Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

Probleme Tehnice SA-MP / SA-MP Technical Problems


Kelton
 Share

Recommended Posts

Nu insult serverele, dar pe mine ma doare in **** :)) Deja e mult mai amuzant sa ii bag p-astia din TTB in HQ decat sa ma joc frumos, degeaba va credeti mare smecheri, mama b-zone mare comunitate care pica la primul flood, Kelton, esti un barbat foarte intelept, imi place gandirea ta dar, cei 500.000 de copilasi, jumate din ei sunt doar niste corcituri penale.

 

 

Edited by Daniel B
Link to comment
Share on other sites

Just now, Constantin ToV said:

A incercat sa faca 1000 de jucatori pe servere, cu aceea regula cu cele 20 de ore jucate lunar, a crezut ca vor fi jucatorii mai activi, insa nu a mers chiar cum a vrut el, pentru ca multi s-au lasat.

Inclusiv eu, sub formă de protest. Aş mai fi avut timp să joc, chiar revenisem pentru că mi se făcuse dor, aveam şi un clan activ şi voiam să-l ţin, găsisem nişte jucători vechi, amici din "tinereţuri", aşa că am zis să mai joc. Mi-a stricat tot cheful prostia lui de regulă.

 

1 minute ago, Elon Musk said:

uite tocmai din cauza celor ca zL Ryd3r kelton si-a luat lumea in cap

Un dictator dacă nu este contestat va crede mereu că îşi face treaba bine. Mai mult, chiar dacă este contestat se va agăţa de orice lingău care-l aclamă.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, BIS aka OldNab said:

Un dictator dacă nu este contestat va crede mereu că îşi face treaba bine. Mai mult, chiar dacă este contestat se va agăţa de orice lingău care-l aclamă.

si dupa cum poti observa, pe acesti lingai i-a si promovat in functii de conducere :))

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Elon Musk said:

si dupa cum poti observa, pe acesti lingai i-a si promovat in functii de conducere :))

ba stii ce-i trist ca asta cauta phenomz0r.net/setup in disk investigator, sau cel putin mie mi-a cautat, doamne, cat de trist sunt astia

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Elon Musk said:

si dupa cum poti observa, pe acesti lingai i-a si promovat in functii de conducere

Normal, ca să-i alimenteze egoul în continuare. Dacă nu primeau funcţii deveneau imediat contestatari.

Link to comment
Share on other sites

Rezolvati problema cat mai repede si cu multa atentie, ca atunci cand veti spune ca s-a rezolvat sa fie rezolvata.Am pierdut prea multi playeri, o sa ramanem si mai putini decat suntem si nu vreau sa moara aceasta comunitate din cauza aceasta!

 

Link to comment
Share on other sites

La cate probleme a intampinat B-Zone alte comunitati nici n-au visat la asa ceva. Degeaba ati schimbat atunci hostul ca tot a doua zi a inceput lagul. Nu mai zic de adminii care stau degeaba si trag comunitatea in jos. Iei ban degeaba, cum am luat si eu pentru aim, 2 zile la rand, primul debanat al doilea permanent, e normal. Am stat o luna sa-mi raspunda Bobo sau Kelton la PM si tot nu l-am mai primit, doar dupa al doilea PM cu raspunsul ''Banul acordat nu se mai discuta''. Nu se acorda deloc atentie, iei ban efectiv degeaba, daca va spun motivele va stergeti sa:mp-ul din calculator. Degeaba isi dau cu parerea adminii daca n-au idee cum se tine un mouse in mana.

Aveti noroc de staff-ul actual care va mai pupa din dos doar ca sa-si pastreze o functie virtuala.

Bafta mai departe.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, AIM Ryz said:

Bine ca nu ti-a pus -1 :))

Rip b-zone, eu cand ii zic lui Kelton ca are un staff inapt, tot eu sunt prost, cand am zis ca daca o sa o tina tot asa moare serverul, ei radeau, ei bine, uite cum au ajuns:))

Adminii de pe RPG2, chiar sunt activi, baneaza codati la greu, dar nu ii baneaza fix pe loc, ei strang dovezi si asteapta momentul potrivit, sunt ca niste vanatori, care asteapta sa prinda prada la momentul potrivit.
Pe alte RPG-uri nu am jucat, nu cunosc.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, BIS aka OldNab said:

Inclusiv eu, sub formă de protest. Aş mai fi avut timp să joc, chiar revenisem pentru că mi se făcuse dor, aveam şi un clan activ şi voiam să-l ţin, găsisem nişte jucători vechi, amici din "tinereţuri", aşa că am zis să mai joc. Mi-a stricat tot cheful prostia lui de regulă.

 

Un dictator dacă nu este contestat va crede mereu că îşi face treaba bine. Mai mult, chiar dacă este contestat se va agăţa de orice lingău care-l aclamă.

Ce naiba va tot plangeti ma pentru niste amarate de 20 de ore, bine ca nu au pus 50-60.
O luna are 30 zile, daca esti intr-un gang, faci 2 ore pe zi SEARA, doar din war-uri, ca mai joci sau nu peste zi, asta e alta problema, ce vreau sa spun ca iese la socoteala, ce drq e asa mult ma, dai un rob, iti ia 30 minute pana gasesti playeri, inca 30 pana-l termini, iei fail, dai escape, inca 20-30 min pana se deschide jailu, si tot faci alea 20 ore, eu nu inteleg de ce drq va tot plangeti atata ma, ce drq faceati daca erau mai multe ore?
Pana ca si "CIVIL PARLIT" faci drq o afacere, pui la CNN niste anunturi, si tot faci 2 ore pe zi, cine zice ca trebuie sa le faci toate intr-o zi sau intr-un timp limitat?

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Constantin ToV said:

A incercat sa faca 1000 de jucatori pe servere, cu aceea regula cu cele 20 de ore jucate lunar, a crezut ca vor fi jucatorii mai activi, insa nu a mers chiar cum a vrut el, pentru ca multi s-au lasat.

Baga copii de 12 ani, ca astia au timp sa stea non-stop pe server. Chiar ieri cand a raspuns Odin, a dat unu vocal pe un grup de whatsapp tipand "baaaaaaaa, am luat helper, plec de la scoala".

Pai stai ca acum se va scoate regula aia dupa ce se rezolva problema asta si o sa o inlocuieasca cu altceva mai rau asa ca mai bine era cu 20h avand in vedere ca intr'o luna faci mai mult de 20h.. 

 

p.s. Problema cu 20h nu o ai in factiune, problema apare atunci cand esti civil ca nu prea ai ce face..

Edited by North FrankCapone
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, furnica22 said:

Ce naiba va tot plangeti ma pentru niste amarate de 20 de ore, bine ca nu au pus 50-60.

Nu e vorba de număr, oricum nu cred că era membru de facţiune care să nu joace 20 de ore pe lună. Ideea în sine de a obliga jucătorii să stea pe server este una proastă. Drept dovadă, membrii facţiunilor nu sunt mai activi, în timp ce numărul jucătorilor aproape s-a înjumătăţit de când s-a luat această decizie.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, furnica22 said:

Adminii de pe RPG2, chiar sunt activi, baneaza codati la greu, dar nu ii baneaza fix pe loc, ei strang dovezi si asteapta momentul potrivit, sunt ca niste vanatori, care asteapta sa prinda prada la momentul potrivit.
Pe alte RPG-uri nu am jucat, nu cunosc.

Ba tu esti penibil, eu daca nu dadeam vreo 9 pereti la warul cu TTB, nu mai eram banat. ESTI PENIBIL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! AM RUPT SMOOTH PE 25 SI N-AM LUAT BAN DOAR DIN PERETI MI-A DAT, CUM MA SA SPUI ASA CEVA? =)))))))))))))))))))))))

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Daniel B said:

Ba tu esti penibil, eu daca nu dadeam vreo 9 pereti la warul cu TTB, nu mai eram banat. ESTI PENIBIL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! AM RUPT SMOOTH PE 25 SI N-AM LUAT BAN DOAR DIN PERETI MI-A DAT, CUM MA SA SPUI ASA CEVA? =)))))))))))))))))))))))

Din cauza celor ca tine nu e treaba treaba.

Link to comment
Share on other sites

Just now, North FrankCapone said:

Pai stai ca acum se va scoate regula aia dupa ce se rezolva problema asta si o sa o inlocuieasca cu altceva mai rau asa ca mai bine era cu 20h avand in vedere ca intr'o luna faci mai mult de 20h.. 

 

p.s. Problema cu 20h nu o ai in factiune, problema apare atunci cand esti civil ca nu prea ai ce face..

Iti dai seama ca daca baga ceva mai rau, ramane numai FnZ si Bobo pe server, mai fac ei cate un deagle 1v1.
Problema nu se pune ca nu reusesti sa faci alea 20 de ore, e vorba ca ti se impune sa le faci.

Link to comment
Share on other sites

Poate se va rezolva problema. E dezamagitor sa vezi ce a fost b-zone inainte si ce a ajuns acum... Zilele trecute, intr-o dimineata (ora 10-11) toate serverele aveau pana la 100 de jucatori...

 

Daca se va rezolva problema, poate se ridica numarul inapoi !

 

Succes scripterilor in rezolvarea problemelor si multumim Kelton pentru ca v-ati justificat cu privire la restarturile dese !

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Constantin ToV said:

Iti dai seama ca daca baga ceva mai rau, ramane numai FnZ si Bobo pe server, mai fac ei cate un deagle 1v1.
Problema nu se pune ca nu reusesti sa faci alea 20 de ore, e vorba ca ti se impune sa le faci.

 

18 minutes ago, BIS aka OldNab said:

Exact.

Pai atunci vorbim si de chestia de a te misca 60 minute pentru a avea +1h, aceeasi chestie .. Era bine cum era acum 2-3 ani.

Edited by North FrankCapone
Link to comment
Share on other sites

  • Bobo locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.