Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

Micsorarea numarului de sloturi in departamente


NEDE

Micsorarea numarului de sloturi in departamente  

51 members have voted

  1. 1. Doriti scaderea numarului de sloturi ale departamentelor?

    • Da, sa fie redus la 30 de sloturi pe fiecare departament.
    • Da, sa fie redus la 35 de sloturi pe fiecare departament.
    • Da, sa fie redus la 40 de sloturi pe fiecare departament.
    • Nu, sa ramana la 50.

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 04/03/18 at 10:00 PM

Recommended Posts

Stimati jucatori, am deschis acest sondaj pentru a va cere parerea in legatura cu reducerea numarului de politisti pe server, urmand ca apoi sondajul sa fie prezentat conducerii serverului.

 

Situatia sta in felul urmator.

Din punct de vedere al meu si al mai multor colegi din mai multe departamente, cu care am discutat in decurs de cateva saptamani:

 *Raportul este foarte complicat, intrucat fiind un numar exagerat de mare de politisti, wanted list-ul este mai mereu gol.

 *Apar conflicte si posibile reclamatii intre colegi. Fiind un numar foarte restrans de suspecti si un numar foarte mare de politisti online, acestia ajung destul de des la dispute in legatura cu un suspect.

 *O mare parte din colegii mei se gandesc la demisie, deoarece este prea complicat sa faci raportul in aceste conditii.

 *Deoarece NG si FBI au in wanted list foarte rar suspecti fara drept de predare, sau cu wanted ridicat, acestia sunt nevoiti sa mearga sa aresteze wanted 1 si 2. 

 

Din punct de vedere al civililor si suspectilor: 

 *Misiunile joburilor ilegale sunt greu de indeplinit, intrucat multi politisti vin dupa tine imediat ce ai primit wanted.

 *DM-ul este stopat imediat, intrucat sunt cate 100 de politisti online pe server, odata ce a fost anuntat pe [/d] un DM-ist, cel putin 10 politisti se indreapta spre el.

 *Mai mereu o sa fiti in inferioritate numerica.

 *Sansele sa primiti fail la rob sunt mari spre foarte mari.

 *Radare foarte dese, amenzi foarte multe. Am un prieten care in 4 strazi de circulat cu masina, a dat in 3 radare, in decurs de 1 minut.

 *Concurenta mai mare in departamente ar fi un lucru bun, vei intra daca esti bun, ceea ce inseamna ca nu vei fi demis sau sanctionat, deci Faction Log-ul tau nu va fi patat.

 

Mai sunt civili care au impresia ca daca scade numarul de sloturi nu vor mai avea o sansa in departament. Nimic mai gresit, numarul de sloturi nu este important. Toata lumea isi da demisia sau este demis la un moment dat, nimeni nu va ramane la infinit intr-un departament, asa ca toata lumea care va dori sa se alature va avea la un moment dat sansa sa intre in departamentul dorit.

 

Nimeni nu va fi demis pentru a se reduce sloturile, doar ca nu se vor mai face recrutari pana nu scad sloturile sub numarul specific.

 

Exista guri care spun ca vor fi prea multi suspecti si prea putini politisti. Acum ceva timp, cand serverul era mai frecventat, in fiecare seara numarul mediu de jucatori era de cel putin 850, de obicei se atingea inclusiv pragul de 1000 de jucatori, iar sloturile erau de 35 de politisti intr-un singur departament, si cu toate astea ne descurcam cu brio, si nimeni nu era suparat.

 

!!!

Politistii nu sunt fericiti cand suspectii sunt arestati. Ne-am alaturat departamentelor ca sa alergam dupa suspecti, ca sa ne impuscam cu ei si ca sa ne distram cu ei.

Suspectii nu se pot simti bine cand nu au nicio sansa, avand in vedere ca sunt vanati de cate 5-10 politisti simultan, iar politistii nu se pot simti bine avand in vedere ca wanted list-ul este gol. Pe cine sa alergi cand nu ai pe cine? 

 

 

Link to comment
Share on other sites

@NEDE Eu sunt impartial la asta cu numarul sloturilor insa legat de asta:

" *O mare parte din colegii mei se gandesc la demisie, deoarece este prea complicat sa faci raportul in aceste conditii."

Nu stiu pe ce server joci, eu joc pe RPG2. Nu prea am intalnit pe cineva care sa nu reuseasca sa indeplineasca raportul de activitate.  Adevarat insa, la FBI e mult mai greu decat la LVPD sa iti efectuezi raportul de activitate, insa, cum a spus si Kelton, rapoartele ar trebui sa fie gandite incat sa fie efectuate pe o perioada de o saptamana intreaga, nu intr-o zi. Majoritatea se inghesuie sa-si faca raportul in prima zi, respectiv in ultima. In zilele de marti - sambata, pe RPG2 cel putin eu nu vad aceasi activitate, adica, este mult redusa. De multe ori /wanted list-ul este chiar "bogat" dar nu e asa multa implicare.  

Exista mai multe modificari neaparat necesare ca aceasta comunitate sa ramana "vie", iar numarul sloturilor in departamente sa fie tot acesta.

Link to comment
Share on other sites

Cea mai mare prostie, daca nu poti trage bine nu inseamna ca mereu politistii sunt de vina, degeaba faci sondaj si ai castig de cauza daca nu va fi aprobat de catre conducere. Asa pentru micsorarea rapoartelor nu va zbateti, sau pentru a aduce noi idei la dezvoltarea comunitatii, veniti cu tampenii d-astea.

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, TL ClauDiu said:

Cea mai mare prostie, daca nu poti trage bine nu inseamna ca mereu politistii sunt de vina, degeaba faci sondaj si ai castig de cauza daca nu va fi aprobat de catre conducere. Asa pentru micsorarea rapoartelor nu va zbateti, sau pentru a aduce noi idei la dezvoltarea comunitatii, veniti cu tampenii d-astea.

 

Chiar vreau sa vad cum tragi tu Zewle cand vin cu inca 10 curcanei pe tine :))) 

 

@Lordd, Pai ideea nu e sa te joci ca sa faci un raport inutil, ideea e sa joci ca sa te distrezi. Si politistii vor sa se distreze, si cu /wanted gol, nu ai cum. Si crede-ma, e foarte des gol, iar in 80% din timp, sunt maxim 5 suspecti. 

Link to comment
Share on other sites

E un sondaj care-si are locul. Asta fiind și adevărul. Marea majoritate din jucători care sunt in facțiuni, si anume 415 jucători, să spunem că 300 sunt intrați in fiecare zi. Raportat la 200 de gabori on, care ar fi ceva. Marea majoritate din cei 300 intrati la momentul de față nu au wanted, pentru că sunt factiuni pasnice, rar dacă iau wanted pentru o crimă sau un furt,sau pentru o amendă. Mai adaugi 500 de civili, câti din ei pot avea wanted? Marea majoritate făcând afaceri, job-uri care nu au wanted. Deci mai mult de 300 de civili, nu poti adăuga pe listă.

Și revine un numar de 200-300 de wanted, raportat la 200 de gabori. Care ei tot timpul au foamea de wanted, pentru $, că la urma urmei asa-i toată lumea, la bani să ajungă.

 

Deci dintr-un total de 600 jucători(fără gabori), doar 200 să spunem că au wanted, desi nu cred că e un număr asa mare.

Numărul de gabori este tot de 200, in fiecare seară. Deci ai sanse 75% să dai fail la rob.

Link to comment
Share on other sites

Felicitari!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Th0rTERORiSTU said:

E un sondaj care-si are locul. Asta fiind și adevărul. Marea majoritate din jucători care sunt in facțiuni, si anume 415 jucători, să spunem că 300 sunt intrați in fiecare zi. Raportat la 200 de gabori on, care ar fi ceva. Marea majoritate din cei 300 intrati la momentul de față nu au wanted, pentru că sunt factiuni pasnice, rar dacă iau wanted pentru o crimă sau un furt,sau pentru o amendă. Mai adaugi 500 de civili, câti din ei pot avea wanted? Marea majoritate făcând afaceri, job-uri care nu au wanted. Deci mai mult de 300 de civili, nu poti adăuga pe listă.

Și revine un numar de 200-300 de wanted, raportat la 200 de gabori. Care ei tot timpul au foamea de wanted, pentru $, că la urma urmei asa-i toată lumea, la bani să ajungă.

 

Deci dintr-un total de 600 jucători(fără gabori), doar 200 să spunem că au wanted, desi nu cred că e un număr asa mare.

Numărul de gabori este tot de 200, in fiecare seară. Deci ai sanse 75% să dai fail la rob.

Corect.

Astazi, la o ora de varf, puteai sa numeri 4 suspecti pe /wanted, iar pe Tab am identificat undeva la 90 de politisti(nu i-am numarat in mod precis). E efectiv absurd sa spunem ca e normal cu 100 de politisti on, suspectii aia 4 sa poa' sa fuga pe undeva. Nu e corect nici fata de copoi, nici fata de suspecti. Eu ca politist as putea sa tip pentru rapoarte mai mici, ca vezi doamne nu reusim sa le facem. Asa e, unii nu reusesc sa ajunga primii la wanted, dar pe mine ma intereseaza inclusiv jocul suspectilor alora. Trebuie sa ne jucam si sa ne simtim bine cu totii, nu sa ne vaitam de rapoarte fara sa ne pese de ceilalti... Parerea mea 

Link to comment
Share on other sites

Nede, tu cred ca nu ai fost niciodata intr-un departament dar spui aici ce este mai bine, hai sa fim seriosi. Singurul vostru motiv pentru care vreti micsorarea e sa puteti da rob si alte prostii. Hai sa si gandim putin, cum ati vrut si scoaterea acelor 20h obligatorii :)) Sa vedeti ce raport o sa se puna, de o sa va fie dor de ore

Rectific, am inteles ca esti in ceva departament. Nu stiu ce experienta ai dar propui numai prostii

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.