Jump to content

Probleme Tehnice SA-MP / SA-MP Technical Problems


Kelton
 Share

Recommended Posts

Damn, interesanta discutie :))))

Nici nu ma mira faptul ca multa lume detesta comunitatea asta din ce in ce mai mult, din moment ce pe voi, astia din staff, nu va intereseaza decat profitul personal, nu si parerea sau nevoile membriilor comunitatii. :)))) 

A fost o vreme cand era placut sa joci aici, dar cu timpul totul s-a transformat intr-o afacere,ca urmare au aparut tot mai multi pupincuristi si uite asa s-o stricat treaba, fapt pentru care lumea si-a pierdut placerea de a juca. Fapt pentru care nu mai joc nici eu, nu mai e niciun farmec.

Aveti grija de voi, bafta.

 

Edited by PauLyNNho ZEW
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, BIS aka OldNab said:

Un dictator dacă nu este contestat va crede mereu că îşi face treaba bine. Mai mult, chiar dacă este contestat se va agăţa de orice lingău care-l aclamă.

 

S-a trezit cine sa vorbeasca de dictatori, nu tu esti fanul dictatorilor? Aviz avatarului.....

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Claude said:

S-a trezit cine sa vorbeasca de dictatori, nu tu esti fanul dictatorilor? Aviz avatarului.....

Domnule istoric, comparăm o dictatură militară a unui erou care a slujit ţara în patru războaie, din care două mondiale, cu conducerea tiranică a unei comunităţi de SA:MP de către un tânăr cu calviţie?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DutchMan said:

"Eu nu joc sa:mp si chiar ma bucur ca a picat si poate urmatorul raport e iar optional si nu voi iesi din factiune cu 60/60. Priviti si partea pozitiva ;) "

 

https://www.rpg.b-zone.ro/players/general/dyablox

9 ore jucate is cam asa: 5 ore mi le-a facut @Octavian Mexico la quest (e soferul meu personal), si restul 4 cu autoclicker :) 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, South Caddillac said:

Alo eu nu vorbesc de functii, vorbesc de locuri ocupate in factiune si de intrat in factiune pe pile.... daca tu ca leader accepti un jucator inactiv doar ca il cunosti fata de unu care e activ si nu il cunosti, PS: Da s-a schimbat, acuma nu mai sunt asa multi jucatori inactivi in factiuni

Adevarat, s-a schimbat. Inca sunt jucatori inactivi in factiuni, alea 20 de ore le faci prin atatea metode.

Ceea ce s-a schimbat cu adevarat, e numarul de jucatori in factiuni, respectiv pe server.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, BIS aka OldNab said:

Domnule istoric, comparăm o dictatură militară a unui erou care a slujit ţara în patru războaie, din care două mondiale, cu conducerea tiranică a unei comunităţi de SA:MP de către un tânăr cu calviţie?

 

Astea-s chestii prea subiective pentru a fi dezbatute. Cat despre tanarul "dictator", orice "manager" de companie poate fi definit ca unul, cat calvitia, nu vad ce vina are. Nu stiu sa-si fi dorit el sa fie chel.

Poti sa te maturizezi?

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, BIS aka OldNab said:

Atunci nu mai începe discuţia şi evită off topicul. Ce treabă are stima mea pentru Mareşal cu acest topic?

 

Insultele tale aduse dictatorilor stimand unul au legatura, nu cu acest topic cat cu a ta replica.

Tu respecti dictatorii, tocmai de aceea eu cred ca tu il respecti pe Kelton si esti gelos, posibil. Ti-ai dori sa fii el. Nu esti, ghinion.

Link to comment
Share on other sites

Ba, un lucru ciudat. Eu joc cam de pe la inceputul comunitatii si mi-am vazut mereu de treaba mea si am fost mereu respectat. Chiar nu pricep de ce va luati de Bobo sau Kelton. Oare nu e vina copiilor frustrati ca au primit ban pentru cheats "de la un admin incapabil", care de fapt a procedat corect? Oare nu e vina lor care se "razbuna" pe server oarecum? Ba, coptii ! In viata cel mai important lucru este sa iti asumi propriile greseli. Toti ziceti ca Bobo face "meleoane de euro", da' cati ati calculat si toate cheltuielile pana sa ajunga sa traga linie? Si daca ar face intradevar mii si mii de euro, de ce sunteti invidiosi? Ia ganditi-va numa ca Bobo la 15-16 ani a creat comunitatea asta. Voi la 15-16 ani ce idee ati avut? Sa dati "magie" la paintball?

 

Stiti, si eu fac parte din jucatorii vechi. Joc de cand nici macar nu se numea B-Zone, dar am alta mentalitate: cand n-am mai avut timp sau ched de joc, m-am lasat si nu am avut pretentia sa stau aiurea prin factiuni si nici sa imi scripteze statuie in fiecarr oras sa vada lumea cat de legenda (inactiva) sunt eu. Grow up kids, pardon.... Grow up mari veterani si legende are sampului romanesc.

 

PS: Astept din nou sa aud despre cat de pupincurist sunt sau despre cat de favorizat sunt pe aceasta comunitate.

Edited by Ecs7azy
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Claude said:

Tu respecti dictatorii

Dacă ai fi citit ce-am mai scris eu pe-aici, ai fi înţeles că respect dictatorii care au făcut o treabă bună. În fine, hai să încheiem discuţia, ştiu foarte bine cu cine vorbesc şi nu are rost :))

Link to comment
Share on other sites

gheorghe_2004x citeste topicul cu greu, nu intelege ce zice Kelton insa da scroll in jos, la replici. Citeste 5 - 6 replici si vede cum ignoranta comprimata in cateva enunturi e compensata de alti jucatori cu reputation. gheorghe_2004x posteaza o replica criticand intreaga comunitate, chiar daca asteapta nerabdator sa se conecteze din nou si sa lucreze la farm si tir pentru a-si cumpara acea casa pe Vinewood. Acumuland niste reputation, prostia sa prinde curaj, astfel acesta posteaza in continuare fel de fel de replici pentru a atrage cat mai multa atentie, simtindu-se intr-o oarecare masura indatorat sa faca show pentru cei 2 - 3 indivizi care-l apreciaza. gheorghe_2004x se incadreaza in tipologia copilului degradat, iar in acest topic, majoritate sunteti Gheorghe.

Edited by Blessing
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, BIS aka OldNab said:

Dacă ai fi citit ce-am mai scris eu pe-aici, ai fi înţeles că respect dictatorii care au făcut o treabă bună. În fine, hai să încheiem discuţia, ştiu foarte bine cu cine vorbesc şi nu are rost :))

 

Eu nu stiu cu cine vorbesti, eu stiu cui ii scriu.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, BIS aka OldNab said:

O replică foarte inteligentă, nimic de zis. Gata, eu nu-ţi mai răspund.

 

Nu mai imi raspunde, da' ca fapt divers. Daca Kelton era un dictator asa de bun, precum Antonescu, unde crezi ca erai acum? In ban list, in temnita sau in mormant? Intreb, de curiozitate.

N-ar fi rau sa avem un dictator precum Kelton, care ne lasa intr-o oarecare masura sa ne exprimam opinia fara sa ne sanctioneze in functie de preferinte.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Claude said:

Daca Kelton era un dictator asa de bun, precum Antonescu, unde crezi ca erai acum? In ban list, in temnita sau in mormant?

Un dictator bun acceptă critica din partea celorlalţi, atât timp cât au acelaşi obiectiv: îmbunătăţirea stării lucrurilor. Eu nu ştiu să fi fost un om omorât de Antonescu care să fi fost de aceeaşi parte a baricadei cu el şi care i-a explicat ce nu e bine şi trebuie schimbat. Dacă ştii tu, lasă un link.

Link to comment
Share on other sites

Just now, BIS aka OldNab said:

Un dictator bun acceptă critica din partea celorlalţi, atât timp cât au acelaşi obiectiv: îmbunătăţirea stării lucrurilor. Eu nu ştiu să fi fost un om omorât de Antonescu care să fi fost de aceeaşi parte a baricadei cu el şi care i-a explicat ce nu e bine şi trebuie schimbat. Dacă ştii tu, lasă un link.

 

Bun, deci inteleg ca Kelton este un dictator bun.

 

Istoria....istoria nu prea le stie pe toate, linkuri iti pot lasa si despre teorii ale conspiratiei, si despre pareri ale marilor doctori in istorie, si despre multe. Diferenta dintre un om inteligent si unul mai putin inteligent este sa discerne informatiile, care este mai bine argumentata, care nu, care se compune timpurilor respective, etc. Iar problema cu prostia...este ca se afla si in cercurile cele mai inalte.

Acum cateva zile citisem o stire cum un medic i-a amputat mana aiurea unui pusti de 11 ani si dupa ce i-a amputat-o degeaba, a si murit din cauza complicatiilor.

 

Revenind la oitele noastre, tu nu faci parte din categoria celor inteligenti ca sa-ti dau astfel de linkuri. Tu esti o persoana foarte usor de influentat, esti foarte impulsiv, mi-ai spus ca nu-mi mai raspunzi, mi-ai raspuns. :)) 

Poate cand te mai maturizezi si te mai educi, o sa incercam sa purtam o conversatie despre subiectele astea sensibile.

 

Link to comment
Share on other sites

@Claude Ţi-am dat atenţie pentru că ai făcut o analogie interesantă. Afirmaţiile tale copilăreşti despre o persoană pe care nu o cunoşti îmi confirmă faptul că eşti doar un copil care caută să se vadă superior faţă de alţii. Nu e cazul. Analogia aia cred că a fost maximul pe care-l poate produce inteligenţa ta, aşa că o să mă opresc aici. Chiar îmi pare rău că te-am băgat în seamă, promit că nu se mai repetă.

Edited by BIS aka OldNab
Link to comment
Share on other sites

După ce că numărul playerilor a scăzut foarte mult în ultimii 3 ani, voi vreți să spuneți acum că este din cauza acelui "exploit"? Au fost perioade la waruri în care luai secunda pe turf (și tot erau 200+ gangsteri seara la waruri), nu mai spun și de alte coduri, mai dați și răspunsuri de-a-n pulea și note de asemenea la aplicațiile pentru Helper. În loc să ziceți bine-mersi că încă mai sunt playeri vechi ce activează într-un mediu "toxic" (copii de 10-12  ani care se cred mari șmecheri pe joc, lag pe servere, vechile motive, precum codații, sancțiunile abuzive), voi faceți ce știți mai bine, să îi alungați!

 

De fiecare dată când ați avut nevoie de ceva, ați apelat la playeri, invers, un caz la 1000 de playeri!

 

Sunt propuenri acceptate de prin 2014-2015 și nici până acum nu s-au implementat. Nu zic că toate sunt foarte necesare în momentul de față, dar ați preferat să vă gândiți tot la voi, să adăugați apartamentele. A, să nu mai zic de magazinul XXX, căruia nu îi văd rostul, sincer! A, dacă voiai (Kelton), să adaugi înapoi skill-ul la whore și să cumperi anumite iteme din acel shop, mai ziceam, dar așa, o prostie de update, ați pus scripterii să lucreze total aiurea).

 

Nu am aplicat și nu voi aplica la funcția de Helper, dar înainte să luați o decizie, gândiți-vă că nu mai sunt 9-10000 playeri UNICI pe toate serverele, ci maxim 2-3000.

Link to comment
Share on other sites

  • Bobo locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.