Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

Recomandare display laptop


Recommended Posts

Ce problema ai?: display spart
O scurta descriere a situatiei: Am cumparat la mana a 2-a de la un om un laptop cu i5, placa destul de buna 1tb si 4g ram la un pret de nimic, insa are spart displayul. Nu prea ma pricep la ele si vreau sa il pun acasa fiindca am mai pus la alt laptop si nu stiu daca e bun acest display: https://laptop-direct.ro/display-laptop/ibm-lenovo/display-laptop-ibm-lenovo-ideapad-100-15ibd.html     

e aceasi marca, acelasi 100-15ibd, mai trebuie sa tin cont de altceva? a da, surubuele din alea micute pentru capac (pentru ca nici asta nu are fiindca le-a pierdut) unde pot gasi?

Sistem de operare: -
Screenshot: -
Link catre posibilele rezolvari pe care le-ati incercat pe Google si nu au mers: -

Link to comment
Share on other sites

Poate daca ne dai mai multe informatii despre tipul de ecran pe care il ai la laptopul spart, te putem ajuta. In principiu daca ai spus ca ai mai schimbat ecranul, scoate ecranul din carcasa laptopului si verifica daca codul de la ecranul spart seamana cu cel pe care vrei sa il cumperi sau il ai deja cumparat(este scris pe o bucata de hartie lipita impreuna cu alte informatii). De obicei acel cod se gaseste in stanga sus. Eventual poti atasa o poza sa vedem si noi dupa ce scoti ecranul spart.

Edited by CLouD
Link to comment
Share on other sites

  • Vlad locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.