Jump to content

Probleme Tehnice SA-MP / SA-MP Technical Problems


Kelton
 Share

Recommended Posts

@Kelton Hai sa iti zic ce imi displace la recompensele voastre... O singura data dati recompensa aia care oricum e infima (nu asta e problema) iar data si ora nu prea e clara ( cazul celorlalte recompense) si daca pica serveru la unii nici nu ii bagati in seama sa le dati si lor (au patit multi la level up printre care si eu). Faceti cumva sa fie bine. Faceti pe rpg sa dai collect la bunus ca la referal cu un buton frumos si sa fie timp de 30-60min de cand adminu a dat start.

Si cat despre raportarea exploitului, daca nu stimulati cumva jucatorii o sa primiti 'ciuciu'. Oferiti si voi recompense pentru raportarea bugurilor, uneori nici multumesc nu stiti sa ziceti (cei care raspuns la raportarea bugurilor).

Nu e hate (sper ca-ti dai seama) ci e o critica constructiva.

Link to comment
Share on other sites

Am citit si eu pe aici parerile unora despre recrutarile la helper. In mare parte sunt de acord cu voi, doar ca nu trebuie sa veniti sa faceti mare scandal aici, în mod normal ar trebui să vorbiti cu kelton sau cu odin in privat si sa rezolvati acolo problema. Sa fim sinceri, daca voi ati avea un server nu ati bagă în staff si pe "pile? 

 

 Cat despre faza cu 20 de ore, este un număr chiar acceptabil, nu vad de ce ar trebui să ne plângem în privința acestora. Dacă voi spuneti ca acum nu e ok, ati citit ce vor sa bage in urmatorul update cu rapoartele? Parerea mea e ca se vor lasa multi jucători daca va fi introdus acel sistem de rapoarte cum a explicat kelton într-un videoclip.

 

 

 

Nu am venit aici să mă cert cu nimeni, mi-am exprimat doar opinia.  Va doresc o zi buna in continuare!

 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, BladeValoare said:

Am citit si eu pe aici parerile unora despre recrutarile la helper. In mare parte sunt de acord cu voi, doar ca nu trebuie sa veniti sa faceti mare scandal aici, în mod normal ar trebui să vorbiti cu kelton sau cu odin in privat si sa rezolvati acolo problema. Sa fim sinceri, daca voi ati avea un server nu ati bagă în staff si pe "pile? 

 

 Cat despre faza cu 20 de ore, este un număr chiar acceptabil, nu vad de ce ar trebui să ne plângem în privința acestora. Dacă voi spuneti ca acum nu e ok, ati citit ce vor sa bage in urmatorul update cu rapoartele? Parerea mea e ca se vor lasa multi jucători daca va fi introdus acel sistem de rapoarte cum a explicat kelton într-un videoclip.

 

 

 

Nu am venit aici să mă cert cu nimeni, mi-am exprimat doar opinia.  Va doresc o zi buna in continuare!

 

Oho, am incercat sa vorbesc cu Odin dar il scoti din ale lui? parca e ca trenu, doar pe sina lui merge si am incetat sa mai incerc, nu are rost sa pierd timpu' aiurea :)) 

Link to comment
Share on other sites

@Keltoneu vreau sa stiu ce putem face cei din National Guard de rank 1, nu este nimeni in jail, raportul este foarte mare si n-are cine sa-l faca, in jail e gol, sincer m-am saturat de mesajul de la [/jaillist] - 'Nu sunt prizonieri conectati'. Intrebarea mea este daca se face raport optional sapatamana asta pana terminati problemele cu serverul.

 

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, South Edward NissaN said:

Oho, am incercat sa vorbesc cu Odin dar il scoti din ale lui? parca e ca trenu, doar pe sina lui merge si am incetat sa mai incerc, nu are rost sa pierd timpu' aiurea :)) 

Csf, n-ai csf atunci ??

Link to comment
Share on other sites

Ce semeni aia culegi. In loc sa faci un gameplay placut si sa te axezi pe cererea jucatorilor...ai zis hai ca merge cu impunerea, asa ne pastram noliferii activi...problema e ca a cam intervenit si concurenta cu oferta....si e una buna. Pacat.

Link to comment
Share on other sites

Oricum, problema pe extern e la pamant, nici nu mai are rost sa o aduc in discutie.

In legatura cu rapoartele, ar fi o idee buna.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, BIS aka OldNab said:

Inclusiv eu, sub formă de protest. Aş mai fi avut timp să joc, chiar revenisem pentru că mi se făcuse dor, aveam şi un clan activ şi voiam să-l ţin, găsisem nişte jucători vechi, amici din "tinereţuri", aşa că am zis să mai joc. Mi-a stricat tot cheful prostia lui de regulă.

Regula celor 20 ore jucate va fi scoasa in curand. Dorim sa stabilizam website-urile si GM-ul, progresul fiind pe undeva la 90% acum. Dupa ce scapam de atacuri si terminam optimizarile putem sa ne ocupam de rapoartele noi, de sistemul nou.
Stiu ca nu a fost cea mai buna solutie acerasta conditie de a avea minim 20 ore jucate, insa si-a atins scopul la vremea respectiva. Ar trebui interpretata ca o conditie de a ramane in factiune, nu inteleg de ce unii il vedeti pe Kelton ca va baga 20 ore cu forta pe gat. Peste tot in viata am fost invatati sa respectam niste reguli, dar nu si pe samp. Acum vrem sa evoluam, sa venim cu ceva nou, sa ne adaptam dorintelor cerute de jucatori. Nu stiu daca ai vazut clipurile lui Kelton, a explicat el mai multe acolo. Speram noi sa multumeasca macar o perioada de timp noile rapoarte. Urmatoarele generatii ma vor surprinde din nou...

Imi cer scuze ca nu ti-am citit restul de comentarii. O zi faina!

11 hours ago, GF CouldnoT said:

@Kelton  I think this problem is caused by a new method of DDOS attack that the VPS/HOST cannot resist it.

There is no DDoS attack, but I think we found its traces.

11 hours ago, Daniel B said:

Ba tu esti penibil, eu daca nu dadeam vreo 9 pereti la warul cu TTB, nu mai eram banat. ESTI PENIBIL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! AM RUPT SMOOTH PE 25 SI N-AM LUAT BAN DOAR DIN PERETI MI-A DAT, CUM MA SA SPUI ASA CEVA? =)))))))))))))))))))))))

Tu esti urmatorul care imi vei trimite PM si te vei bate cu pumnul in piept ca nu ai cod. Te stiu eu :))

10 hours ago, Constantin ToV said:

Iti dai seama ca daca baga ceva mai rau, ramane numai FnZ si Bobo pe server, mai fac ei cate un deagle 1v1.
Problema nu se pune ca nu reusesti sa faci alea 20 de ore, e vorba ca ti se impune sa le faci.

Nu esti obligat sa stai in factiune... Gandeste-te ca sunt unii care isi doresc sa fie mai activi decat tine. 

4 hours ago, South Max said:

Sunt propuenri acceptate de prin 2014-2015 și nici până acum nu s-au implementat. Nu zic că toate sunt foarte necesare în momentul de față, dar ați preferat să vă gândiți tot la voi, să adăugați apartamentele. A, să nu mai zic de magazinul XXX, căruia nu îi văd rostul, sincer! A, dacă voiai (Kelton), să adaugi înapoi skill-ul la whore și să cumperi anumite iteme din acel shop, mai ziceam, dar așa, o prostie de update, ați pus scripterii să lucreze total aiurea).

Unele propuneri sunt vazute bune de unii si rele de altii. La fel se intampla si cu codatii... Banezi un codat, se jura ca nu joaca cu coduri. Nu banezi un codat, iti sar 20 oameni in cap. Imi pare rau, dar nu exista solutia sa impaci pe toata lumea. 

4 hours ago, South Borney said:

Cand e inmormantarea? =)))

http://www.amuritiliescu.ro/ - inca nu...

4 hours ago, DEALERtov said:

@Kelton Hai sa iti zic ce imi displace la recompensele voastre... O singura data dati recompensa aia care oricum e infima (nu asta e problema) iar data si ora nu prea e clara ( cazul celorlalte recompense) si daca pica serveru la unii nici nu ii bagati in seama sa le dati si lor (au patit multi la level up printre care si eu). Faceti cumva sa fie bine. Faceti pe rpg sa dai collect la bunus ca la referal cu un buton frumos si sa fie timp de 30-60min de cand adminu a dat start.

Si cat despre raportarea exploitului, daca nu stimulati cumva jucatorii o sa primiti 'ciuciu'. Oferiti si voi recompense pentru raportarea bugurilor, uneori nici multumesc nu stiti sa ziceti (cei care raspuns la raportarea bugurilor).

Nu e hate (sper ca-ti dai seama) ci e o critica constructiva.

Voi avea grija personal ca recompensele sa fie acordate tuturor jucatorilor, atata celor online, cat si celor offline. Apreciez critica constructiva!

Eu personal am mai acordat recompense prin sectiunea bug reports, i-am rugat si pe colegii mei sa faca acelasi lucru. 

4 hours ago, Skullempeng mi se zice said:

Imi pica serveru' la runda 7 si pierd waru', merci b-zone. Evident ca au ajuns sa va pice serverele daca voi v-o bateti de ele. Voua nu va pasa, celor care vi le pica de ce le-ar pasa ?

Intradevar, nici n-am putut dormi in ultimele zile de atata nepasare. Inca ma mai doare...

2 hours ago, ExteeL said:

Ce semeni aia culegi. In loc sa faci un gameplay placut si sa te axezi pe cererea jucatorilor...ai zis hai ca merge cu impunerea, asa ne pastram noliferii activi...problema e ca a cam intervenit si concurenta cu oferta....si e una buna. Pacat.

Mi-ar placea sa discutam mai multe intr-un mesaj privat. Te rog frumos sa-mi trimiti un mesaj cu o paralela intre b-zone si concurenta si voi incerca pe cat posibil sa schimb lucrurile.

2 hours ago, Axel92 said:

Oricum, problema pe extern e la pamant, nici nu mai are rost sa o aduc in discutie.

In legatura cu rapoartele, ar fi o idee buna.

Am luat legatura cu un provider pentru a ne oferi o protectie pentru extern. Astept o oferta de pret. 99% din hosturile din Romania nu ofera asa ceva.



Am mai vazut ceva comentarii de la cei nemultumiti ca nu au primit helper. Vreau sa va spun ca nu toata lumea este de 10. Nici macar la scoala nu era toata lumea multumita. Eu am invatat ca prin munca reusesc sa obtin ceea ce imi doresc. Sa aplic ca helper fara ore jucate si sa am pretentia sa fiu acceptat, atunci s-ar putea sa fie cineva mai bun ca mine. Nu vreau sa jignesc pe nimeni, dar doresc si eu putina maturitate din partea voastra. O seara faina tuturor!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Skullempeng mi se zice said:

Problema persista de o saptamana, ati ignorat si ati zis ca lasa, poate e temporar, abia ieri s-a inceput munca si tu-mi zici mie ca incercati sa o remediati ?

Abia ieri am postat anunturi vazand ca nu am reusit sa rezolvam problema la timp. In tot acest timp mi-am stors creierii cu tot felul de ipoteze.

Link to comment
Share on other sites

well. for foreign players who are in a faction. and trying to make good faction history.. well it's kinda hard for us to manage doing our job peacefully so i suggest you make ar optional this week also? and my suggestion is that bring back the old rpg thing the ddos protection i saw it here before in fact.. i think you are still using it on forum.. apply it on rpg site also. + remove the capcha it is taking our time longer just for logging in on rpg site + maybe there is a solution for better server like change the host if it is a cloud type idk.. vps something like that.. anyways.. i am not good on these things but i suggest that maybe its time for you to bring back the ddos protection. idk how u did it in the past years ..

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, rTn Dyablox VIP said:

Degeaba incercati sa dati vina pe admini. Unii din voi sunt paraleli cu partea tehnica, daca credeti ca se rezolva asa usor, pai ajutati-i. Eu nu joc sa:mp si chiar ma bucur ca a picat si poate urmatorul raport e iar optional si nu voi iesi din factiune cu 60/60. Priviti si partea pozitiva ;) 

Un om care gandeste , congrats.

Link to comment
Share on other sites

Copilași, voi judecați după coperta, fără să vă gândiți puțin.

Crezi ca e usor sa ai o comunitate așa mare și să o întreții?

Sunt muuuulte, foarte multe lucruri pe care noi nu le stim despre B-Zone și munca depusă din umbră. Băieții muncesc din greu sa faca tot ce e mai bun pentru jucători. Ar trebui să le fim recunoscători și sa ii apreciem mai mult.

Dacă stăm și judecăm așa fără rost, nu ajutăm cu nimic, asa ca macar, hai sa ii încurajăm pe cei Ce, cu adevărat isi dau interesul. 

 

*Nu pup pe nimeni, însă asta e adevărul. 

 

@StaffBStaffB-Zone, vă susținem, succes!

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, CBN D a n i BD said:

Copilași, voi judecați după coperta, fără să vă gândiți puțin.

Crezi ca e usor sa ai o comunitate așa mare și să o întreții?

Sunt muuuulte, foarte multe lucruri pe care noi nu le stim despre B-Zone și munca depusă din umbră. Băieții muncesc din greu sa faca tot ce e mai bun pentru jucători. Ar trebui să le fim recunoscători și sa ii apreciem mai mult.

Dacă stăm și judecăm așa fără rost, nu ajutăm cu nimic, asa ca macar, hai sa ii încurajăm pe cei Ce, cu adevărat isi dau interesul. 

 

*Nu pup pe nimeni, însă asta e adevărul. 

 

@StaffBStaffB-Zone, vă susținem, succes!

In sfarsit cineva care intelege !

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, SlepaKIA said:

@p H e N O M z 0 r ai ceva de spus in aparea ta ?

Daca eram io imi faceam bot sa tina picat rpg4 (cu restu' serverelor n-am nimic, acolo nu s-au gasit toti desteptii sa si-o caute cu mine, si-au vazut de treaba), nu stateam sa pic din cand in cand toate serverele. ???

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, p H e N O M z 0 r said:

Daca eram io imi faceam bot sa tina picat rpg4 (cu restu' serverelor n-am nimic, acolo nu s-au gasit toti desteptii sa si-o caute cu mine, si-au vazut de treaba), nu stateam sa pic din cand in cand toate serverele. ???

 

hahah

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, BIS aka OldNab said:

Domnule istoric, comparăm o dictatură militară a unui erou care a slujit ţara în patru războaie, din care două mondiale, cu conducerea tiranică a unei comunităţi de SA:MP de către un tânăr cu calviţie?

Ti-as da plus zece, pacat ca nu mai pot da... :( 

 

muie b-zone

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Claude said:

 

Insultele tale aduse dictatorilor stimand unul au legatura, nu cu acest topic cat cu a ta replica.

Tu respecti dictatorii, tocmai de aceea eu cred ca tu il respecti pe Kelton si esti gelos, posibil. Ti-ai dori sa fii el. Nu esti, ghinion.

Sa-mi bag pula ce prost esti.

Link to comment
Share on other sites

  • Bobo locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.