Jump to content
Sign in to follow this  
Predix

Review: Diferențe Iphone 6- 6s.

Recommended Posts

Posted (edited)

BOdMI2F.png&key=54b700d3d66760a66ced3821

Bună ziua și bine v-am regăsit la seria mea MINUNATĂ de review-uri.

Ah, mi-a fost dor de voi, dragilor!

Astăzi voi face un review legat de Iphone 6 și Iphone 6S, respectiv cu ce se diferențiază aceste două telefoane unul față de altul.

Acest Review este realizat la cererea lui @FreeSpirit. Îmi cer scuze de întârziere!

iPhone6-vs-6S-50.jpg

Iphone 6 față de Iphone6S la prima vedere arată ca un mic upgrade de la modelul precedent, însă acest lucru este departe de adevăr. În fapt, cred că este cea mai mare săritură de la un model cu prefix "S".

Este același telefon ca și design, același display de 4.7 inch 720p. Dar totuși, ce îl face atât de diferit?

Aveți aici câteva diferențe:

Iphone 6: 6.9mm grosime, A8 dual-core 1.4GHz, 1GB Ram, cameră de 8 mega-pixeli spate 1.2 mega-pixeli față care filmează în 1080p.

Iphone 6S: 7.1mm grosime, disponibil și în varianta Rose Gold, 3D Touch, A9 dual-core 1.84GHz, 2 GB Ram, cameră de 12 mega-pixeli spate, 5 mega-pixeli față care filmează 4K.

Însă un down-grade îl putem observa la bateria de 1715 mAh prezentă la Iphone 6S, față de cea de 1810 mAh prezentă la Iphone6.

De asemenea, aluminiul din care este format Iphone 6S este de o calitate superioară față de cel de pe Iphone 6.

Este de precizat și faptul că până la Iphone 6S, niciun Iphone nu a livrat clienților mai mult de 1GB Ram, ceea ce este un lucru impresionant.

Ambele telefoane au deblocare cu amprentă și încă țin pasul cu aplicațiile/ necesitățile omului de zi cu zi. 

Deoarece a trecut mult timp de la producerea acestora, prețul nu mai diferă așa de mult!

De asemenea, ai aici două video-clipuri cu unboxing + review la ambele telefoane:

Personal, îți recomand Iphone 6S.

Sper că ți-a fost de folos acest Review și te aștept și cu alte propuneri!

Am tradus personal din această sursă: http://www.trustedreviews.com/opinion/iphone-6s-vs-iphone-6-2933690

Edited by Predix
  • Like 1

Apreciez. Cu siguranta o sa-mi iau iPhone 6S datorita acelui 3D Touch.

18 hours ago, FreeSpirit said:

Apreciez. Cu siguranta o sa-mi iau iPhone 6S datorita acelui 3D Touch.

Mă bucur că te-am putut ajuta!

4LZLas5.png&key=6eb599859e696ec4e6ae32bc

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.