Jump to content

[Portofoliu] - Sarmaluta


Sarmaluta
 Share

Recommended Posts

Salut.

Cand redimensionezi tine apasat alt+ shift si tragi de un colt,nu ii mai pune drop shadow la border se vede ciudat,mai diversifica fonturile am vazut acelasi font pe 30 de avatare,pentru inceput ar trbui sa lasi animatiile deoparte si sa te axezi pe lucrari statice,daca chiar vrei sa faci animati iti sugerez sa folosesti adobe after effects.

Link to comment
Share on other sites

Da, cum a spus cel de mai sus poti adauga la alte avatare culoare la text si de la Blending Option - Outer glow sau ceva de genul se cheama, o sa arate fain.

Si la poza asta eAAmal4.png&key=ef2aabde7759c83b8e4c71dbaec3f6b4d6d37d87ba985b6635c964a5b37a26bc cred ca ai exagerat cu sharpenu' se vede naspa, la mana lui si in spate la tablou dupa parerea mea.

Link to comment
Share on other sites

In unele poze pui prea putin sharpen si in alte pui prea mult sharpen niste exemple:

5rG4MhZ.png In asta ar fi mers niste sharpen eu daca misc scaunu' 2 cm in spate nici nu ii mai vad fata de la atata blur.

eAAmal4.png&key=ef2aabde7759c83b8e4c71dbaec3f6b4d6d37d87ba985b6635c964a5b37a26bcIn asta era bine un sharpen pe 50% sau mai mic acum incearca si tu mai multe procente la sharpen (adica incearca si tu pe 25% 50% 45% s.a.m.d).

LfDJViA.pngLa fel si la asta dar la asta ar fi mers si un alt text pozitionat altundeva (recomand dafont.com daca vrei font-uri).

La inceputul portofoliului am vazut ca aveai si gif-uri parerea mea este ca acel tip de gif-uri este unul extrem de vechi (adica gif-uri ca astea vedeam si in 2006-2007) daca tot vrei gif-uri fa altceva da nu cu scantei sau imagine tremurata. 

(Btw ai zis ca ai 2 ani experienta in photoshop nu se prea observa)

Edited by IngeruDrogat
Link to comment
Share on other sites

Blur-ul e super ok, îmi place, dar foloseşti prea mult sharpen la unele, nu folosii la toate lucrările acelaşi procent de sharpen deoarece nu arată bine mai deloc.

La text trebuie să mai lucrezi, nu la toate merge acelaşi text alb.

Link to comment
Share on other sites

salut.

1. nu mai suntem in 2009, lasa .gif-urile pe orice avatar.

2. NU PUNE TEXT PIXELAT ASA DE MARE. arata oribil.

3. cat despre text, nu pune stroke. daca vrei sa iasa in evidenta, foloseste drop shadow, culori care sunt in contrast, you get me.

4. lasa sharpen-ul. e prea mult. putin sharpen cat sa dea bine e ok, dar abuzezi.

kw

Link to comment
Share on other sites

  • Andrada changed the title to [Portofoliu] - Sarmaluta
  • Cristina locked this topic
  • Andrada unlocked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.