Jump to content

Care este genul vostru preferat de filme? / What is your favorite movie genre?


IngeruDrogat
 Share

Recommended Posts

z3p2QRc.png

 

 

● MODEL POSTARE COMENTARIU

Nickname:

Genul de filme:

Motivele pentru care îmi place:

 

● REGULAMENT POSTARE COMENTARIU

  • Nemotivarea afinităţii pentru genul postat este interzisă. Scrieţi măcar o propoziţie, cu subiect şi predicat. Încălcarea acestei reguli va duce la primirea unui avertisment verbal.
  • Puteţi posta doar o singură dată. Încălcarea acestei reguli va duce la primirea unui avertisment verbal.

 

 

ENGLISH

 

● MODEL OF POSTING A COMMENT

Nickname:
Genre:
Reasons for liking it:

● RULES ABOUT COMMENTS

 

  • Not providing reasons for why you like the genre is forbidden. Write at least one full sentence. Violation of this rule will result in receiving a verbal warning.
  • You can only post once. Violation of this rule will result in receiving a verbal warning.

 

Edited by BIS aka OldNab
Update
Link to comment
Share on other sites

Nick-ul tau: TrippieRay

Genul: Actiune

Motiv: Mi se pare ca mereu ai ce sa vezi, mereu esti prins in actiunea filmului, astepti cu nerabdare urmatoarele momente ca sa aflii ce sa intampla.

Alte Precizari: -

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Zewaa said:

Nick-ul tau: Zewa

Genul: actiune

Motiv: e cel mai tare gen!

Alte Precizari: —-

3.La motiv trebuie sa aveti minim 10 cuvinte. Primesti 1 av.

Link to comment
Share on other sites

  • BIS aka OldNab changed the title to Care este genul vostru preferat de filme? / What is your favorite movie genre?

Nickname: BIS aka OldNab

Genul de filme: Thriller psihologic

Motivele pentru care îmi place: Îmi place ca filmul pe care-l văd să fie în primul rând realist, iar în al doilea rând să îmi dea de gândit. De obicei, un thriller psihologic are multe plot twisturi, lucru pe care-l apreciez foarte mult, dacă sunt bine realizate.

Link to comment
Share on other sites

Nickname: JderulPetarda

Genul de filme: Comedie.

Motivele pentru care îmi place: Prefer filmele care au ca gen principal comedia deoarece sunt o persoana vesela care mereu rade, deci, vizionand filme de comedie consider ca imi voi putea schimba starea din ziua respectiva oricat de suparat as fi in acel moment.

Link to comment
Share on other sites

Nickname: Raidom

 

Genul de filme: Actiune/Comedie

 

Motivele pentru care îmi place: Sunt mereu captivat de acțiunea pe care un film îl are, dar în mai rare cazuri se axează și pe comedie. Un film care este exemplar pentru acest gen de film este Central Intelligence. 

Link to comment
Share on other sites

Nickname: Ailime

Genul de filme: Horror, drama, actiune

Motivele pentru care îmi place: Imi place sa fiu mereu cu “sufletul la gura” si sa nu am timp sa ma plictisesc cand ma uit la un film, iar la filmele de groaza / drama / actiune n-ai cum sa nu ramai focusat, dar depinde intr-adevar de film.

 

Link to comment
Share on other sites

Nickname: .Lewis

Genul de filme: psychological, horror

Motivele pentru care îmi place: Imi place genul acesta de filme deoarece îmi place sa fiu ținut in suspans  si sa ma gândesc la toate cauzele posibile.

Edited by .Lewis
Link to comment
Share on other sites

Nickname: DaniRB

Genul de filme: Drama, Thriller

Motivele pentru care îmi place: Ambele genuri imi plac in egala masura. Drama a fost baza teatrului inca din Antichitate, iar astazi majoritatea filmelor sunt drame. Nu pot da un motiv concret pentru care imi plac, pur si simplu le prefer deoarece, fata de comedii, filme horror sau filme romantice, te fac sa te atasezi de personaje iar apoi te transpun in actiune ca si cum tu ai fi protagonistul, de obicei avand loc un rollercoaster de emotii si momente pline de suspans in care nu iti poti dezlipi ochii de pe ecran. Thrillerele imi plac foarte mult si ele din acelasi motiv, dar se deosebesc de drame prin faptul ca actiunea acestora este mult mai intensa (de obicei mai de scurta durata, pentru ca se concentreaza mai mult pe actiune, fata de drame, care se concentreaza si pe personaje) si te tin cu sufletul la gura pe toata durata lor, facandu-ti imposibila abilitatea de a te ridica de pe fotoliu/canapea/pat pana nu se termina filmul sau pana nu intervine o pauza publicitara. Cele mai bune filme din toate timpurile sunt fie drame, fie thrillere (dar mai ales drame).

Edited by DaniRB
O mica reformulare
Link to comment
Share on other sites

Nickname:SHC911

Genul de filme:Horror

Motivele pentru care îmi place:Imi p;ace adrenalina din vene ce se produce la diferite jumpscare-uri. La fel imi place si cand cineva ma sperie pentru ca simt cum tremur tot si e ca un High. Sper ca si voua va plac

Link to comment
Share on other sites

Nickname:Benedetto

Genul de filme:Horror

Motivele pentru care îmi place:Imi place sa simt adrnalina si jumpscare-urile ce sunt prezente,pentru imi a oferi o stare de realitate,de parca eu insumi as fi personajul din film

Link to comment
Share on other sites

Nickname: Acura

Genul de filme: Comedie, drama, romance

Motivele pentru care îmi place: Imi place sa vad o comedie pentru a ma amuza si pentru a-mi imbunatati starea de spirit.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.