Jump to content

Probleme Tehnice SA-MP / SA-MP Technical Problems


Kelton
 Share

Recommended Posts

1 hour ago, Constantin ToV said:

A incercat sa faca 1000 de jucatori pe servere, cu aceea regula cu cele 20 de ore jucate lunar, a crezut ca vor fi jucatorii mai activi, insa nu a mers chiar cum a vrut el, pentru ca multi s-au lasat.

Baga copii de 12 ani, ca astia au timp sa stea non-stop pe server. Chiar ieri cand a raspuns Odin, a dat unu vocal pe un grup de whatsapp tipand "baaaaaaaa, am luat helper, plec de la scoala".

Stiu ca si eu am primit ala pe 2 grupuri, era nabu de Scotocell =))  

Ma, omu era fericit si-l inteleg, asa eram si eu cand am luat prima data Helper. Dar de atunci, cand incepi sa intrii mai adanc in problema vezi ca nu e totu' roz.

 

Oricum, totu se rezuma, la Helper si admin, la cat de multe ore stai pe server. Trebuia sa ai 60+ ca sa ai o sansa macar. Eu nu aveam, am recunoscut asta, dar aveam experienta care comensa si daca luam redeveneam activ, asa nu are rost :) .

1 hour ago, Beyond said:

La cate probleme a intampinat B-Zone alte comunitati nici n-au visat la asa ceva. Degeaba ati schimbat atunci hostul ca tot a doua zi a inceput lagul. Nu mai zic de adminii care stau degeaba si trag comunitatea in jos. Iei ban degeaba, cum am luat si eu pentru aim, 2 zile la rand, primul debanat al doilea permanent, e normal. Am stat o luna sa-mi raspunda Bobo sau Kelton la PM si tot nu l-am mai primit, doar dupa al doilea PM cu raspunsul ''Banul acordat nu se mai discuta''. Nu se acorda deloc atentie, iei ban efectiv degeaba, daca va spun motivele va stergeti sa:mp-ul din calculator. Degeaba isi dau cu parerea adminii daca n-au idee cum se tine un mouse in mana.

Aveti noroc de staff-ul actual care va mai pupa din dos doar ca sa-si pastreze o functie virtuala.

Bafta mai departe.

Traiasca Beyound. Ba, asta este, ce poti sa le faci? :(  Nu ai cu cine sa te intelegi. Nu vezi ca daca le zicem ceva, ne trateaza cu superioritate :)) 

Link to comment
Share on other sites

Probleme au fost si vor mai fi, de ce se face atata tam-tam? Fiecare problema are o rezolvare. Acordati niste timp conducerii si o sa primiti o rezolvare bine facuta.

Edited by CBN ChampyxD
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Vlad HN Retrasul said:

Unban la toti pe rpg4 sau momentu iertarii cu cereri ar fi bine venit hihi @Kelton

Recompensa gen

Ce legătura are cu problema tehnica? Recompensa va fi RP, Bani, Clear FP. Chestiile care se primesc la Payday.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Wizzle said:

Ba, e un căcat de joc, ce dușmani visezi? Ma jur ca unii va trăiți viata pe samp, parca vad ca daca se baga update cu contact sexual între playeri nu mai ieșiți de pe server.

Parcă vezi că fac ăștia update cu contact sexual :))

Link to comment
Share on other sites

Când văd pe unii cum se plâng de staff că adminii nu se ocupă, total fals pe RPG2 cel puțin.

 

Pauză la acel minut pe video https://youtu.be/RPX3unhkB3I?t=5m36s (5:36 )și citiți acel topic. Să nu mai spun că 2 ore filmez fără oprire aproape, după stau la editat să aleg doar fazele suspecte încă o oră cel puțin, apoi cer păreri. În total 3 ore de CHIN, nu e ușor, măcar la war te distrezi, nu trebuie să-ți pui harddisk-ul la încercare și nervii, nu e ușor să filmezi 30 de minute un jucător sau mai mult și să stai zeci de minute la editat. De controale în calculator nu mai vorbesc că toti au v4/v2 și nici dacă chem pe popa să facă o slujbă nu gasesc nimic.

 

 

Legat de problemele tehnice, sunt convins că o să se rezolve, în limita timpului scripterilor, știu puțin scripting și atunci când dai de o eroare dai rage, ce să mai zic de un exploit care nu e ca o eroare să-ți zică programul că la nu știu care linie ceva nu e bine, trebuie ei să gasească și să rezolve.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, BIS aka OldNab said:

Nu e vorba de număr, oricum nu cred că era membru de facţiune care să nu joace 20 de ore pe lună. Ideea în sine de a obliga jucătorii să stea pe server este una proastă. Drept dovadă, membrii facţiunilor nu sunt mai activi, în timp ce numărul jucătorilor aproape s-a înjumătăţit de când s-a luat această decizie.

Bis faza cu cele 20 ore nu e de a obliga jucatorii sa fie activi fara motiv doar sa umple serverele, pe rpg3 si rpg4 veneau jucatori de pe 1/2 si intrau in factiuni pe pile bineinteles si intrau doar sa faca raportul si ieseau, practic tineau locurile ocupate, inainte de regula asta aveai leader si subleader doar cu numele in factiune ca rar il vedeai la fata.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, zL VodKaJr said:

@zL Arhix sa-i lasam pe cei ce se plang ca nu ne descurcam in locul nostru, ei cred ca e asa usor.

 

asta e, noi adminii nu ne descurcăm și asta e. Dacă îi pui pe ei să filmeze 2 ore, să suporte spam și înjurături, să editeze câteva zeci de miute sau ore, fiecare minut din videoclip este revăzut o să își schimbe părerea, până nu ajungi admin nu îți dai seama cum e, ei cred că "2 faze si ban", nu e așa ușor. Înainte când nu era sistemul ăsta de banare se plângeau de banuri aiurea, acum că nu se banează codații.. csf

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, South Caddillac said:

Bis faza cu cele 20 ore nu e de a obliga jucatorii sa fie activi fara motiv doar sa umple serverele, pe rpg3 si rpg4 veneau jucatori de pe 1/2 si intrau in factiuni pe pile bineinteles si intrau doar sa faca raportul si ieseau, practic tineau locurile ocupate, inainte de regula asta aveai leader si subleader doar cu numele in factiune ca rar il vedeai la fata.

Mă îndoiesc că după ce s-a băgat regula asta s-a îmbunătăţit situaţia. Eu am jucat pe RPG3 şi deşi aveam un nume pe RPG1 am muncit ca să obţin ceea ce am vrut, la fel ca orice alt jucător. S-o fi schimbat lucrurile între timp, dar cât am jucat eu nu stătea situaţia aşa. kobo dădea chiar pe merit!

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, BIS aka OldNab said:

Mă îndoiesc că după ce s-a băgat regula asta s-a îmbunătăţit situaţia. Eu am jucat pe RPG3 şi deşi aveam un nume pe RPG1 am muncit ca să obţin ceea ce am vrut, la fel ca orice alt jucător. S-o fi schimbat lucrurile între timp, dar cât am jucat eu nu stătea situaţia aşa. kobo dădea chiar pe merit!

Alo eu nu vorbesc de functii, vorbesc de locuri ocupate in factiune si de intrat in factiune pe pile.... daca tu ca leader accepti un jucator inactiv doar ca il cunosti fata de unu care e activ si nu il cunosti, PS: Da s-a schimbat, acuma nu mai sunt asa multi jucatori inactivi in factiuni

Edited by South Caddillac
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, South Caddillac said:

Alo eu nu vorbesc de functii, vorbesc de locuri ocupate in factiune si de intrat in factiune pe pile....

În facţiune se intra şi se intră în continuare pe pile şi pe 1. E normal ca liderul să prefere un jucător pe care-l cunoaşte în locul unui jucător de care nu ştie nimic.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Constantin ToV said:

Iti dai seama ca daca baga ceva mai rau, ramane numai FnZ si Bobo pe server, mai fac ei cate un deagle 1v1.
Problema nu se pune ca nu reusesti sa faci alea 20 de ore, e vorba ca ti se impune sa le faci.

Lasa ba ca joaca si Scotocell ca a luat helper =)) se lasa si de scoala :)) Asa-i @Scotocell ToV?

Link to comment
Share on other sites

Cat tam-tam , sa mor eu , pentru ce? Pana la urma se va rezolva , dar ce ma ingrijoreaza cu adevarat sunt playerii si neglijenta staff-ului de sus a B-Zoneului , cand vezi ca Bobo iti raspunde la un fucking pm intr-o luna , ce sa mai zici? Dar cand iei helper "B-ZONE FORTAA" si tot asa , de asta pleaca playerii , dar in ciuda aparentelor...eu tot cu B-zone o sa fiu , sau macar as vrea :/ 

Link to comment
Share on other sites

Degeaba incercati sa dati vina pe admini. Unii din voi sunt paraleli cu partea tehnica, daca credeti ca se rezolva asa usor, pai ajutati-i. Eu nu joc sa:mp si chiar ma bucur ca a picat si poate urmatorul raport e iar optional si nu voi iesi din factiune cu 60/60. Priviti si partea pozitiva ;) 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, rTn Dyablox VIP said:

Degeaba incercati sa dati vina pe admini. Unii din voi sunt paraleli cu partea tehnica, daca credeti ca se rezolva asa usor, pai ajutati-i. Eu nu joc sa:mp si chiar ma bucur ca a picat si poate urmatorul raport e iar optional si nu voi iesi din factiune cu 60/60. Priviti si partea pozitiva ;) 

Ce amagesti we

Link to comment
Share on other sites

  • Bobo locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.