Jump to content

Probleme tehnice pe serverele de sa-mp. Mai multe detalii aici.

Modificări ore jucate facțiuni + sloturi ganguri. Mai multe detalii aici.

Clarificări despre c-bug/c-shot aici.

Sign in to follow this  
N3wLight

Regulament simplu pentru factiuni

Recommended Posts

Posted (edited)

Titlu:

Titlul trebuie sa conțină numele sugestiei/informații generale despre ea. (Exemplu: Adăugare joburi noi).

Conținut:

Nick:N3wLight

Sugestia 1:Eu sugerez ca atunci cand se vor deschida factiunile, sa nu le fie adaugat un regulament lung inutil si de cacao in care nu te ajuta cu nimic, eu zic sa se faca un regulament simplu in care nu nu-ti dea batai de cap deoarece e destul de tampita faza ca pana la urma nu e in job in realitate sau cine stie ce lucru important in care ai nevoie sa stii absolut tot... sa fim seriosi pe samp am dat un test dar din nefericire l-am picat deoarece intrebarile erau foarte idioate si refuz sa invat toata pagina aia care nu ma ajuta cu absolut nimic( cica ca sa nu gresesti...) da ma rog voi decideti acum eu zic ca, cu aceasta metoda unii jucatori nu vor mai fii nevoiti sa fie ajutati de alte persoane pt a lua un test... deoarece testul sa fie simplu si la obiect.... adica un exemplu... cand ai voie sa faci freechat pe nustiu ce chat al factiunilor..., eu in logica mea am raspuns ca nu am voie deoarece acolo se vorbesc chestii importante dar s-a dovedit a fii un interval de ora adica WTF... dar dupa cum am spus, voi decideti cum o sa fie serverul.

- Cu ce cred că ajută?:Respectivul aplicant in factiune poate sa scape foarte mult de stress deoarece testul trebuie sa aiba si niste raspunsuri logice nu numai rostite la fel ca pe pagina...

nu ma plang ca am picat un test pe samp daca asta credeti dar totusi mi se pare o tampenie sa inveti atat de mult doar pt un lucru neimportant. Eu zic ca mai bine ca unele raspunsuri sa fie gandite nu neaaparat invatate ca un papagal... dar ma rog parerea mea acum astept sa o vad si pe a voastra.

Cheers

Edited by N3wLight

Jocul e serios, dacă n-ai reuşit să treci un amărât de teoretic pe SA:MP înseamnă că nu ai ce căuta pe V.

O să fie RPG spre RP, nu spre stunt cum e acum pe B-Zone SA:MP. Dacă vrei un server fără îndatoriri caută-ţi unul de freeroam.

Cine a jucat pe B-Zone înainte de 2015 ştie că era serios jocul şi de asta ţinea jucătorii pe server, pentru că era captivant. Dacă nimeni nu respectă vreo regulă e plictisitor.

• Upvote 2

N-o să fie un test, o să fie un server pe bune. Sigur, nu în viitorul apropiat, dar când va fi, va fi pe bune.

Nu vad stresul in a da un test la o factiune, oricum nu sunt intrebari de Oxford, iar regulamentele sunt structurate bine, daca te referi ca sunt prea lungi pe serverele de SA:MP, plus ca sa fim sinceri, exista si alte metode prin care poti vedea regulamentul in timpul testului.

• Upvote 1

PRO, buna idee.

boss, deschizi regulamentu de pe telefon si raspunzi la intrebari, ce i asa greu

• Haha 2
  • Upvote 2

Posted (edited)

1 minute ago, N3wLight said:

21 hours ago, Elon Musk said:

boss, deschizi regulamentu de pe telefon si raspunzi la intrebari, ce i asa greu

Am incercat dar pe telefon nu pot sa ma duc direct la raspuns cum pot sa fac pe calculator (CTRL+F) si trebuie sa dau scroll pana nustiu unde si daca ala are un test de cacao in care o intrebare e intr-un topic si alta in nustiu ce altu deja poti sa te... el de telefon, daca tu ai avut norocul sa pici cu oameni calumea care nu te intreaba si cel mai mic lucru de acolo bravo tie dar eu nu am noroc asa de mare sa pic asa =)

Edited just now by N3wLight

Edited by N3wLight

On 06.04.2018 at 10:22 AM, Dubeer said:

Nu vad stresul in a da un test la o factiune, oricum nu sunt intrebari de Oxford, iar regulamentele sunt structurate bine, daca te referi ca sunt prea lungi pe serverele de SA:MP, plus ca sa fim sinceri, exista si alte metode prin care poti vedea regulamentul in timpul testului.

Ce-s glumele astea?

Atata timp cat serverul o sa fie facut de romani , logic ca o sa fie acelasi regulament de cacat :)) care n-are nici o logica auzi COMPORTAMENT NON-RP (care apropo ar trebuii sa se numeasca NON-FP adica non fairplay , deoarece jigniti serverele care chiar au modul de joc ROLEPLAY) , iar ei habar n-au ce inseamna roleplay, cand m-am apucat eu de srv Hard Roleplay voi nici nu stiati de samp.

Da,ma rog oricum o sa aibe ZEROOO PLAYERI

PS: apropo nu-ti lua trigger , m-am apucat de samp prin 2010 pe srv RPG,rp mediu as spune atunci cand nu era cu ore jucate si alte cacaturi,cand chiar jucai samp nu munceai pentru nimic :) acum singurul lucru care a ramas pe serverele de samp e bataia de joc si se mai intreaba lumea de ce a ramas acest joc fara playeri...sampul a murit,doar la noi in Romania.

Mai bine, să împace și capra și varza fac două modalități de a aplica... Unal cu regulament, hard core și dacă îl treci ai direct rang 3 și alta fără test și ești acolo băiatul cu apa. 😂 😂 

• Haha 1