Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

"Bug" OG Loc


GalGadot

Recommended Posts

Nick-ul tau: Jaymun21

Server: RPG2
Descrierea bugului: Se intampla de foarte multe ori ca bara cu sageti sa aiba "lag", sa se blocheze de nenumarate ori si sa nu poti face acel minim 80 %. Eu personal cred ca-i din cauza netului. Dar totusi, suntem multi cu net foarte slab si cred ca merita rezolvata chestia asta, nu sa stai 30 min pentru o misiune vai de ea si sa te si enervezi in acelasi timp.
Screenshot(s):  N-are rost sa dau ss-uri, nu o sa vedeti nimic in ele.

Link to comment
Share on other sites

@GalGadot 

Ideea sta in felul urmator...

Ca sa fac sagetile acelea sa para ca se misca de la dreapta la stanga, eu de fapt nu le mut, ci sageata dispare si apare alta cu 1 pixel (am dat un exemplu) mai la stanga, astfel se simuleaza slide-ul de la dreapta la stanga. Daca conexiunea dintre server-jucator nu este excelenta in acel moment, sau serverul intampina momente de lag, sau jucatorul are lag, sau ambele parti au probleme, atunci serverul nu poate sincroniza la timp sagetile pentru jucator (aici este treaba de milisecunde, ca sa ne intelegem).

 

Nu poate fi facuta nicio rezolvare. Tot ce pot face e sa lucrez la gamemode sa fie mai optimizat in asa fel incat serverul sa nu mai intampine lag, dar lag-ul produs de conexiunea la internet a jucatorilor n-o pot rezolva.

Link to comment
Share on other sites

  • Adi007 locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.