Jump to content

Simona Halep, amendată după ce a dat cu racheta de pământ.


South zeEk
 Share

Recommended Posts

NiZ6Yz0xJmhhc2g9ODY4ZGQ2NmU4NDY5OThmZjA4

 

SIMONA HALEP MIAMI 2018 / În direct la Digi Sport 2, Simona Halep s-a calificat în turul al treilea al turneului de la Miami, după ce a trecut în trei seturi de Oceane Dodin (3-6, 6-3, 7-5). Partida a avut parte de mai multe momente tensionate, în care sportiva noastră a părut că nu-şi poate gestiona emoţiile.  În game-ul patru al setului decisiv, Halep a aruncat cu racheta de pământ. Publicul a huiduit-o pe româncă, iar liderul WTA a primit şi un avertisment din partea arbitrului de scaun. După acest gest, Simona va fi amendată cu 2.500 de dolari, sumă ce urmează să-i fie reţinută din premiul final, informează ziare.com. "Racheta s-a dus! I-am dat-o unui copil de mingi. A fost o reacţie de moment şi cred că mi-a prins bine. Am fost foarte tensionată astăzi, se întâmplă să ai şi astfel de zile", a spus Simona, la conferinţa de presă de la finalul partidei cu Dodin. Halep va evolua în turul al treilea cu poloneza Agnieszka Radwanska, locul 32 WTA şi cap de serie numărul 30, care a trecut, cu 6-3, 7-6 (4), de belgianca Alison van Uytvanck, locul 51 WTA, într-o oră şi 49 de minute. Scorul întâlnirilor directe Halep - Radwanska este de 5-5. Premiul pentru participarea în turul trei pe tabloul de simplu la Miami Open este de 47.170 de dolari şi 65 de puncte. Halep a jucat anul trecut în sferturi la Miami, când a fost eliminată de brtianica Johanna Konta, cu 3-6, 7-6 (7), 6-2. Cea mai bună performanţă înregistrată în Florida de liderul WTA a fost în 2015, când a ajuns în semifinale, fază în care a fost învinsă de Serena Williams, cu 6-2, 4-6, 7-5.

 

Sursa: DigiSport

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.