Jump to content

Modificări Ore Jucate + Ganguri / Gang + Hours Played Modifications


Kelton
 Share

Recommended Posts

5 hours ago, AIM iRazor zis DHead said:

Renuntarea la ore e buna, nu toti au timpul necesar sa faca 20 de ore pe luna. Fie din cauza raportului mic, fie din alte cauze. Cu reducerea numarului de sloturi nu inteleg miscarea, n-am fost de acord nici prima oara cand s-a anuntat asa ceva si nu sunt nici acum. Numarul scazut de jucatori nu se datoreaza nici mie, nici lui Jackus, nici lui GigelTractor ala care sta la CNN si da tepe de 5k si nici saracu ala de lv 20 care vrea si el intr-o mafie dar n-are loc, de ce sa suferim noi? Cand erau 1000/1000 seara la waruri, cum se bana? Era acelasi numar de admini, daca nu chiar mai mic uneori, si tot se bana. Invatati adminii sa recunoasca codurile si nu le mai taiati craca de sub picioare celor care o fac. STAFF-ul trebuie restructurat si strategia de repopulare foarte bine definita. Nu pedepsiti jucatorii care n-au nici o treaba cu ce se intampla pe servere. La rapoarte n-am treaba, oricum cine nu vine la war mai mult incurca ;))


Big No-No pentru reducerea sloturilor.

 

Tu pierzi din vedere aspecte importante.

Cand erau seara 1000/1000 warurile erau in floarea vietii. Era ceva utopic devenit realitate, lumea se juca pentru competitie, pentru distractie, nu pentru a isi arata muschii in fata altor copii recurgand la extreme.

Tu realizezi ca warurile au creat o noua industrie? A coadelor? Realizezi ca exista oameni care chiar fac BANI din vandutul de coade pentru un joc vechi de 14 ani? Realizezi ca jocul este mai batran decat jucatorii? Ceea ce n-ar tocmai negativ, dar e absolut penibil sa existe o industrie a codurilor. Te-ai facut PR-ul lor?

 

Mafiile n-au avut un "sens" stabilit niciodata, dar de cand cu warurile nu au mai evoluat. Totul are legatura cu warurile, toata lumea trebuie sa fie semi-analfabeta in mafii, toata lumea trebuie sa injure de morti in timp ce asculta Guta si plange la ma-sa ca vrea cadou de Craciun, V4.

Tie ti se pare normal? :)) 

Singura chestie pe care a gresit-o Kelton in acest topic este ca nu a spus ce planuri are pentru mafii. Dar stii de ce nu a spus? Pentru ca exista niste oameni care implementeaza ideile(ref.arg.scripteri), putori(sau cretini, dupa caz). Nu are garantia ca se vor implementa lucruri noi. Dar garantat, se doresc lucruri noi. Exista idei noi si probabil, cu putin noroc, vor fi puse in aplicare.

Link to comment
Share on other sites

Stiti.. asa cum zice Kelton in clipul lui despre problemele cu restarturile, "si scripterii au o viata, trebuie sa-si termine anumite lucruri si abia dupa aia timpul lor liber il dedica pentru servere". https://www.youtube.com/watch?v=UOT1g-aNTBI (minutul 2:41)
Noi de ce sa fim nevoiti sa stam toata ziua pe server pentru a ne termina raportul in conditiile astea? Spre exemplu, sambata trecuta mai aveam nevoie de inca 20 de puncte pentru raport, insa a trebuit sa imi dedic tot timpul meu liber din acea zi pentru a-l termina. Am avut si eu planuri in ziua aceea, nu sa stau pe un scaun in fata unui calculator vreo 10 ore pentru 20 de puncte amarate. Puteati anunta macar inainte sa se sfarseasca saptamana ca raportul este optional, nu dupa.

M-am apucat de samp pentru a ma distra cu prietenii, sa cunosc oameni noi, sa-mi ocup timpul liber, nu sa ma enervez din cauza restarturilor si sa ma chinui o saptamana intreaga pentru un raport exagerat de incarcat, avand in vedere situatia curenta a serverului.

Apropo. Nu ajuta nu nimic injumatatirea raportului daca pica serverul din 5 in 5 minute.

 

Edited by OmE
completari.
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Claude said:

 

Tu pierzi din vedere aspecte importante.

Cand erau seara 1000/1000 warurile erau in floarea vietii. Era ceva utopic devenit realitate, lumea se juca pentru competitie, pentru distractie, nu pentru a isi arata muschii in fata altor copii recurgand la extreme.

Tu realizezi ca warurile au creat o noua industrie? A coadelor? Realizezi ca exista oameni care chiar fac BANI din vandutul de coade pentru un joc vechi de 14 ani? Realizezi ca jocul este mai batran decat jucatorii? Ceea ce n-ar tocmai negativ, dar e absolut penibil sa existe o industrie a codurilor. Te-ai facut PR-ul lor?

 

Mafiile n-au avut un "sens" stabilit niciodata, dar de cand cu warurile nu au mai evoluat. Totul are legatura cu warurile, toata lumea trebuie sa fie semi-analfabeta in mafii, toata lumea trebuie sa injure de morti in timp ce asculta Guta si plange la ma-sa ca vrea cadou de Craciun, V4.

Tie ti se pare normal? :)) 

Singura chestie pe care a gresit-o Kelton in acest topic este ca nu a spus ce planuri are pentru mafii. Dar stii de ce nu a spus? Pentru ca exista niste oameni care implementeaza ideile(ref.arg.scripteri), putori(sau cretini, dupa caz). Nu are garantia ca se vor implementa lucruri noi. Dar garantat, se doresc lucruri noi. Exista idei noi si probabil, cu putin noroc, vor fi puse in aplicare.

Nu pierd deloc nici un aspect important din vedere, si nu inteleg ce treaba au cheat-urile cu ce am zis eu mai sus.. :-?? Crede-ma ca stiu MULT mai bine decat tine multe lucuri despre cheat-uri, si nu neg ca e jenanta situatia la care s-a ajuns, cand cine are setari mai mari castiga intr-un duel. Era vorba de faptul ca jucatorii sunt pedepsiti pentru greselile si incapabilitatea staff-ului, asta voiam sa conturez prin ce am zis. Si avand in vedere situatia la care au ajuns serverele (si chiar toata comunitatea in sine), datorita multor decizii care n-aveau nici un viitor gandit, nu crezi ca ar fi mai bine sa incercam sa construim un rezultat in loc sa facem pur si simplu chestii si sa asteptam sa vedem ce iese? :-? Nu numai in mafii e genul ala de jucator, iti zic din experienta, ala e "jucatorul tipic de sa-mp" ;))

Edited by AIM iRazor zis DHead
Link to comment
Share on other sites

 Într-adevăr, chestia cu orele jucate posibil să ajute la ceva. Însă micșorarea sloturilor în mafii, nu cred că o să ajute la reducerea codaților. Ori că sunt 25 de codați și 5 membrii curați, ori că mai rămân pe urmă doar codații, eu zic că e la fel. Mai de grabă ar ajuta mărirea banurilor pentru aimbot/no-recoil/renko la 60/90 de zile sau ceva de genul.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, TLG SPIKE said:

 Într-adevăr, chestia cu orele jucate posibil să ajute la ceva. Însă micșorarea sloturilor în mafii, nu cred că o să ajute la reducerea codaților. Ori că sunt 25 de codați și 5 membrii curați, ori că mai rămân pe urmă doar codații, eu zic că e la fel. Mai de grabă ar ajuta mărirea banurilor pentru aimbot/no-recoil/renko la 60/90 de zile sau ceva de genul.

Tin minte ca a fost facut un topic pe tema asta, schimbarea asta unde-i, ca-i mai benefica decat reducerea sloturilor :-?:-? Hai sa nu mai scuzam adminii care stau cu Fly 2 ore pe seara si se plimba pe harta prin pedepsirea jucatorilor, zic si eu.

Edited by AIM iRazor zis DHead
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, AIM iRazor zis DHead said:

Nu pierd deloc nici un aspect important din vedere, si nu inteleg ce treaba au cheat-urile cu ce am zis eu mai sus :-??Crede-ma ca stiu MULT mai bine decat tine multe lucuri despre cheat-uri, si nu neg ca e jenanta situatia la care s-a ajuns, cand cine are setari mai mari castiga intr-un duel. Era vorba de faptul ca jucatorii sunt pedepsiti pentru greselile si incapabilitatea staff-ului, asta voiam sa conturez prin ce am zis. Si avand in vedere situatia la care au ajuns serverele (si chiar toata comunitatea in sine), datorita multor decizii care n-aveau nici un viitor gandit, nu crezi ca ar fi mai bine sa incercam sa construim un rezultat in loc sa facem pur si simplu chestii si sa asteptam sa vedem ce iese? :-? Nu numai in mafii e genul ala de jucator, iti zic din experienta, ala e "tipul jucatorului de sa-mp" ;))

 

Eu nu vorbeam de capacitatea coadelor cat de industria, monetizarea, marketingul lor. Eu nu inteleg cum sunt pedepsiti jucatorii din aceste modificari de reguli, mafiile oricum nu erau pline, monopolul pe teritorii oricum n-avea niciun sens, iar participarea la waruri in inegalitate producea numai neplaceri, si va produce in continuare. Viitorul gandit pentru anumite lucruri nu-l cunosti tu, nu Kelton, motivul este exact acela colorat de mai sus.

Imbecilitatea cu marirea banurilor depaseste limitele bunului simt al prostiei. Aia nu este o pedeapsa, este oclusiv. Pedeapsa are ca scop reeducarea jucatorului, nu terminarea lui.

Interesul dictateaza marirea numarului de jucatori, nu scaderea.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Claude said:

 

Eu nu vorbeam de capacitatea coadelor cat de industria, monetizarea, marketingul lor. Eu nu inteleg cum sunt pedepsiti jucatorii din aceste modificari de reguli, mafiile oricum nu erau pline, monopolul pe teritorii oricum n-avea niciun sens, iar participarea la waruri in inegalitate producea numai neplaceri, si va produce in continuare. Viitorul gandit pentru anumite lucruri nu-l cunosti tu, nu Kelton, motivul este exact acela colorat de mai sus.

Imbecilitatea cu marirea banurilor depaseste limitele bunului simt al prostiei. Aia nu este o pedeapsa, este oclusiv. Pedeapsa are ca scop reeducarea jucatorului, nu terminarea lui.

Interesul dictateaza marirea numarului de jucatori, nu scaderea.

Lucrurile de care vorbesti tu nu prea au legatura cu topicu, adica e vorba de schimbarile astea si de ce sunt/nu sunt bune. Tu vorbesti de scopul gangurilor/warurilor, care nu are nici o treaba cu subiectul. Si sa stii ca daca iei un ban pentru cheats de 90 de zile, a doua oara nu te mai joci cu focu'.

 

Daca tot am ajuns la capitolul asta, s-ar putea face, pe langa o crestere a duratei banurilor pentru 'cheats', o mentiune cum ca jucatorii cu 2 sau mai multe banuri pentru cheats in ultimele 365 de zile sa primeasca interdictie in mafie pana la stergerea din log a banurilor pentru a se ajunge la mai putin de 2 banuri pentru cheats. (Exemplu: Jucator cu 3 banuri pentru cheats, primul ban luat mai are 80 de zile pana la stergerea din log, iar al doilea 200 de zile => jucatorul are interdictie in mafie pentru urmatoarele 200 de zile.) Sau o 'variatiune pe tema data' a ceva de genul asta. Cum am zis, cand te arde focul o data, a doua oara nu te mai atingi de el.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, AIM iRazor zis DHead said:

Lucrurile de care vorbesti tu nu prea au legatura cu topicu, adica e vorba de schimbarile astea si de ce sunt/nu sunt bune. Tu vorbesti de scopul gangurilor/warurilor, care nu are nici o treaba cu subiectul. Si sa stii ca daca iei un ban pentru cheats de 90 de zile, a doua oara nu te mai joci cu focu'.

 

Daca tot am ajuns la capitolul asta, s-ar putea face, pe langa o crestere a duratei banurilor pentru 'cheats', o mentiune cum ca jucatorii cu 2 sau mai multe banuri pentru cheats in ultimele 365 de zile sa primeasca interdictie in mafie pana la stergerea din log a banurilor pentru a se ajunge la mai putin de 2 banuri pentru cheats. (Exemplu: Jucator cu 3 banuri pentru cheats, primul ban luat mai are 80 de zile pana la stergerea din log, iar al doilea 200 de zile => jucatorul are interdictie in mafie pentru urmatoarele 200 de zile.) Sau o 'variatiune pe tema data' a ceva de genul asta. Cum am zis, cand te arde focul o data, a doua oara nu te mai atingi de el.

 

Tot ce am scris are legatura cu topicul, in mod special pentru ca am raspuns la chestii din acest topic. Continutul acestui topic este alcatuit din postul principal + posturile secundare. Afirmatia ta avea baza daca ma trezeam sa scriu singur.

 

Esti inca mic si nu gandesti prea mult, nu este ceva negativ. Banurile de 30 de zile oricum sunt gigantice, mie daca imi dai ban 7 zile probabil nu-ti mai intru pe acel joc niciodata. Sa astept 7 zile?!

Dar, evident, nu toti sunt ca mine, deci sa-ti dau argument tie. Un ban de 90 de zile am putea spune ca este un ban trimestrial, nu? Cum ar fi sa te banez un trimestru? Te-ar mai face sa te reintorci? N-ar fi mai simplu sa-ti faci un cont nou si in 30 de zile sa-l faci mai puternic? Nivel mai mare, bani mai multi? Asta daca, desigur, te mai intereseaza. :)) 

Nu stiu cum sa iti explic ca sa intelegi. :))

Diferenta dintre a bana un jucator 90 de zile sau permanent, nu exista. :)) 

Si imi vorbesti de SA:MP de parca daca ia cineva ban aici.....e analogic cu a ii fi omorat familia. Crede-ma, nimanui nu ii pasa de SA:MP atat de mult. :)) 

 

Poate in loc sa te gandesti la metode care scad numarul de jucatori, te-ai gandi la metode de reeducat jucatori. Nu propriu-zis, cat idealistic. Cum se si incearca, de altfel, prin introducerea de noi lucruri, poate mai bune decat warurile.

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, TLG SPIKE said:

 Într-adevăr, chestia cu orele jucate posibil să ajute la ceva. Însă micșorarea sloturilor în mafii, nu cred că o să ajute la reducerea codaților. Ori că sunt 25 de codați și 5 membrii curați, ori că mai rămân pe urmă doar codații, eu zic că e la fel. Mai de grabă ar ajuta mărirea banurilor pentru aimbot/no-recoil/renko la 60/90 de zile sau ceva de genul.

Ai dreptate Spike, crezi ca daca ajunge lider unu d-asta codat, nu-si aduce el membrii ? Crezi ca nu baga 20/20 codatii =)), tot o sa fie d-astea la war-urii, degeaba joaca mafia adversa corect daca aia dau peretii

1 minute ago, AIM iRazor zis DHead said:

The Tsar Company? Nu de alta, dar pe RPG1 mecanicii sunt Tow Truck Bratva =))

No mechanicii scoatem ,,ciocanelul" la ei pe turfs

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Vegitto said:

Ai dreptate Spike, crezi ca daca ajunge lider unu d-asta codat, nu-si aduce el membrii ? Crezi ca nu baga 20/20 codatii =)), tot o sa fie d-astea la war-urii, degeaba joaca mafia adversa corect daca aia dau peretii

Cam în orice mafie bună sunt majoritatea codați și restul sunt de umplutură.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Claude said:

 

Tot ce am scris are legatura cu topicul, in mod special pentru ca am raspuns la chestii din acest topic. Continutul acestui topic este alcatuit din postul principal + posturile secundare. Afirmatia ta avea baza daca ma trezeam sa scriu singur.

 

Esti inca mic si nu gandesti prea mult, nu este ceva negativ. Banurile de 30 de zile oricum sunt gigantice, mie daca imi dai ban 7 zile probabil nu-ti mai intru pe acel joc niciodata. Sa astept 7 zile?!

Dar, evident, nu toti sunt ca mine, deci sa-ti dau argument tie. Un ban de 90 de zile am putea spune ca este un ban trimestrial, nu? Cum ar fi sa te banez un trimestru? Te-ar mai face sa te reintorci? N-ar fi mai simplu sa-ti faci un cont nou si in 30 de zile sa-l faci mai puternic? Nivel mai mare, bani mai multi? Asta daca, desigur, te mai intereseaza. :)) 

Nu stiu cum sa iti explic ca sa intelegi. :))

Diferenta dintre a bana un jucator 90 de zile sau permanent, nu exista. :)) 

Si imi vorbesti de SA:MP de parca daca ia cineva ban aici.....e analogic cu a ii fi omorat familia. Crede-ma, nimanui nu ii pasa de SA:MP atat de mult. :)) 

 

Poate in loc sa te gandesti la metode care scad numarul de jucatori, te-ai gandi la metode de reeducat jucatori. Nu propriu-zis, cat idealistic. Cum se si incearca, de altfel, prin introducerea de noi lucruri, poate mai bune decat warurile.

Cum poti sa-mi spui ca sunt inca mic si nu gandesc prea mult cand esti cu un an mai mare decat mine Claudiulee =)) Si da, pedeapsa mare induce frica de a o lua pe coaja, personal gasesc solutia asta MULT mai putin daunatoare decat bazaconiile care au fost introduse incepand cu Februarie 2017. Si oricum, deviza a fost vesnicul "Cui nu-i convine, sa plece", si vad ca ne-a servit extrem de bine in ultimul an jumate ;)) Nu mai continui ca vorbim deja doar noi doi in topic, daca vrei sa continuam, ca doar si asa am plamanii in pioneze si nu pot merge la liceu, o facem in PM daca vrei neaparat.

Link to comment
Share on other sites

Just now, TLG SPIKE said:

Cam în orice mafie bună sunt majoritatea codați și restul sunt de umplutură.

Acum sa fim sinceri, oricine ca lider ar da' astia fara experienta afara si ar aduce codatii, cred ca niciun lider de mafie nu l-ar refuza pe Luck si pe ceilalti.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, AIM iRazor zis DHead said:

Cum poti sa-mi spui ca sunt inca mic si nu gandesc prea mult cand esti cu un an mai mare decat mine Claudiulee =)) Si da, pedeapsa mare induce frica de a o lua pe coaja, personal gasesc solutia asta MULT mai putin daunatoare decat bazaconiile care au fost introduse incepand cu Februarie 2017. Si oricum, deviza a fost vesnicul "Cui nu-i convine, sa plece", si vad ca ne-a servit extrem de bine in ultimul an jumate ;)) Nu mai continui ca vorbim deja doar noi doi in topic, daca vrei sa continuam, ca doar si asa am plamanii in pioneze si nu pot merge la liceu, o facem in PM daca vrei neaparat.

Eu-s child prodigy, la mine nu se ia in considerare varsta.

Pedeapsa MARE nu-ti da nicio frica, pedeapsa CORECTA iti da.

 

Cui nu-i convine, sa plece, dar inainte sa spuna ce nu ii convine si ce sugereaza pentru remedierea problemei.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Vegitto said:

Acum sa fim sinceri, oricine ca lider ar da' astia fara experienta afara si ar aduce codatii, cred ca niciun lider de mafie nu l-ar refuza pe Luck si pe ceilalti.

Unii l-ar refuza, ocupa prea multe sloturi singur =)) 

Link to comment
Share on other sites

  • Kelton locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.