Jump to content

Modificări Ore Jucate + Ganguri / Gang + Hours Played Modifications


Kelton
 Share

Recommended Posts

Dacă tot vreți să faceți ceva frumos, faceți-o pe termen lung, nu în funcție de numărul de jucători pe care îi mai aveți pe server. VOI ați alungat un număr mare de playeri, cu ideile voastre tâmpite, acum încercați să "vă scoateți". Oricum, făcând acum această modificare, nu înseamnă că revin și playerii, crează o strategie nouă. 

 

Totuși, ați fost numărul 1, joc aproape de când s-a făcut B-Zone, iar aceasta este cea mai palidă perioadă în care am activat, (trecând peste momentele cu codații, adminii slabi pe care îi aveți în continuare, regulile proaste).

 

@Bobo @KeltonVedeți că playerii vechi nu au uitat "celebra" vorbă "nu vă convine, plecați în altă parte, nu vă ținem cu forța!". Da, știm, nici acum nu suntem ținuți cu forța, dar păstrați prostiile ăstea pentru voi.

 

--------###########
 

1. Pune rapoartele opționale (perioadă nedeterminată);

2. Adaugă un nou quest, astfel playerii vor avea ce face;

3. Ai admini 4+, pune-i să organizeze evenimente la ore înaintate (când majoritatea playerilor  ies de la școală / serviciu), 20:00 - 21:00

4. Tombole (nu bani sau rp, puneți niște premii mai atractive);

5. Respect points automat la ora x (trebuie să vedeți la ce oră se strâng cei mai mulți playeri în momentele ăstea); 

6. Trivia

7. Puneți numele la server sau adăugați la "Mode" link către acest topic, ca lumea să fie informată.

8. Mă uitai la tine pe canal și nu văd un video în care să anunți "Pentru a combate exploitul folosit sa ne restarteze serverele, am facut niste modificari si acestea apar in clientul de sa-mp cu 0/0 players si doar PING-ul. Merge sa va conectati in continuare pe servere fara probleme, chiar daca apar astfel. Anuntati si ceilalti jucatori cu care va cunoasteti." 

 

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

FFfffffffffffffffffffffffffffffff.png

 

Să presupunem că vreau să aplic într-un gang, cum voi reuși această performanță în 2018 pe B-Zone? (deși sunt civil, am nivelul necesar, iar gangurile El Loco Cartel, 69 Piers Mobs, Green Street Bloods, Vietnamesse Boys, Verdant Family, au sub minimul de membrii), rezolvați și voi problema aceasta!

 

Înainte, eu aplicam pe forum, după care, aplicațiile s-au mutat pe website, iar pe data de 20.04.2018, se pare că această etapă de a intra într-o facțiune, a devenit și mai greu de realizat! Oare vom începe să dam invite fără aplicație?! (glumă)

 

Playeri_ONLINE_20_04_2018_BZ.png

 

 

Max_Power.png

Edited by South Max
Link to comment
Share on other sites

On 19.04.2018 at 1:59 PM, TLG Coolback said:

nu e necesar sa reduceti din slot-urile mafiilor(cel putin pe 4, 20 e destul de ok), mai bine aduceti sanctiuni drastice pentru liderii care-si aduc codati in mafie, nu doar 10  codati = LW. daca se aplica sanctiuni mai drastice = mai putini codati in mafie deoarece exista sansa ca liderul sa-si piarda functia.
puteti adauga, printre alte sanctiuni sau chestii gen, imposibilitatea de a mai aplica in mafii daca exista in log sanctiuni mari. adica: banuri recente, multe warns(3+), mute-uri pt limbaj(aici decideti voi) etc.

 

+1 daca esti de acord cu mn.

Bossule,sa stii si tu ca nu toti codatii sunt adusi de lideri, majoriatea vin de buna voie.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, TLG LiviuC said:

Deci pentru tine un lider bun inseamna un prunc de 12 ani care sa faca 200 de ore lunar. 

Nu asa se masoara valoarea unui lider, prietene. Spre exemplu, uita-te la factiunea mea, cati rang 4, 5 am; am creat un colectiv unit si asta e tot ce conteaza.

Nu am zis 200 de ore. Dacă liderul unei facțiuni are 10 ore jucate, eu ca membru de ce as juca mai mult? 

Link to comment
Share on other sites

Hello @Kelton As you know there were some problems in Server and its a half month now. People couldn't log in or sometimes server restart occurs. Can you lower down the monthly played hours for this month to 10 Hours from 20 hours? (For Faction Players) ? Only for this month. Because i think in May problems will be solved. I think you didn't thought about that so here's a reminder. Will be waiting for your reply.

Link to comment
Share on other sites

@Kelton e o idee buna dupa parerea mea.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, BladeValoare said:

Nu am zis 200 de ore. Dacă liderul unei facțiuni are 10 ore jucate, eu ca membru de ce as juca mai mult? 

Dar ce are una cu alta, nu poti juca daca liderul nu e online, sau cum? Daca sa zicem, as avea un numar mare de ore lunar, insa facute in intervalul 1-8 a.m., cand nimeni nu joaca, ar mai conta orele respective? Ceea ce vreau sa spun e ca orele jucate nu reflecta nici pe departe cat de implicat este un lider.

Link to comment
Share on other sites

Sincer, apreciez că ați renunțat la faza cu 20h lunare și sper să se scoată de tot deoarece este o aberație, acum serios, eu unul nu-i văd rostul. Dacă eu ca jucător reușesc să-mi fac raportul și să ajung la activitățile facțiunii de ce aș mai fi nevoit să stau să fac niște ore?

Link to comment
Share on other sites

In loc sa micsorati sloturile departamentelor, ca suntem 250 de copoi pe server si ne batem cate 5 pe un singur suspect, voi mai taiati din mafioti, ca sa nu mai aiba cine sa faca infractiuni. Dupa ce ca erau 2-3 pe /wanted constant, acu' o sa ramana pe 0. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, TLG AlexDN said:

Sincer, apreciez că ați renunțat la faza cu 20h lunare și sper să se scoată de tot deoarece este o aberație, acum serios, eu unul nu-i văd rostul. Dacă eu ca jucător reușesc să-mi fac raportul și să ajung la activitățile facțiunii de ce aș mai fi nevoit să stau să fac niște ore?

Da mane da' in gang-urii e alta treaba, astia din Royal, daca ajunge unul lider o sa dea afara o gramada de playerii fara experienta in mafii pe motiv ,,Ocupa loc degeaba" si o sa le fie mai usor sa-si bage codatii

De exemplu tu sau eu, mergem intr-o mafie de Royal si dupa 8 war-urii uninvite ,,Multiple war-urii pe -" daca nu ai v4 n-ai fata de mafie, asta e logica 2k18

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, NEDE said:

In loc sa micsorati sloturile departamentelor, ca suntem 250 de copoi pe server si ne batem cate 5 pe un singur suspect, voi mai taiati din mafioti, ca sa nu mai aiba cine sa faca infractiuni. Dupa ce ca erau 2-3 pe /wanted constant, acu' o sa ramana pe 0. 

Eu cred ca ai înțeles greșit de ce micșorează sloturile la mafii. Le micșorează pentru ca sunt mafii care is full mereu si mafii care sunt la jumătate de membrii, nu cred ca o sa fie lipsa de mafioți, se pot duce si in celelalte mafii unde sunt locuri libere si tot cam atâția membrii de mafie o sa fie in total.

Link to comment
Share on other sites

Nu e o metoda reducerea sloturilor in ganguri, din doua mafii de codati o sa fie acuma 3, si ce am rezolvat? Practic nimic. Daca ati pune sanctiuni mai grave pentru cheats ar fii mai bine. Daca tot nu avem anti cheats macar straduiti-va sa faceti un fel de first person cand stă adminul spec. Macar atat...

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, South Jomes said:

@Kelton, problema aceasta a aparut in urma optimizari? Cred ca mai aveti un backup la server si ati putea sa il bagati pe rpg2 sa vedeti daca server-ul mai primeste restarturi.

Presupun ca s-au modificat multe lini de cod si este foarte greu de gasit problema, daca aceasta vine din gamemode.

Nu exista un server_logs unde spune ce face fiecare jucator in parte?

 

Problema a apărut în această lună, deci există o posibilitate ca ea să țină de ceva ce au făcut scripterii. Vom încerca utilizarea unui GM anterior să vedem dacă problema va mai persista.

Server log-ul nu cuprinde toate acțiunile pe care le-ar putea face un jucător pe server. Dacă ar conține asta nu i-ar lua mai mult de câteva minute să treacă de câțiva GB și să devină inutilizabil atât ca mărime cât și ca și cantitate de informații pe care ar trebui să le filtrăm.

 

18 hours ago, furnica22 said:

De multe ori, se da restart peste noapte, adica eu mai las cateodata pe sleep peste noapte si imi iau restart, de ex. azinoapte am lasat si nu am luat, desi e perioada asta cu floodurile, si chiar ma asteptam ca pe cand ma uit, sa fie restartat.

Cer si eu atat: Pentru cei ce nu au 50 postarI pe forum, MACAR ODATA, sa lasati topicul cu sugestii deschis pentru toata lumea, fiindca am idei bune si vreau sa le postez, chiar daca nu o sa le adaugati pe toate.

 

Acel număr de minim 50 de postări a fost pus acolo pentru a preveni deschiderea multiplelor reclamații aiurea de pe conturi noi create pe forum special pentru a face asta. Secțiunea cu sugestii o deschidem ocazional, deci nu ar trebui să-ți fie greu ca în câteva luni să faci cele 50 de posturi necesare pe forum.

 

18 hours ago, Elon Musk said:

mai stii in 2011 cand am picat testu in PD? nu te-am uitat ;)

 

Nu.

 

17 hours ago, South Max said:

Dacă tot vreți să faceți ceva frumos, faceți-o pe termen lung, nu în funcție de numărul de jucători pe care îi mai aveți pe server. VOI ați alungat un număr mare de playeri, cu ideile voastre tâmpite, acum încercați să "vă scoateți". Oricum, făcând acum această modificare, nu înseamnă că revin și playerii, crează o strategie nouă. 

 

Totuși, ați fost numărul 1, joc aproape de când s-a făcut B-Zone, iar aceasta este cea mai palidă perioadă în care am activat, (trecând peste momentele cu codații, adminii slabi pe care îi aveți în continuare, regulile proaste).

 

@Bobo @KeltonVedeți că playerii vechi nu au uitat "celebra" vorbă "nu vă convine, plecați în altă parte, nu vă ținem cu forța!". Da, știm, nici acum nu suntem ținuți cu forța, dar păstrați prostiile ăstea pentru voi.

 

--------###########
 

1. Pune rapoartele opționale (perioadă nedeterminată);

2. Adaugă un nou quest, astfel playerii vor avea ce face;

3. Ai admini 4+, pune-i să organizeze evenimente la ore înaintate (când majoritatea playerilor  ies de la școală / serviciu), 20:00 - 21:00

4. Tombole (nu bani sau rp, puneți niște premii mai atractive);

5. Respect points automat la ora x (trebuie să vedeți la ce oră se strâng cei mai mulți playeri în momentele ăstea); 

6. Trivia

7. Puneți numele la server sau adăugați la "Mode" link către acest topic, ca lumea să fie informată.

8. Mă uitai la tine pe canal și nu văd un video în care să anunți "Pentru a combate exploitul folosit sa ne restarteze serverele, am facut niste modificari si acestea apar in clientul de sa-mp cu 0/0 players si doar PING-ul. Merge sa va conectati in continuare pe servere fara probleme, chiar daca apar astfel. Anuntati si ceilalti jucatori cu care va cunoasteti." 

 

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

FFfffffffffffffffffffffffffffffff.png

 

Să presupunem că vreau să aplic într-un gang, cum voi reuși această performanță în 2018 pe B-Zone? (deși sunt civil, am nivelul necesar, iar gangurile El Loco Cartel, 69 Piers Mobs, Green Street Bloods, Vietnamesse Boys, Verdant Family, au sub minimul de membrii), rezolvați și voi problema aceasta!

 

Înainte, eu aplicam pe forum, după care, aplicațiile s-au mutat pe website, iar pe data de 20.04.2018, se pare că această etapă de a intra într-o facțiune, a devenit și mai greu de realizat! Oare vom începe să dam invite fără aplicație?! (glumă)

 

Playeri_ONLINE_20_04_2018_BZ.png

 

 

Max_Power.png

 

Cred că am mai explicat o dată prin acest topic că toate lucrurile sunt făcute având în vedere termenul lung... Poate nu înțeleg ce înseamnă pentru tine asta, însă din experiența pe care o am în domeniul administrativ de mai bine de 12 ani de zile, am învățat că trebuie să ții cont și de lucrurile care există acum ca să poți gândi o strategie pe termen lung. Nu poți să gândești niște sisteme care ar funcționa pe niște servere full dacă momentan noi nu le avem full pentru că riști să nu funcționeze cu numărul curent de jucători și să fie ineficiente. Ăsta ar fi un exemplu.

 

Voi anunța liderii că vor exista rapoarte opționale până când vom reuși să rezolvăm problema.

Quest-uri, gifturi și alte cele vom putea adăuga abia după ce rezolvăm problema curentă.

Evenimente sunt organizate de cei cu titlul de SEO aproape zilnic, în funcție și de programul lor. Problema cu organizarea evenimentelor după ora 20:00 e că la acele ore sunt warurile iar mafioții au așteptarea ca adminii să supravegheze codații. Dacă aceștia o să organizeze evenimente vor apărea nemulțumirile cum că în loc să facă asta organizează evenimente. Ca să se poată organiza evenimente și atunci trebui să-și schimbe inclusiv jucătorii mentalitatea ca nu toți adminii să stea să verifice jucătorii raportați.

RP-uri și Trivia din nou nu își au rostul cât timp nu am rezolvat problema curentă. Ar apărea din nou nemulțumiri atunci când s-ar da restarturi fix când câștigă cineva și s-ar da peste cap cele două sisteme.

Nu putem pune nimic la MODE. Mai multe detalii tehnice de atât din păcate nu-ți pot da.

Am anunțat despre afișajul de 0/0 + PING atât pe websiteuri cât și pe pagina de facebook. Nu mă pun să fac clipuri de 1 minut pe canalul meu de youtube pentru că nu-și au rostul. Mai multă lume vizitează websiteurile și facebook-ul decât vizitează un canal de-al meu personal.

 

Ultima întrebare legată de aplicarea într-un gang nu am înțeles-o. Cât timp există locuri libere și aplicațiile sunt deschise, aplici, la fel cum o faci în orice altă facțiune, la fel cum o face orice alt jucător. Care anume e problema pe care ar trebui s-o rezolvăm?

 

14 hours ago, ElyaS said:

Hello @Kelton As you know there were some problems in Server and its a half month now. People couldn't log in or sometimes server restart occurs. Can you lower down the monthly played hours for this month to 10 Hours from 20 hours? (For Faction Players) ? Only for this month. Because i think in May problems will be solved. I think you didn't thought about that so here's a reminder. Will be waiting for your reply.

 

Hi,

The hours played required rules has been removed completely, so you are not obligated anymore to have 20 hours at the end of the month.

 

12 hours ago, NEDE said:

In loc sa micsorati sloturile departamentelor, ca suntem 250 de copoi pe server si ne batem cate 5 pe un singur suspect, voi mai taiati din mafioti, ca sa nu mai aiba cine sa faca infractiuni. Dupa ce ca erau 2-3 pe /wanted constant, acu' o sa ramana pe 0. 

 

Te rog să cauți printre răspunsurile mele anterioare din acest topic pentru că am discutat deja și despre departamente. Ca o completare, mafioții nu fac infracțiuni ca să-i ajute pe cei din departamente, deci modificarea sloturilor la ganguri are aproape zero impact asupra acestui lucru. Majoritatea mafioților intră doar pentru waruri iar la acestea nu se dă wanted. Deci nu văd absolut niciun sens în afirmația pe care ai făcut-o.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Vegitto said:

Da mane da' in gang-urii e alta treaba, astia din Royal, daca ajunge unul lider o sa dea afara o gramada de playerii fara experienta in mafii pe motiv ,,Ocupa loc degeaba" si o sa le fie mai usor sa-si bage codatii

De exemplu tu sau eu, mergem intr-o mafie de Royal si dupa 8 war-urii uninvite ,,Multiple war-urii pe -" daca nu ai v4 n-ai fata de mafie, asta e logica 2k18

rt nu inseamna cheaters team lol

Link to comment
Share on other sites

Reducerea sloturilor în facțiunile de tip mafii nu ajută cu nimic. Cea mai bună soluție este implementarea unui AntiCheat bun, cum facem asta? Muncind la unul. De ce credeți că pe nefrit sunt mai mulți jucători, nu pentru că este un singur server, ci pentru că sunt mai puțini codați. Nu cer ca și B-Zone să colaboreze cu developerii de coduri, deoarece este o soluție destul de costisitoare, însă măcar să se implementeze un AntiCheat. Reducerea sloturilor din mafii nu duce nicăieri, acei membrii tot utilizează coduri, deși sunt mai puțini, codul tot merge ;)

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Kelton said:

Te rog să cauți printre răspunsurile mele anterioare din acest topic pentru că am discutat deja și despre departamente. Ca o completare, mafioții nu fac infracțiuni ca să-i ajute pe cei din departamente, deci modificarea sloturilor la ganguri are aproape zero impact asupra acestui lucru. Majoritatea mafioților intră doar pentru waruri iar la acestea nu se dă wanted. Deci nu văd absolut niciun sens în afirmația pe care ai făcut-o.

Cum adica mafiotii nu fac infractiuni? Majoritatea au droguri, fac curse de materiale, isi creaza arme, dau si la altii, fac DM, astea sunt infractiuni importante. Eu cat am fost la SWAT am facut 50% din raport doar din ce am enumerat mai sus. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Kelton said:

Ultima întrebare legată de aplicarea într-un gang nu am înțeles-o. Cât timp există locuri libere și aplicațiile sunt deschise, aplici, la fel cum o faci în orice altă facțiune, la fel cum o face orice alt jucător. Care anume e problema pe care ar trebui s-o rezolvăm?

 

 

Sunt locuri libere, dar nu apare butonul pentru "Apply"! 

 

Oricum, cine activează serverul zilnic, eu nu cred că nu apasă cel puțin 1 click pe server și apoi să observe ping-ul.

 

PS: Am spus că trebuie să faci ceva pe termen lung și nu pe unul scurt, deoarece aceste măsuri au fost luate din cauza numărului scăzut de playeri, iar înainte nu te gândeai că se va întâmpla prea curând asta! Oarecum, să fii avut un plan de rezervă, cum ar trebui să ai acum, sau probabil că ai deja unul.

 

 

 

Edited by South Max
Link to comment
Share on other sites

  • Kelton locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.