe langa asta, are o poveste foarte interesanta... Iar finalul este unul foarte impresionant, n-am mai vazut un final asa bun in orice alt serial pe care l-am vizionat.

Alte precizari: Fiecare sezon este bazat pe o noapte in care se intampla o crima, iar in fiecare episod iti apar mici secvente din acea noapte care te fac mult mai interesat si curios. Recomand acest serial!!!!

Link to comment
Share on other sites

Nick-ul tau: Emy 

 

Numele serialului: Lucifer

 

Motiv: Este un serial foarte interesant, cu o poveste destul de atractiva și interesanta. Acest serial nu te plictisește și nu este un serial lungit doar pentru cât mai multe episoade. 

 

Alte precizari: merită încercat 

Link to comment
Share on other sites

Nick-ul tau:_Flavius_

Numele serialului: The walking dead

Motiv: este un serial plin de aventura, actiune unde oameni se lupta pentru teritori, mancare si mai ales pentru viata lor.Acest serial nu te plictiseste si este un serial foarte bun.

Alte precizari: -

 

Link to comment
Share on other sites

Nick-ul tau: Blaja

Numele serialului: The Blacklist

Motiv: Un serial foarte complex si captivant, Raymond Reddington se preda F.B.I-ului pentru a-si urmarii atat interesele ascunse cat si pentru a o veghea pe Elizabeth Keen.

Alte precizari: Merita vazut.

Link to comment
Share on other sites

Nick-ul tau: Haladit

Numele serialului: Umbre

Motiv: Te regasesti in acele personaje, nu s deloc patriot si nu tind sa românizez nimic dar ma gasesc in caracteristicele catorva personaje, nu s recuperator dar serialul m-a facut sa inteleg ca acei oameni chiar exista si ca oricand lucruri pot lua o intorsatura nefasta.

Alte precizari:  nu

Link to comment
Share on other sites

On 1/4/2022 at 11:59 PM, Cont Inchis said:

Nick-ul tau: Haladit

Numele serialului: Umbre

Motiv: Te regasesti in acele personaje, nu s deloc patriot si nu tind sa românizez nimic dar ma gasesc in caracteristicele catorva personaje, nu s recuperator dar serialul m-a facut sa inteleg ca acei oameni chiar exista si ca oricand lucruri pot lua o intorsatura nefasta.

Alte precizari:  nu

Comentariu copiat, avertisment.

Link to comment
Share on other sites

Nick-ul tau:Ag0ny

Numele serialului:Breaking Bad.

Motiv:Breaking bad este un serial foarte interesant, cu o actiune palpitanta dar in acelasi timp trista uneori. Serialul vrea sa arate cum sunt distrusi ,, eroii '' din zilele noastre de catre societate. Fiecare detaliu despre serial este uimitor si gandit foarte mult. Am sa dau un singur exemplu si anume ca Heisenberg personajul principal are cancer la plamani, iar Breaking Bad are 62 de episoade, serialul bazandu-se pe chimie daca cauti in Tabelul lui Mendelev (tabelul elementelor chimice) o sa gasesti ca al 62-lea element este Samarium care este un element folosit pentru tratarea cancerului de plaman. 

Alte precizari:Atat, multumesc mult.

Link to comment
Share on other sites

Your nick: Berlin 

Serial Name: la casa de papel 

Reason: it's a amazing story and you can see my name in game is Berlin and it's name of one of the gang who steals the bank , it's talk about the biggest stealing banks in history 

Other specifications: i really advice you to see it 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.