Jump to content

Modificări Ore Jucate + Ganguri / Gang + Hours Played Modifications


Kelton
 Share

Recommended Posts

1 minute ago, South MaxyMusS said:

Cine ti-a zis ca nu poti?  Eu o sa fac asta, tu iti administrezi factiunea 

Desigur ca am sa fac si eu asta, doar ca, voiam ca din start sa fiu "legal".

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, eB Ceder said:

 Salut! Spune-mi fratimiu eu de unde sa stiu ca un aplicant cu nivel 20 e codat sau e jucator curat? Explica-mi tu mie, vrei sa-l iau la TW? Eu nu am ocazia sa fiu MadCats sa vorbesc cu phenom si sa-l rog sa ma anunta daca are v4. 

Draga Kelton! Nu vreau sa fiu nesimtit, dar ca lider de gang pe RPG2 ma afecteaza ca tu scazi numarul maxim de membri in factiune? De ce? Pai fratimiu nu e tot aia ca ma duc sa joc cu 29 de membri in LV vs o mafie cu 25 de codati sau ca ma duc cu 25 sa joc versu o mafie de 25 de codati, intelegi? Codati nu-i alungi micsorand sloturile. Adu inapoi 30 de sloturi pe RPG2, meritam sa fim egali cu RPG1, mai ales ca in general suntem egal la numarul de jucatori sau chiar ii depasim.

Cine e de acord cu mine sa-mi dea +1 (cersesc +1)

ia intreba-l tu pe fratemiu @p H e N O M z 0 r daca imi zice cine are v4, banuiesc ca unii oameni sunt si confidentiali in legatura cu clientii lor :?
ramanand la subiect, daca vrei sa stii daca e codat sau nu, te uiti in ban log, mai intrebi unu altu daca stie cine, te uiti la scorurile din mafie si tragi o linie. ideea mea poate fi prelucrata, nu zic acum sa stati sa va luati toti lw-uri si av-uri ca bagati jucatori care posibil sa joace cu cod.

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, zL Andrei said:

@Kelton o idee buna privind reducerea sloturilor la ganguri, poate asa o sa se si reduca putin lagul de pe turf.

Cum sa zici nene ca e lag pe turf =)) Vai viata =)) Joc zilnic la waruri de luni intregi si inafara de momentele in care se ia flood si pica serverul nu e lag la war. Nigga what?

Link to comment
Share on other sites

Un minim de 10 ore jucate pe luna eu zic ca ar împăca atat liderii cat si membrii. Un raport de obicei il faci in 2-3 ore, într-o lună sunt 4-5 săptămâni. Este foarte usor sa faci 10 ore si astfel poti sa te ocupi si de cei care chiar nu sunt activi.

 

În legătură cu gangurile, ar trebui ca fiecare gang sa fie obligat să dea un număr de waruri pe luna ( minim 5-6 ). Sunt unele ganguri pe rpg1 care nu au mai avut war de luni bune => membrii inactivi si sloturi ocupate degeaba.

Link to comment
Share on other sites

Cred ca e timpul sa las un comentariu in aceste topicuri.

 

Partea cu orele e foarte buna "aleluia practic", oricum multi jucatori le vor face, dar numai exista obligatia aia apasatoare :)) , legat de partea cu orele pentru a aplica ma bucur ca a fost scoasa, de curand am fost pus in situatia sa frec menta pe server ( cine dracu face joburi, noroc cu misiunile ce mai pierdeam timpul...).

 

Partea cu reducerea de sloturi daca stai sa te gandesti un gang are 13 si unul are 40, daca gangurile se reduc la 35 de sloturi sa zicem, nu cred ca ar fi mare pierdere pentru ca pana si un gang care se afla la putere reuseste cu greu sa umple acele 40 de locuri, deobicei majoritatea pe la 37-38 se mentin, legat de reducerea codatilor cu siguranta nu o va face. Legat de aspectul reducerii de sloturi recomand sa tineti cont de majoritate, daca nu se doreste asta nu o faceti, ori daca o faceti nu reduceti mai mult de 5 sloturi, cel putin pe RPG1.

 

Ca sa reduceti codatii faceti asta: BAN 30 zile pentru orice tip de cod | BAN 60 DE ZILE coduri pentru Aimbot/Norecoil etc., iar la a doua abatere DUBLARE /  PERMANENT (poate ramane si permanent) / ( adica pentru aimbot a doua abatere insemnand 120 de zile) + dupa expirarea banului sa aibe interdictie ca pana acum de 3 luni.

Ca sa ii doara mai tare la suflet se poate ca in cazul in care se merge pe o dublare a banului, la a doua abatere pe langa ban sa ii eliminati din bunuri de pe cont, pentru din punctul meu de vedere daca a doua oara ala foloseste cod nu merita sa se mai bucure de joc. ;)

 

De ce am propus asta? Pentru ca mereu spuneti ca vreti sa scapati de codati, DAR NICIODATA NU CRESTETI SANCTIUNILE PENTRU EI, in schimb bagati actiuni comune ( adica si pentru cei ce nu folosesc) cum ar fi reducerea de sloturi ( am inteles ca reducerea este si pentru faptul ca sunt ganguri mai goale), dar daca doriti sa bagati "groaza" intr-un codat  cresteti sanctiunile pentru ei.

 

PS: Cand ma refer la codati ma refer in special la cei ce joaca cu el pe 100, nu ma deranjeaza sa dau de un codat ce tine codul la 10% ala are bun simt totusi.

 

Edited by South Tig3R
Link to comment
Share on other sites

da,  deci prin urmare felicitari pentru gandirea omeneasca de a scoate orele.

Pot sta si eu pe wc fara sa ma gandesc ca n-am ore facute

Link to comment
Share on other sites

Sunt de acord

Link to comment
Share on other sites

Majoritatea liderilor de mafie au cod.. acum 1/30  mafioti nu are cod si ala nu rezista prea mult deoarece nu le face fata .. e cam greu sa mai opresti acum codurile .. daca nu s a actionat de la inceput cand au inceput sa apara astea nedetectabile

Edited by South ZecK
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, South Tig3R said:

Ca sa reduceti codatii faceti asta: BAN 30 zile pentru orice tip de cod | BAN 60 DE ZILE coduri pentru Aimbot/Norecoil etc., iar la a doua abatere DUBLARE /  PERMANENT (poate ramane si permanent) / ( adica pentru aimbot a doua abatere insemnand 120 de zile) + dupa expirarea banului sa aibe interdictie ca pana acum de 3 luni.

Si cei banati aiurea ce fac? Sufera de 2 ori mai mult?

 

Vreau raport optional.

Link to comment
Share on other sites

Kelton , ar fi bine sa se reduca si numarul de sloturi din departamente deoarece dimineata sunt mai multi copi decat civili , asa va fi mai usor si robul , si secundele la jail ar trebui scazute la w6 no drept de la 3000 macar la 2000

Bafta  

Link to comment
Share on other sites

@Kelton, totusi, din moment ce minimul de ore a fost eliminat pentru membri, cu liderii cum rămâne? Cel putin sa fie scazut acest minim de 30 la 20 de ore, deoarece, eu, ca si lider, nu am treaba in joc, mai intru ocazional sa vad ce se petrece in factiune si sa observ cum isi efectuează membrii raportul de activitate, in rest, chiar nu am ce face pe joc, sunt mai activ pe forum/website.

Am propus acum o luna in urma, sau ceva de genul, in acel topic creat de tine la Leader Area, ca sa fie eliminat acest numar minim de ore pentru lideri, dar sa fie înlocuit de o regula ce ar presupune ca liderii sa fie nevoiti sa organizeze 1-2 activitati/sedinte cu factiunea pentru a face ceva cu rost, nu sa se plimbe aiurea (cel putin eu asa fac), pentru a face ore jucate. Însă, nu mi-ai raspuns la sugestie.

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, TLG LiviuC said:

@Kelton, totusi, din moment ce minimul de ore a fost eliminat pentru membri, cu liderii cum rămâne? Cel putin sa fie scazut acest minim de 30 la 20 de ore, deoarece, eu, ca si lider, nu am treaba in joc, mai intru ocazional sa vad ce se petrece in factiune si sa observ cum isi efectuează membrii raportul de activitate, in rest, chiar nu am ce face pe joc, sunt mai activ pe forum/website.

Am propus acum o luna in urma, sau ceva de genul, in acel topic creat de tine la Leader Area, ca sa fie eliminat acest numar minim de ore pentru lideri, dar sa fie înlocuit de o regula ce ar presupune ca liderii sa fie nevoiti sa organizeze 1-2 activitati/sedinte cu factiunea pentru a face ceva cu rost, nu sa se plimbe aiurea (cel putin eu asa fac), pentru a face ore jucate. Însă, nu mi-ai raspuns la sugestie.

Eu zic ca daca esti un lider bun nu iti e asa greu să faci 30 de ore jucate, daca nu poti atunci lasa pe cineva care poate să-și facă treaba cum trebuie. Un lider trebuie sa fie un exemplu de urmat, daca nici el nu face ore jucate atunci cine ?

Parerea mea e ca ar fi bine sa se bage minim de ore jucate si pentru sublider.

Edited by BladeValoare
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, rTn Dyablox VIP said:

Si cei banati aiurea ce fac? Sufera de 2 ori mai mult?

 

Vreau raport optional.

Deobicei cei banati aiurea, isi primesc unban, posibil sa fie si erori asta e.......

Link to comment
Share on other sites

  • Kelton locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.