Jump to content

Modificări Ore Jucate + Ganguri / Gang + Hours Played Modifications


Kelton
 Share

Recommended Posts

ro32.png

 

Salutare,

 

Renunțăm la orele necesare pentru facțiuni

 

Dorim să vă anunțăm că vom renunța în această lună la necesitatea efectuării unui anumit număr de ore jucate în cadrul facțiunilor cât și la renunțarea numărului de ore jucate necesar pentru a putea aplica într-o facțiune.

 

Această modificare nu înseamnă că nu vom lua în continuare măsuri asupra jucătorilor inactivi sau asupra liderilor care păstrează în facțiuni jucători care nu mai contribuie cu nimic. Liderii vor avea posibilitatea de a demite din facțiuni jucătorii care nu mai aduc nicio contribuție acesteia și ocupă un loc degeaba (lucru care trebuie și dovedit) iar adminii vor avea posibilitatea de a sancționa liderii care păstrează în facțiuni jucători care nu mai aduc nicio contribuție acesteia când facțiunea e plină.

 

Reducem numărul de sloturi în ganguri

 

Pentru că numărul de codați la waruri e în continuă creștere, se fac mult prea mulți nervi la aceste waruri și efectiv se strică plăcerea de a mai juca, am hotărât să reducem numărul total de sloturi în ganguri. Reducerea sloturilor ar trebui să ofere o calitate a warurilor mai bună ca până acum. Adminii ar putea controla mai rapid și mai eficient jucătorii raportați iar jucătorii ar putea observa și ei mai ușor cine folosește coduri și să-i filmeze și ar trebui să fie mai ușor și pentru lideri să administreze corect gangurile și să evite pe cât posibil codații.

 

Tot ce ne dorim e să avem un joc calitativ și jucători care să se simtă bine când joacă. Suntem singura comunitate care până acum a avut un număr atât de ridicat de sloturi un gang, în timp ce alte comunități care au inclusiv AC (care blochează parțial codurile) au undeva la 20-25 de sloturi. Avem cu toții nevoie de o astfel de schimbare.

 

Reducerea sloturilor se va face treptat, în funcție de server. Nu vor exista jucători demiși din ganguri cu această reducere. Jucătorii în plus vor rămâne în gangurile care depășesc numărul maxim de membri iar liderul respectivului gang va putea începe să recruteze abia după ce numărul total de membri scade sub numărul maxim de sloturi disponibile.

 

Din păcate se pune mult prea mult accent pe aceste waruri iar din cauza lor apare prea multă dușmănie, rivalitate, ceartă, sancțiuni, etc. Dorim pe cât posibil să reducem din toate aceste probleme, astfel că o s-o lăsăm ceva mai ușor cu warurile.

 

Despre raportul de activitate din această săptămână

 

Rapoartele din această săptămână încă sunt obligatorii. Am discutat cu liderii de departamente să anunțe membrii că vor avea raport înjumătățit din cauza numărului redus de jucători. În situația în care nici la celelalte facțiuni nu se poate face un raport complet, vom cere liderilor ca și acolo să fie raportul înjumătățit.

 

În cazul în care mai apar probleme de restarturi, vom anunța rapoarte opționale pentru toată lumea.

 

Mai multe detalii

 

Dacă aveți neclarități încercați să vă uitați la următorul video unde am explicat ceva mai clar despre ceea ce facem. Dacă aveți întrebări le puteți adresa în acest topic.

 

 

uk32.png

 

 


Hello,

Giving up hours necessary for factions

We wish to inform you that in this month we will give up the necessity for having a certain amount of hours played in factions as well as giving up the necessity for hours played in order to apply in a faction.

This modification does not mean we will not take any action over inactive players or leaders that keep inactive players that don't contribute with anything in factions. Leaders will have the possibility to dismiss from factions players that have no contribution in it (which they have to prove) and admins will have the possibility to punish leaders that keep in factions players that don't have any contribution when it is full.

Reducing the number of slots in gangs
 

Because of the number of cheaters in wars is rising, there is too much stress in these wars and the pleasure of playing is fading, we have decided to reduce the number of total slots in gangs. Reducing the slots should offer a better quality than now. Admins should check reported players faster and more effectively and players might observe who is cheating faster and film them. Also leaders will have the possibility to manage their gangs better and avoid cheaters easier.

 

All we want is a better quality game and players that enjoy themselves when playing. We are the only community that up til now had a high slot count in gangs, while other communities that also had AC (that blocks only some cheats) had somewhere between 20-25 slots. We all need such a change.

Reducing the slots will be done gradually, depending on the server. There will be no gang members dismissed because of this. The extra players will remain in the faction and the leader can start recruiting once the number of total members drops below the number of maximum slots available.

Unfortunately too much accent is put in these wars and because of them there is anger, rivalry, arguing, punishments, etc. We want as much as possible to reduce these problems, so we will not put so much accent on wars.

About the activity report in this week

Reports this week are stil obligatory. I have discussed with the department leaders to let their members know they will have half the reports because of the lower player number. If the other factions can't make a complete reports, we will ask leaders to make them half there too.

If there are any other restart issues, we will announce optional reports for all.

More details

If you have any questions please post them below.

 

Edited by Kelton
Link to comment
Share on other sites

@AIM Chamakh "Dorim să vă anunțăm că vom renunța în această lună la necesitatea efectuării unui anumit număr de ore jucate în cadrul facțiunilor cât și la renunțarea numărului de ore jucate necesar pentru a putea aplica într-o facțiune". Cred ca este destul de clar ;))

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Skullempeng mi se zice said:

Hai nu vrei sa lasi doar lideru' si subliderii in mafii daca e ? Eu zic ca e destul in 3 membrii. Doamne unde se ajunge cu comunitatea asta...

Din semnatura ta vad ca joci pe RPG4 unde nu se fac modificari si acolo deja is cele mai putine sloturi(20). Ce nu-ti convine?

Link to comment
Share on other sites

"Dorim să vă anunțăm că vom renunța în această lună la necesitatea efectuării unui anumit număr de ore jucate în cadrul facțiunilor cât și la renunțarea numărului de ore jucate necesar pentru a putea aplica într-o facțiune." 

 

Ce bine ca nu o sa mai iau rank down din cauza acestor ore de c****. Am avut 10 ore pe luna martie si s-a dus pe **** totul.

 

Imagini pentru gif tom and jerry

Edited by South Jomes
Link to comment
Share on other sites

Salut @Kelton. Dacă tot ați scos orele, de ce nu putem noi ca lideri, sa ne facem un regulament intern in care sa punem un minim de ore. Adică sa știe membrul dinainte de a intra ceea ce are de făcut. Totuși, e destul de greu de dovedit ca un Rank 3-4-5 de conectează odată la 2 zi și sta afk in tot acest timp. Ca un raport de activitate îl faci in 2-3 zile, restul sta degeaba. E cam greu de dovedit asta. Desigur, nu vom tine in factiune membrii care au 2-4 ore jucate intr-o luna, dar ce putem face? Oricum mai multe detalii am sa scriu la leader arena.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, eB R V D said:

Salut @Kelton. Dacă tot ați scos orele, de ce nu putem noi ca lideri, sa ne facem un regulament intern in care sa punem un minim de ore. Adică sa știe membrul dinainte de a intra ceea ce are de făcut. Totuși, e destul de greu de dovedit ca un Rank 3-4-5 de conectează odată la 2 zi și sta afk in tot acest timp. Ca un raport de activitate îl faci in 2-3 zile, restul sta degeaba. E cam greu de dovedit asta. Desigur, nu vom tine in factiune membrii care au 2-4 ore jucate intr-o luna, dar ce putem face? Oricum mai multe detalii am sa scriu la leader arena.

Imagine similarÄ

Link to comment
Share on other sites

nu e necesar sa reduceti din slot-urile mafiilor(cel putin pe 4, 20 e destul de ok), mai bine aduceti sanctiuni drastice pentru liderii care-si aduc codati in mafie, nu doar 10  codati = LW. daca se aplica sanctiuni mai drastice = mai putini codati in mafie deoarece exista sansa ca liderul sa-si piarda functia.
puteti adauga, printre alte sanctiuni sau chestii gen, imposibilitatea de a mai aplica in mafii daca exista in log sanctiuni mari. adica: banuri recente, multe warns(3+), mute-uri pt limbaj(aici decideti voi) etc.

 

+1 daca esti de acord cu mn.

Edited by TLG Coolback
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, eB R V D said:

Salut @Kelton. Dacă tot ați scos orele, de ce nu putem noi ca lideri, sa ne facem un regulament intern in care sa punem un minim de ore. Adică sa știe membrul dinainte de a intra ceea ce are de făcut. Totuși, e destul de greu de dovedit ca un Rank 3-4-5 de conectează odată la 2 zi și sta afk in tot acest timp. Ca un raport de activitate îl faci in 2-3 zile, restul sta degeaba. E cam greu de dovedit asta. Desigur, nu vom tine in factiune membrii care au 2-4 ore jucate intr-o luna, dar ce putem face? Oricum mai multe detalii am sa scriu la leader arena.

Din cate tin minte inainte sa se bage aceasta regula unii lideri au impus 10 ore jucate pe luna.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, TLG Coolback said:

nu e necesar sa reduceti din slot-urile mafiilor(la toate factiunile, cel putin pe 4, 20 e destul de ok), mai bine aduceti sanctiuni drastice pentru liderii care-si aduc codati in mafie, nu doar 10  codati = LW. daca se aplica sanctiuni mai drastice = mai putini codati in mafie deoarece exista sansa ca liderul sa-si piarda functia.
puteti adauga, printre alte sanctiuni sau chestii gen, imposibilitatea de a mai aplica in mafii daca exista in log sanctiuni mari. adica: banuri recente, multe warns(3+), mute-uri pt limbaj(aici decideti voi) etc.

 

+1 daca esti de acord cu mn.

Pe Rpg4 nu reduce numarul de sloturi, doar pe rpg 1, 2 si 3. Pe Rpg1 chiar trebuie, sunt gang-uri cu 16 membrii si gang-uri cu 40.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, TLG Coolback said:

nu e necesar sa reduceti din slot-urile mafiilor(la toate factiunile, cel putin pe 4, 20 e destul de ok), mai bine aduceti sanctiuni drastice pentru liderii care-si aduc codati in mafie, nu doar 10  codati = LW. daca se aplica sanctiuni mai drastice = mai putini codati in mafie deoarece exista sansa ca liderul sa-si piarda functia.
puteti adauga, printre alte sanctiuni sau chestii gen, imposibilitatea de a mai aplica in mafii daca exista in log sanctiuni mari. adica: banuri recente, multe warns(3+), mute-uri pt limbaj(aici decideti voi) etc.

 

+1 daca esti de acord cu mn.

De ce s-ar da sanctiuni drastice pentru liderii ce au codati in factiune? Tu crezi ca unii lideri stiu cine are cheats si cine nu? De unde ne putem da noi seama? Unii codati sunt anonimi, nu toti sunt cunoscuti pentru cheats. Eu cel putin incerc sa evit codatii si sa nu ii bag in factiune, insa unii sunt codati incepatori, si nu au sanctiuni pentru asa ceva, si ca sa vezi... peste cateva zile primesc ban pentru cheats.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, TLG Coolback said:

nu e necesar sa reduceti din slot-urile mafiilor(cel putin pe 4, 20 e destul de ok), mai bine aduceti sanctiuni drastice pentru liderii care-si aduc codati in mafie, nu doar 10  codati = LW. daca se aplica sanctiuni mai drastice = mai putini codati in mafie deoarece exista sansa ca liderul sa-si piarda functia.
puteti adauga, printre alte sanctiuni sau chestii gen, imposibilitatea de a mai aplica in mafii daca exista in log sanctiuni mari. adica: banuri recente, multe warns(3+), mute-uri pt limbaj(aici decideti voi) etc.

 

+1 daca esti de acord cu mn.

 Salut! Spune-mi fratimiu eu de unde sa stiu ca un aplicant cu nivel 20 e codat sau e jucator curat? Explica-mi tu mie, vrei sa-l iau la TW? Eu nu am ocazia sa fiu MadCats sa vorbesc cu phenom si sa-l rog sa ma anunta daca are v4. 

Draga Kelton! Nu vreau sa fiu nesimtit, dar ca lider de gang pe RPG2 ma afecteaza ca tu scazi numarul maxim de membri in factiune? De ce? Pai fratimiu nu e tot aia ca ma duc sa joc cu 29 de membri in LV vs o mafie cu 25 de codati sau ca ma duc cu 25 sa joc versu o mafie de 25 de codati, intelegi? Codati nu-i alungi micsorand sloturile. Adu inapoi 30 de sloturi pe RPG2, meritam sa fim egali cu RPG1, mai ales ca in general suntem egal la numarul de jucatori sau chiar ii depasim.

Cine e de acord cu mine sa-mi dea +1 (cersesc +1)

Link to comment
Share on other sites

Renuntarea la ore e buna, nu toti au timpul necesar sa faca 20 de ore pe luna. Fie din cauza raportului mic, fie din alte cauze. Cu reducerea numarului de sloturi nu inteleg miscarea, n-am fost de acord nici prima oara cand s-a anuntat asa ceva si nu sunt nici acum. Numarul scazut de jucatori nu se datoreaza nici mie, nici lui Jackus, nici lui GigelTractor ala care sta la CNN si da tepe de 5k si nici saracu ala de lv 20 care vrea si el intr-o mafie dar n-are loc, de ce sa suferim noi? Cand erau 1000/1000 seara la waruri, cum se bana? Era acelasi numar de admini, daca nu chiar mai mic uneori, si tot se bana. Invatati adminii sa recunoasca codurile si nu le mai taiati craca de sub picioare celor care o fac. STAFF-ul trebuie restructurat si strategia de repopulare foarte bine definita. Nu pedepsiti jucatorii care n-au nici o treaba cu ce se intampla pe servere. La rapoarte n-am treaba, oricum cine nu vine la war mai mult incurca ;))


Big No-No pentru reducerea sloturilor.

Edited by AIM iRazor zis DHead
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, TLG Coolback said:

nu e necesar sa reduceti din slot-urile mafiilor(cel putin pe 4, 20 e destul de ok), mai bine aduceti sanctiuni drastice pentru liderii care-si aduc codati in mafie, nu doar 10  codati = LW. daca se aplica sanctiuni mai drastice = mai putini codati in mafie deoarece exista sansa ca liderul sa-si piarda functia.
puteti adauga, printre alte sanctiuni sau chestii gen, imposibilitatea de a mai aplica in mafii daca exista in log sanctiuni mari. adica: banuri recente, multe warns(3+), mute-uri pt limbaj(aici decideti voi) etc.

 

+1 daca esti de acord cu mn.

Idem @TLG Coolback, nu-i okey sa se miscoreze sloturile, viata de mafiot este foarte frumoasa, de ce sa se micoreze, mai bine s-ar curata factiunile de codati si s-ar implementa inapoi sistemul de Anti-Cheats, @Kelton pentru ca acel sistem, i-ar putea  tine departe si pe codatii din Pintball.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, eB R V D said:

Salut @Kelton. Dacă tot ați scos orele, de ce nu putem noi ca lideri, sa ne facem un regulament intern in care sa punem un minim de ore. Adică sa știe membrul dinainte de a intra ceea ce are de făcut. Totuși, e destul de greu de dovedit ca un Rank 3-4-5 de conectează odată la 2 zi și sta afk in tot acest timp. Ca un raport de activitate îl faci in 2-3 zile, restul sta degeaba. E cam greu de dovedit asta. Desigur, nu vom tine in factiune membrii care au 2-4 ore jucate intr-o luna, dar ce putem face? Oricum mai multe detalii am sa scriu la leader arena.

Cine ti-a zis ca nu poti?  Eu o sa fac asta, tu iti administrezi factiunea 

Link to comment
Share on other sites

  • Kelton locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.