Jump to content

[REZOLVAT]Bug la [/propose]


Tupi

Recommended Posts

Nick-ul tau: Tupi
Server: RPG2
Descrierea bugului: Cand scrii "yes" ca sa fii de acord cu cererea de casatorie zice ca nu s-a zis 'yes' cand defapt se scrie "yes" in chat. Bugul a mai fost raportat dar vad ca nu s-a rezolvat inca.

Screenshot(s): https://imgur.com/a/yIRhP

Link to comment
Share on other sites

Văd că acolo ai scris cu literă mare și cu punct la final. Ai încercat să scrii „yes” simplu, fără alte semne de punctuație și cu literă mică așa cum indică serverul?

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Kelton said:

Văd că acolo ai scris cu literă mare și cu punct la final. Ai încercat să scrii „yes” simplu, fără alte semne de punctuație și cu literă mică așa cum indică serverul?

Kelton daca te uiti inca o data la poza o sa vezi ca cuvantul "Yes." cu Y mare si cu . la final a fost scris de DeeA, nu de mine, in chat scrie ca EU nu am vrut sa ma casatoresc cu DeeA ca nu am zis "yes" pe cand eu in chat scrisesem "yes" dupa cum se vede si in poze. Pe langa asta, cand dau [/propose] cu alta persoana functioneaza, la fel si cand da si ea [/propose] cu alta persoana functioneaza. Bugul nu a fost intampinat doar la mine, a fost si la alte persoane. Inca astept o rezolvare din partea lui @Adi007.

Link to comment
Share on other sites

Ok vom testa. Doar că dacă acest bug apare doar în anumite circumstanțe și destul de rar nu prea avem cum să ne dăm seama ce-l cauzează ca să-l putem repara.

Link to comment
Share on other sites

Îți spun ce mi s-a întâmplat mie. Din câte văd folosești modul cleo, cu "corrector.cs" sau ceva de genul, iar atunci când scrii tu folosești varianta cu literă mare și punct la sfârșit, ( Yes. ) sintaxa fiind 'yes' cu litere mici și fără vreun semn de punctuație. Dacă într-adevăr folosești acel mod, folosește /corrector parcă pentru a-l dezactiva și încearcă iar. Așa am făcut și eu și totul a decurs cum trebuie. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MaRu said:

Îți spun ce mi s-a întâmplat mie. Din câte văd folosești modul cleo, cu "corrector.cs" sau ceva de genul, iar atunci când scrii tu folosești varianta cu literă mare și punct la sfârșit, ( Yes. ) sintaxa fiind 'yes' cu litere mici și fără vreun semn de punctuație. Dacă într-adevăr folosești acel mod, folosește /corrector parcă pentru a-l dezactiva și încearcă iar. Așa am făcut și eu și totul a decurs cum trebuie. 

Intr-adevar, si eu si DeeA folosim modul corrector.cs, corect, dar, de ce cand dam cu alte persoane funtioneaza cu tot cu correctorul activat, doar intre noi doi nu funtioneaza, daca dau [/propose] cu alta persoana, cu tot cu corectorul activat, se realizeaza casatoria ( am testat ), la fel si ea cand da [/propose] cu alta persoana funtioneaza ( a testat ), cand da cu mine nu functioneaza. Plus ca acest bug nu este intampinat doar la noi ca avem corrector.cs, se intampina si la persoane care joaca doar cu GTA default ( fara nici un mod ). Totusi am sa tin cont de ce ai zis mai sus, si voi mai incarca odata cu modul dezactivat. 

Link to comment
Share on other sites

Ba frate rezolva careva bugul de la bizul tuning de pe rpg4 taxa este setata pe $1 si nu pot sa o modific iar pe celelalte servere rpg1,2,3 este de $10 doar pe 4 este de $1.Am postat de 2 zile frate bataie de joc!

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Pesuu said:

Ba frate rezolva careva bugul de la bizul tuning de pe rpg4 taxa este setata pe $1 si nu pot sa o modific iar pe celelalte servere rpg1,2,3 este de $10 doar pe 4 este de $1.Am postat de 2 zile frate bataie de joc!

Ai model de postare, nu aici

Link to comment
Share on other sites

On 13.04.2018 at 11:40 PM, MaRu said:

Îți spun ce mi s-a întâmplat mie. Din câte văd folosești modul cleo, cu "corrector.cs" sau ceva de genul, iar atunci când scrii tu folosești varianta cu literă mare și punct la sfârșit, ( Yes. ) sintaxa fiind 'yes' cu litere mici și fără vreun semn de punctuație. Dacă într-adevăr folosești acel mod, folosește /corrector parcă pentru a-l dezactiva și încearcă iar. Așa am făcut și eu și totul a decurs cum trebuie. 

Aceiasi problema si fara acel mod, pana si cu un GTA Default.

Link to comment
Share on other sites

Puteti veniti cu o filmare din partea celor 2 jucatori care se duc la propose am testat cu sotia thief si merge in parametrii optimi.

Link to comment
Share on other sites

  • FnZ locked and unlocked this topic
13 hours ago, FnZ said:

Puteti veniti cu o filmare din partea celor 2 jucatori care se duc la propose am testat cu sotia thief si merge in parametrii optimi.

FnZ acest bug nu se intampina la toata lumea, la unele persoane funtioneaza din prima, la altele din a doua/a treia, sau la unele chiar deloc. Se vede clar in poze ca se zice "yes" in chat iar sistemul nu recunoste, plus de asta, dupa ce dai [/propose] nu mai poti scrie altceva un chat, nici macar pentru a anula casatoria, trebuie sa dai relog ca sa se anuleze si sa poti vorbii normal de pe T. 

Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

Problemele semnalate în acest topic sunt considerate buguri și vor fi rezolvate la următorul update sau au fost deja rezolvate.

Mulțumim pentru că raportezi problemele care au loc ca să oferim un joc mai plăcut tuturor.

 

De asemenea, vei fi premiat cu 200 de gold din partea lui Bobo pentru raportarea bugului. Îți mulțumim din nou @eS Tupi.

 

O zi bună.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.