Jump to content

Care este actorul vostru preferat? / Who is your favorite actor?


IngeruDrogat
 Share

Recommended Posts

z3p2QRc.png

 

 

● MODEL POSTARE COMENTARIU

Nickname:

Numele actorului:

Data naşterii actorului:

Naţionalitatea actorului:

Motivele pentru care îmi place:

Filmul în care consider că şi-a jucat cel mai bine rolul:

 

● REGULAMENT POSTARE COMENTARIU

  • Nemotivarea afinităţii pentru actorul postat este interzisă. Scrieţi măcar o propoziţie, cu subiect şi predicat. Încălcarea acestei reguli va duce la primirea unui avertisment verbal.
  • Puteţi posta doar o singură dată. Încălcarea acestei reguli va duce la primirea unui avertisment verbal.

 

 

ENGLISH

 

● MODEL OF POSTING A COMMENT
Nickname:
Actor's name:
Actor's birth date:
Actor's nationality:
Reasons why I like the actor:
The movie where I believe he played his role at best:

● RULES ABOUT COMMENTS

 

  • Not providing reasons for why you like the actor is forbidden. Write at least one full sentence. Violation of this rule will result in receiving a verbal warning.
  • You can only post once. Violation of this rule will result in receiving a verbal warning.

ffsmovies-removebg-preview (2).png

Edited by BIS aka OldNab
Update
Link to comment
Share on other sites

Nick-ul tau: woodstar

Numele actorului: Leonardo DiCaprio

A fost nominalizat la premiul Oscar: De 5 ori ca actor, o data ca producator. A castigat "Best Actor" pentru rolul din The Revenant.

Motiv: A durat destul de mult timp pana am ajuns sa-mi placa Leo atat de mult. Ca 90% dintre hateri sau cei care spun ca nu este un actor bun, l-am catalogat doar bazandu-ma pe performanta din Titanic, una extrem de melodramatica. Apoi, am vazut What's Eating Gilbert Grape, Catch Me If You Can, The Aviator, The Departed, Blood Diamond, Shutter Island, Inception, Django Unchained, The Wolf of Wall Street iar cel mai recent The Revenant, si parerea mi-am schimbat-o radical, asadar Leo este unul dintre actorii mei preferati ai momentului, si unul dintre cei mai buni ai generatiei sale. 

Alte Precizari: Aici imi schimb parerea destul de des, dar cand am citit titlul topicului mi-a sarit Leo in minte si tocmai din acest motiv l-am ales. 

Link to comment
Share on other sites

Nick-ul tau: IngeruDrogat

Numele actorului: Johnny Depp

A fost nominalizat la premiul Oscar: A fost nominalizat de 3 ori pentru cel mai bun actor.

Motiv: Am fost si inca sunt un fan al filmelor Piratii din Caraibe, Johnny a reusit sa ma atraga cu acele filme, dupa au urmat Charlie si fabrica de ciocolata,Legenda calaretului fara cap,Aventuri in Las Vegas si multe altele, pe scurt pot sa spun ca a reusit sa ma atraga din primele filme.

Alte Precizari: Imi schimb parerea aproape de fiecare data cand vad un film.

Link to comment
Share on other sites

Nick-ul tau: uSp

Numele actorului: Morgan Freeman

A fost nominalizat la premiul Oscar: De 5 ori

Motiv: Pur și simplu omul este demențial în orice film, de la Se7en, Shawshank Redemption până la Lucius Fox în Batman.

Alte Precizari: -

Link to comment
Share on other sites

Nick-ul tau: TrippieRay

Numele actorului: Wentworth Miller

A fost nominalizat la premiul Oscar: Nu.

Motiv: Imi place cum si-a jucat rolul in PB

Alte Precizari: -

Link to comment
Share on other sites

 

Your nick: TeG DrDre

Actor's name: Will Ssmith

He was nominated for the Oscar: 

2007 Nominee
Oscar
Best Performance by an Actor in a Leading Role
The Pursuit of Happyness(2006)  
2002 Nominee
Oscar
Best Actor in a Leading Role
Ali(2001) 

Reason: he  can  play in  many types of movies   action  romantic adventure  for this he is my BEST

Other specifications:  just watch him

 

Edited by TeG DrDre
Link to comment
Share on other sites

  • BIS aka OldNab changed the title to Care este actorul vostru preferat? / Who is your favorite actor?

Nickname: BIS aka OldNab

Numele actorului: Edward Norton

Data naşterii actorului: 18 august 1969

Naţionalitatea actorului: American

Motivele pentru care îmi place: Este un actor complet, care poate juca în diverse genuri de film.

Filmul în care consider că şi-a jucat cel mai bine rolul: Primal Fear

Link to comment
Share on other sites

Nickname: Corina

Numele actorului: Leonardo DiCaprio

Data naşterii actorului: 11/11/74.

Naţionalitatea actorului: american.

Motivele pentru care îmi place: Deoarece a jucat in filmul "Titanic".

Filmul în care consider că şi-a jucat cel mai bine rolul: Titanic.

Link to comment
Share on other sites

Nickname: VLaurentiu

Numele actorului: Robert Downey Junior

Data naşterii actorului: 4 Aprilie 1965

Naţionalitatea actorului: American

Motivele pentru care îmi place: Caracterul sau si dedicatia pentru un rol.

 Filmul în care consider că şi-a jucat cel mai bine rolul: Sherlock Holmes

Link to comment
Share on other sites

Nickname: Madalin

Numele actorului: Álvaro Morte

Data naşterii actorului: 23 februarie 1975

Naţionalitatea actorului: Spaniol.

Motivele pentru care îmi place: A jucat pe fiecare parte a fiecărei cărţi din "Fabrica de Bani".

Filmul în care consider că şi-a jucat cel mai bine rolul: La casa de Papel.

Link to comment
Share on other sites

Nickname: Paull

Numele actorului: Keanu Reeves

Data naşterii actorului: 2 Spetembrie 1974

Naţionalitatea actorului: Canadian

Motivele pentru care îmi place: M-a impresionat povestea sa de viata si felul cum a abordat fiecare rol pe care la primit, intr-o maniera foarte profesionala.

Filmul în care consider că şi-a jucat cel mai bine rolul: Ar fi 2 serii, John Wick si Matrix.

Link to comment
Share on other sites

Nickname: Akatsuki.

Numele actorului: Wentworth Miller

Data naşterii actorului: 2 iunie 1972 

Naţionalitatea actorului:SUA 

Motivele pentru care îmi place: Felul in care acesta isi joaca rolurile ma impresioneaza. Are un mod aparte de a aborda fiecare rol, fapt pentru care multa lume il indrageste.

Filmul în care consider că şi-a jucat cel mai bine rolul: Prison Break, mai ales sezonul 1.

Link to comment
Share on other sites

Nickname: Raidom

 

Numele actorului: Dwayne Johnson

 

Data naşterii actorului: 2 mai 1972 

 

Naţionalitatea actorului:SUA 

 

Motivele pentru care îmi place: După părerea mea, este unul dintre cei mai buni actori pentru filmele de acțiune, are o cariera mare în actorie dar și în WWE. 

 

Filmul în care consider că şi-a jucat cel mai bine rolul:  Taote filmele de tip Fast & Furious în care a jucat, 

Jumangi - Welcome to the jungle, Central Intelligence. 

 

Link to comment
Share on other sites

Nickname: ZenDoge

Numele actorului: Tyler Garcia Posey

Data naşterii actorului: 18 10 1991

Naţionalitatea actorului: American

Motivele pentru care îmi place: Este unul dintre cei mai buni actori de filme SF dupa parerea mea si este foarte amuzant

Filmul în care consider că şi-a jucat cel mai bine rolul este Teen Wolf. Acesta a fost serialul meu preferat un timp foarte lung si inca mai este.

Link to comment
Share on other sites

Nickname: Ailime

Numele actorului: Andrew Lincoln

Data naşterii actorului: 14 septembrie 1973

Naţionalitatea actorului: englez

Motivele pentru care îmi place: Pe langa ca este foarte frumos, este un actor minunat si expresiv.

Filmul în care consider că şi-a jucat cel mai bine rolul: Joaca foarte bine rolul lui Rick Grimes din The Walking Dead, ceva mai perfect nu exista. Recomand acest serial.

Link to comment
Share on other sites

Nickname:Alex.

Numele actorului:Robert De Niro

Data naşterii actorului:17 august 1943

Naţionalitatea actorului:Americana 

Motivele pentru care îmi place:Un actor complet, premiat cu oscar si are aparitii in filme de clasa, filme bune, filme pe care vrei sa le revezi incontinu.

Filmul în care consider că şi-a jucat cel mai bine rolul:Taxi Driver, dar nu putem sa uitam de The God Father II si III, Awakenings (unde sta 1 an si jumatate de zile intr-un spital zilnic pentru a studia cum sa joace rolul), The Irish Man, Analyze This si Analyze That, 2 comedii incredibil de bune.

Link to comment
Share on other sites

Nickname: .Lewis

Numele actorului: Robert Knepper

Data naşterii actorului: 8 iulie 1959

Naţionalitatea actorului: Americana

Motivele pentru care îmi place: Are o atitudine aparte, joacă foarte bine, mimica feței este excepțională, a jucat in filme/seriale celebre.

Filmul în care consider că şi-a jucat cel mai bine rolul: Serialul Prison break

Link to comment
Share on other sites

Nickname: Grasu_XXL

Numele actorului: Vin Diesel

Data nasterii actorului: 18 iulie 1967

Nationalitatea actorului: Americana

Motivele pentru care imi place: Este un actor foarte serios atunci cand isi joaca rolurile,nu uita sa faca glume cu colegii de platou si totodata are un respect aparte pentru cei care ii apreciaza munca depusa .

Filmul in care consider ca si-a jucat cel mai bine rolul : Fast and Furious

Link to comment
Share on other sites

Nickname: DaniRB

Numele actorului: Alfredo Pacino (cunoscut mai degraba sub numele de Al Pacino)

Data naşterii actorului: 25 aprilie 1940

Naţionalitatea actorului: Americana

Motivele pentru care îmi place: Este unul dintre cei mai talentati actori din lume. De-a lungul carierei sale, a jucat o gama larga si foarte diversa de roluri, dovedindu-si capabilitatea de a se transpune cu adevarat in pielea personajului, oricat de greu ar fi acesta de jucat. Filmele sale sunt foarte memorabile si considerate clasice ale cinematografiei - exemple bune ar fi Nasul (1 si 2), Scarface, Parfum de femeie, Obsesia, etc.

Filmul în care consider că şi-a jucat cel mai bine rolul: Consider ca cel mai bun rol al sau este cel al Locotenentului Frank Slade din "Parfum de femeie". A fost greu sa aleg din lista de mai sus, sincer, dar discursul lui de la finalul acestui film, cand ii ia apararea lui Charlie in fata intregii sale universitati, m-a facut sa plasez acest rol deasupra lui Tony Montana si Michael Coreleone din Scarface, respectiv Nasul.

 

Link to comment
Share on other sites

Nickname:SHC911

Numele actorului:Nick Gehlfuss

Data naşterii actorului:21 Ianuarie 1985

Naţionalitatea actorului:American din Ohio.

Motivele pentru care îmi place:A jucat rolul unui medic foarte bine si inca are relatii intre medici ceea ce imi place mult. Cred ca filmul va duce o viata lunga in inima mea si ca voi vedea vreodata mai multe sequel-uri

Filmul în care consider că şi-a jucat cel mai bine rolul:Chicago MED 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.