Jump to content

Pe ce server de samp joci?


VTFFLORYN69
 Share

Recommended Posts

6 hours ago, VTFFLORYN69 said:

Autocorectorul meu spune altceva! :))

Screenshot_2018-03-26-13-34-01.png

Ms.

OFF: Fii atent, a-ți se scrie cu cratimă atunci când cratima înlocuiește sunetul "î", derivând la "a îți" iar "ți" din forma "a-ți" este pronume (ție-îți, unde îți este forma neaccentuată) la persoana a 2 a, singular. A-ți face pe plac. A-ți plimba câinele este un lucru minunat.

 

Ați se scrie legat când este pronume la persoana a 2 a, PLURAL, de data aceasta. Voi ați mers. Dacă ați da un like. etc

 

Sper că te-am ajutat să înțelegi. :D

 

EDIT: A și un mic sfat, nu mai folosi autocorector, mai rău te îmbârligă decât să te ajute.

 

ON: Un meme decent, continuă tot așa!

Edited by BAN Dennis DauPtEvo
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, BAN Dennis DauPtEvo said:

OFF: Fii atent, a-ți se scrie cu cratimă atunci când cratima înlocuiește sunetul "î", derivând la "a îți" iar "ți" din forma "a-ți" este pronume (ție-îți, unde îți este forma neaccentuată) la persoana a 2 a, singular. A-ți face pe plac. A-ți plimba câinele este un lucru minunat.

 

Ați se scrie legat când este pronume la persoana a 2 a, PLURAL, de data aceasta. Voi ați mers. Dacă ați da un like. etc

 

Sper că te-am ajutat să înțelegi. :D

 

EDIT: A și un mic sfat, nu mai folosi autocorector, mai rău te îmbârligă decât să te ajute.

 

ON: Un meme decent, continuă tot așa!

Am inteles! :))

Link to comment
Share on other sites

B-Zone is Love

B-zone is Life! 

:D:D:*:* 

Link to comment
Share on other sites

  • Hawx locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.