Jump to content

Problema Photoshop


IngeruDrogat
 Share

Recommended Posts

Nume : IngeruDrogat

 

 

Program : Adobe Photoshop CC 2017

 

 

Problema :  De 2 zile mereu cand deschid photoshopu' pentru cam 5-10 minute merge perfect totul ok, dar dupa mi se ocupa absolut toata memoria din fiecare partitie nu scapa nici macar un 1 KB mereu cand intru intr-o partitie gasesc fisiere de tip youtubeadblocker cam 3-4 fisiere de acest gen care ocupa fiecare 60-40 GB sterg fisierele redeschid photoshopu' dupa inca 5-10 minute gata apar la loc si ocupa iar totul.

 

 

Imagine : Daca o sa fie nevoie o sa fac o poza.

 

 

Alte precizări : Nu am gasit nimic referitor la aceasta problema.

Link to comment
Share on other sites

@IngeruDrogat

 

Incearca sa:

- stergi tot ceea ce inseamna "youtubeadblocker" din PC-ul tau, precum si din Control Panel, registru s.a.m.d

- reinstalezi Photoshop-ul, daca crezi ca de la el incepe sa se umple de fisiere

- reinstalezi Windows-ul, s-ar putea ca un virus sa fi intrat in PC

- rulezi un scan cu antivirusul (recomand MalwareBytes sau Avast Premier)

Link to comment
Share on other sites

@IngeruDrogat, incearca sa reinstalezi Photoshop-ul. Aceeasi problema am avut-o si eu.

Pe langa asta, poti sa deschizi Photoshop -> Edit -> Preferences -> Performance si modifici din acea sageata memoria RAM pe care o poate folosi aplicatia. Mai apoi dai un restart calculatorului / laptopului.

1 minute ago, IngeruDrogat said:

@OmE Problema rezolvata mersi :) 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.