Jump to content

BUG: Ore jucate Februarie / Hours played on February


Kelton
 Share

Recommended Posts

@AIM Sebi în backupul de pe 28.02.2018 ora 5:00 pe care l-am folosit pentru a insera orele aveai numărul de ore care-l ai deja inserat. Ar fi destul de imposibil ca în mai puțin de-o zi de joc să fi jucat diferența dintre 225 și 85 de ore.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kelton said:

@AIM Sebi în backupul de pe 28.02.2018 ora 5:00 pe care l-am folosit pentru a insera orele aveai numărul de ore care-l ai deja inserat. Ar fi destul de imposibil ca în mai puțin de-o zi de joc să fi jucat diferența dintre 225 și 85 de ore.

Ok, înseamnă că e greşeala mea, eu aşa ştiu.

Link to comment
Share on other sites

On 3/8/2018 at 1:18 PM, Kelton said:

 

Tu nici măcar nu ai jucat în luna Februarie ca să ți se poată salva ceva.

 

YRWQpYi.png

 

Am și eu o întrebare? Cum a intrat din Vrancea și după din UK la o oră distanță? Nu cumva e cont vândut?

(scuze de off-topic).

Edited by Predix
Link to comment
Share on other sites

 

NickName : Vlad.BZ

Server : RPG2

Problema : Din 120+  de ore jucate , in website la sectiunea Montly Played imi apar doar 13 ore . Rog rezolvare.

Edited by TLG VladBZ
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Predix said:

 

Am și eu o întrebare? Cum a intrat din Vrancea și după din UK la o oră distanță? Nu cumva e cont vândut?

(scuze de off-topic).

Nu te mai baga unde nu-ti fierbe oala. Are IP dinamic omul si se schimba la fiecare conectare sau il poate schimba singur cu un ajutorul unui anumit program de care probabil nu stii. Si mie de exemplu imi apar loguri din Bucuresti, Pitesti si Sibiu in situatia in care eu nu am fost in Bucuresti si Pitesti. 

 

Stai cuminte in banca ta, prietene.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, GF Maxim16 said:

Nu te mai baga unde nu-ti fierbe oala. Are IP dinamic omul si se schimba la fiecare conectare sau il poate schimba singur cu un ajutorul unui anumit program de care probabil nu stii. Si mie de exemplu imi apar loguri din Bucuresti, Pitesti si Sibiu in situatia in care eu nu am fost in Bucuresti si Pitesti. 

 

Stai cuminte in banca ta, prietene.

Te-a băgat cineva în seamă? 

Link to comment
Share on other sites

On 3/9/2018 at 8:37 AM, Kelton said:

@xctpro am făcut niște verificări și ai dreptate. Ți-am modificat numărul de ore în ceea ce aveai pe data de 28 Februarie la ora 5:00.

@IAWOYY ROYAL nu avem cum să testăm în sula calului pe RPG3 din moment ce numărul de jucători afectați acolo era mai mic, tocmai pentru că sunt mai puțini jucători, și exista o șansă mai mică să ne dăm seama dacă a funcționat sau nu fix-ul din această cauză. De asemenea nu avem de unde să cumpărăm vreun AC care să nu aibă bypass la v2, v4, etc., deci nu mai vorbi aiurea.

 

Din câte am înțeles Bobo a pus ieri fix-ul și pe restul serverelor. Deci dacă mai sunt jucători cu probleme vă rog lăsați un răspuns în acest topic cu nicknameul contului și serverul pe care jucați ca să putem verifica. Voi mai lăsa topicul deschis câteva zile.

 

dar ca pe la ksenon unde e sampcac-ul 0.08.1 sau care e versiunea si au cumparat restrictie pe server ce zici? la noi nu se poate sau cum? 

pe o negociere buna zic eu ca se merita 

Link to comment
Share on other sites

NickName : Kez92 ( Link catre cont) ( Link catre Monthly Played ) 

Server : RPG2

Problema : Join Data : 20.02.2018 21:04

                    Hours Played : 156.6 (actual) 

                    Monthly Played > Februarie > 13

                   Activitate lunara (Luna curenta) : 63 

 

Explicatie : Era cam imposibil sa fac 156.6 ore jucate in cele 2 luni, fac referire sa fi avut 13 ore jucate pe luna februarie. 13+63= 76 cand eu am un total de 156.

As vrea daca se poate pe luna februarie sa fie orele pe care le-am avut.

 

@Kelton

 
Edited by Axel92
Link to comment
Share on other sites

  1. Mie din cate am observat nu mi s-au salvat, am avut aproape 30 cand am applicat si am 44 zile in SF Taxi, am avut 21 sau 22 ore pe februarie si nu mi s-au salvat, ca aveam mai mult de 75 si acuma am 62, mi s-a parut cv suspect la ore,dar nu am bagat de seama pana acum ce am vazut astea.
Link to comment
Share on other sites

On 08/03/2018 at 9:24 AM, Kelton said:

ro32.png

 

Salut,

 

După cum știți, în mod normal la începutul fiecărei luni orele jucate pe luna trecută se stochează pe website, în tabul My Account, la Monthly Played. Ei bine, în această lună apăruse un bug din cauza SQL-ului și nu tuturor jucătorilor li s-au salvat orele jucate în tabul My Account, la Monthly Played. Adi a lucrat la rezolvarea acestui bug când i-a permis timpul și credem că a reușit să rezolve problema.

 

Am deschis acest topic pentru a primi feedback din partea jucătorilor de pe RPG.B-ZONE.RO. Atenție, bug fixul a fost adăugat doar pe primul server de sa-mp, nu și pe celelalte. Urmează să îl adăugăm și pe restul serverelor de îndată ce ne asigurăm că a funcționat pe serverul principal.

 

Deci dacă mai există vreun jucător care a avut ore jucate pe luna Februarie și NU i s-au salvat pe website în tabul Monthly Played, vă rog să lăsați un răspuns în acest topic și să precizați ce nickname aveți.

 

 

uk32.png

 

Hi,

 

As you know, normally at the beginning of a new month the hours played in the previous month get stored on the website, in My Account, at Monthly Played. Well, this month there was a bug due to our SQL and not all players got their hours stored in My Account, at Monthly Played. Adi worked to fix this bug when he had time and we believe he managed to do so.

 

I have opened this topic to receive feedback from the RPG.B-ZONE.RO players. Attention, this bug fix has only been added on the main sa-mp server, not on the others. We will be adding it to the rest of our servers as soon as we make sure it worked on the main one.

 

If there is any player that DIDN'T receive the hours he played on February on the website in the Monthly Played tab, please leave a reply in this topic and tell us your account nickname.

JuvelNebunu, RPG1, aveam peste 100 ore si imi arata doar 11.

Link to comment
Share on other sites

  • Kelton locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.