Jump to content

Au început evenimentele de iarnă. Detalii aici

Sign in to follow this  
Simalau

Review - Myria MG7509

Recommended Posts

Salutari baieti! Azi fac si eu cu un review al tastaturii

Myria MG7509

• Pretul tastaturii la momentul cumpararii a fost de 59,99, am luat-o pe de la Targul Mures pe data de 31.03.2018.

h2UfIiV.png

• Tastatura este una ce are switch-uri albe, nu este nici mecanica nici semi mecanica. Doar are anumite switch-uri albe ce par a fi ale unei tastaturi mecanice, dupa cum se vede in poza:  Q8RGxIS.png
  •  Are 3 moduri de iluminare: Rosu, Albastru si Mangeta.

idWZA5L.png

-Are plastic cu suprafata rezistenta la zgarieturi. Tastele sunt gravate cu laser, sunt rezistente la abraziune si acoperite cu UV. De asemenea, vine insotita de taste multimedia, care se pot folosi prin apasarea tastei respective + apasarea tastei "FN".

-Scheletul tastaturii este intarit metalic pentru stabilitate suplimentare, pentru jocuri.

-Cablul este impletit cu fibra textila, ceea ce in acelasi timp ofera si o mare flexibilitate.

-Este "Waterproof", ceea ce inseamna ca are o rezistenta mai mare la apa; are 2 gauri in partea inferioara, ceea ce permite lichidelor sa se scurga.

Specificatii tehnice:

➤ 104 taste

➤ 12 taste multimedia. (F1-F12)

➤ Dimensiuni: 480x200x37mm

➤ Interfata: USB 

➤ Lungime cablu: 1.5mm

➤Anduranta: 50.000.000 apasari

➤ Cerinte minim de OS:  Windows 2000 sau Windows XP 

• PROS:

- Confortabila la apasare

-Stabila pe birou

-Acele picioruse mici, ce ridica tastatura din spate, nu sunt sensibile si nu se ridica singure.

-Pretul, de buget, nici 20$.

• CONS:

-Lumina nu este foarte puternica, este ceva mai slabuta, ceea ce pe unii ii bucura, dar pentru mine e un lucru ce nu ma ajuta, asa ca il trec aici.

-Butoanele gen "Delete" "Insert" "Home" "PG Up" si "PG Down" sunt sensibile, asa ca atentie Rage-rilor! Daca dati pumni in birou, ele vor zbura. Asa ca mare grija!
-Butoanele se pot scoate usor si praful se poate infiltra usor rau, asa ca mare grija si aici.

• In cutie, veti primi tastatura in sine, manualul cu instructiuni si certificatul de garantie, cum e mai jos:

iaYxzy9.jpg

• Cam asa arata cutia afara:  79v68YZ.jpg

VERDICTUL

Asadar, tastatura Myria MG7509 este o tastatura ce merita cumparata, din punctul meu de vedere.

Cam atat cu acest review, imi cer scuze daca nu a fost chiar pe placul vostru, am incercat si eu. Am sa ma mai perfectionez pe parcurs.

Edited by Simalau

Foarte frumos, îmi place!

1 hour ago, Predix said:

Foarte frumos, îmi place!

Multumesc, am sa mai revin (:

TOPIC CLOSED

Nu s-a mai postat de ceva timp aici.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.