Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

Rasplata / Reward


Odin
 Share

Recommended Posts

ro32.png&key=0db5f501d63b173e8f24a8a5a71

Salutare,

 

În urma neplăcerilor ce au avut loc recent și faptul că am fost nevoiți să recurgem la un rollback,

 

am hotărât să vă răsplătim pe voi, jucătorii, cu următoarele lucruri:

  • 15 RP
  • $10,000

 

Detalii:

  • Evenimentul va avea loc DUMINICĂ 25 FEB 2018, ÎN JUR DE ORA 18:00.

 

uk32.png&key=06e53220742647860382af89318

 

Hello,

 

Following the recent inconveniences and the fact that we were forced to implement a backup,

 

we decided to reward you, the players, with the following:

  • 15 RP
  • $10,000

 

Details:

  • The event will take place SUNDAY, 25th FEB 2018, AROUND 6 PM (18:00).
Link to comment
Share on other sites

Buna seara stimati administratori si membri ai proiectului.

E desigur un gest plauzibil din partea dumneavoastra, pentru aceasta "rasplata" pe care o veti oferi.

Sunt un jucator cu o varsta destul de inaintata, probabil cel ma varstnic din aceasta comunitate. Intru pe server si joc mereu din placere. Nu am avut niciodata ca scop sa fac multi bani, procura bunuri (case, afaceri, masini, etc.).

 

As vrea sa va reamintesc tuturor cauzele producerii acestui Backup:

 

  1. Scripterii au grabit procesul de actualizare a serverului, fara a il supune examinarii detaliate pe serverul de teste, pentru 7 - 14 zile.
  2. Inca din primele 20 - 30 minute a jocului, in urma Update-ului implementat, au inceput a fi semnalate si raportate pe Forum un sir de erori ale scriptului (BUG's). Conducerea a considerat ca nu sunt probleme majore si ca serverele trebuie sa ruleze in continuare.
  3. A fost detectata o eroare majora a scriptului (majoritatea deja o cunosc), de care presupun au reusit sa abuzeze de aceasta maxim 30 - 40 jucatori de pe cele 4 servere (Bug-Abuse), pana in momentul ca serverele sa fie oprite.

In concluzie, din cauza grabei si neglijentei scripterilor si a abuzului produs de zeci de jucatori (jucatori, pe care ii consider niste nulitati in aceasta comunitate, pentru faptul caci nu au raportat problema imediat dupa sesizare), au avut de suferit peste o mie de alti jucatori fara un pic de vina in cazul de fata.

 

Daca considerati caci 15 RP si 10.000$ pot remedia situatia extrem de stresanta in randul tuturor jucatorilor nemultumiti, va asigur caci va inselati amarnic stimati administratori.

Si mai mult de atat, toti sunt nevoiti sa fie prezenti ca sa primeasca aceasta mica "Rasplata" in ziua si ora stabilita de dumneavoastra.

Apeciez mult ideea aparuta, dar detaliile continutului topicului dumneavoastra nu au fost bine gandite si structurate. Rog sa ma iertati, dar aceasta e parerea mea proprie.

 

Edited by ARTIST
Link to comment
Share on other sites

Suntem mai mult decât conștienți că bonusurile oferite mai sus nu reflectă nici măcar pe aproape compensațiile pe care ar trebui să le primească jucătorii afectați. Din păcate însă nu avem cum să selectăm doar jucătorii afectați și să-i recompensăm sau să putem stabili o compensație corectă pentru fiecare jucător în parte deoarece fiecare a avut pierderi diferite. Tehnic vorbind, doar atât se poate face în situația de față.

Link to comment
Share on other sites

Eu zic sa o lasati mai moale cu plangerile, toti in sus si in jos ca ati pierdut, ca nu stiu ce... si eu i-am dat unui prieten 3800G drugs si au disparut din /sb 1500, toti au avut de pierdut, nu doar voi, cand v-au oferit atatea bonusuri de Craciun/ Revelion/ Sarbatori ....

De revelion numai de cate ori am vazut eu ca s-a dat cate 50k/player on + level up + etc... + ce s-a mai dat fara sa fiu eu on, acele bonusuri pe care le-ati primit nu le mai luati in calcul? Cum era sa nu primiti nimic ?

Se mai intampla, oricine greseste, sunt si ei oameni ca si voi, nu sunt roboti asa ca nu va mai plangeti atat si multumiti-va cu ce v-au tot oferit pana acum, atatea gift-uri, quest-uri... Mai faceti si figuri.

Eu zic sa va ganditi mai bine inainte sa sariti cu gura!

Atat am avut de spus. O zi faina va doresc!

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Kelton said:

Suntem mai mult decât conștienți că bonusurile oferite mai sus nu reflectă nici măcar pe aproape compensațiile pe care ar trebui să le primească jucătorii afectați. Din păcate însă nu avem cum să selectăm doar jucătorii afectați și să-i recompensăm sau să putem stabili o compensație corectă pentru fiecare jucător în parte deoarece fiecare a avut pierderi diferite. Tehnic vorbind, doar atât se poate face în situația de față.

Eu nu am primit nici aia 10k, nimic din ce făcusem în ziua aia. Dar hey, mulțumim ca anunțați când acordați cva.

Link to comment
Share on other sites

Cam oricine greseste, dar macar au facut rapoartele optionale pe saptamana aceea, au dat 10 ore in plus si o sa mai dea bonusurile acestea mici, e suficient pentru cateva ore de rollback.

Link to comment
Share on other sites

Baieti, este comunitatea lor, nu trebuie sa va plangeti ca ati pierdut  ceva. Eu am pierdut multe dar nu ma vait, si nu fac HATE la acel videoclip distribuit de comunitate pe facebook, si nu e motiv de suparare inteleg ca ati muncit dar stind ca o poti face mai bine. 

Link to comment
Share on other sites

Voi vedeți doar părțile proaste. Când ați primit de 50 de ori mai multe bonusuri decât pierderea de acum, nu vă mai plângeați. Nu există nimic perfect pe lumea asta, mai există și greșeli, obișnuiți-vă cu asta. Și mai luați o pauză, nu mai stați 24/24 pe joc, că dacă nu stăteați 24/24, nu mai făceați atâția bani într-un timp atât de scurt.

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, DeviL said:

Voi vedeți doar părțile proaste. Când ați primit de 50 de ori mai multe bonusuri decât pierderea de acum, nu vă mai plângeați. Nu există nimic perfect pe lumea asta, mai există și greșeli, obișnuiți-vă cu asta. Și mai luați o pauză, nu mai stați 24/24 pe joc, că dacă nu stăteați 24/24, nu mai făceați atâția bani într-un timp atât de scurt.

Adv

Link to comment
Share on other sites

Aceasta situatie cu adevarat neplacuta i se putea intampla oricui. Nimeni nu e asigurat in totalitate contra unor asa probleme.

Fie ca e intentionat sau nu, cu totii se mai intampla sa gresim in viata de zi cu zi, doar suntem niste oameni simpli. Majoritatea jucatorilor loaili ai Comunitatii v-au inteles si v-au intrat in situatie.

Totusi, nu as vrea sa par arogant, deoarece e o calitate ce nu-mi reprezinta personalitatea, dar vin la dumneavoastra stimate cu o mica sugestie (un sfat intelept), ce ar soluționa semnificativ (câtuşi de puțin) pierderile cauzate în urma Backup-ului recent.

 

Ar fi mai benefic de a oferi bonusuri jucatorilor nostri de circa 3 ori in ziua de duminica.

Spre exemplu:

 

  1.  Orele 15:00 - 5 RP + $5.000.
  2.  Orele 18:00 - 10 RP + $10.000.
  3.  Orele 21:00 - 15 RP + $15.000.

 

 

Astfel, fiecare al 2-lea jucator al Comunitatii va reusi sa fie online in momentul oferirii a macar unuia din bonusuri (recompense). Procentajul jucatorilor recompensati va fi cu mult mai mare, ii vom avea practic pe toti multumiti.

Nu voi enumera tot sirul de avantaje, dar totusi sper ca veti examina aceasta propunere si veti lua o decizie cinstita fata de jucatorii nostri.

 

Alcatuiti o echipa organizata, onesta si matura. Va sustin in tot ceea ce va propuneti mereu ce faceti. Aveti cu totii tot respectul meu stimati administratori. 

 

Edited by ARTIST
Link to comment
Share on other sites

Buna seara. 

Eu cred ca in maniera in care merge servarul in ultima vreme, nu o sa o mai duca mult.. de ce? Simplu... multi s au lasat in urma masurii de 20h pt factiune. Altii pt bug urile si codatii existenti la war uri.. acum 1 an 2 stateam sa ma loghez 6-8 minute erau 1000/1000 .. acum n am mai vazut 1000 de nu stiu cand. Avand in vedere ca vedeti si voi ca nu mai este 1000/1000 ar trebuie sa luati masuri.. Un gift pe luna cu premii ok, ar tine comunitatea, zic eu. Si nu 20h obligatorii.. 15 ore. 

 

Sanatate. 

Link to comment
Share on other sites

  • Odin locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.