Jump to content

Modificări Ore Jucate + Ganguri / Gang + Hours Played Modifications


Kelton
 Share

Recommended Posts

On 20/4/2018 at 1:09 AM, South Gabita2000 said:

Dacă am reveni la regula cu minim rank 3 in alta facțiune posibil sa scadă si numărul de codați. 

Nu cred ca o sa faca cineva rank 3 într-o facțiune si apoi sa bage cod la primele waruri din mafie. 

Da, ai dreptate dar să știi, însă există mulți de genul care chiar și la nivel 40+ joacă cu codurile la waruri.

Link to comment
Share on other sites

Ar trebui sa va grabiti cu noul update, pentru ca serverul degradeaza destul de mult.Nu zic ca e vina cuiva, doar ca ar trebui voi ca fondatori sau ca scripteri sau ca ce sunteti voi sa va grabiti cu asta.
Poti tu sa postezi 20 de AC-uri, codatul ramane codat si nu-i faci nimic.Unica si singura problema, care ar rezolva asta ar fi ca sa-ti inveti adminii sa se ocupe de reporturi mai mult si sa invete ce e ala un s aim, aim, renko si etc. Multi admini in primul rand sunt prea incapabili ca sa demonstreze asta, ei doar ''Salut, ai fost luat la un test tw, /q ban crash ai 5 min sa intri'', e foarte usor sa scapi de acest tw sau supremo sau etc.Ei ar trebui sa-si dea seama atunci cand stau spec pe un jucator, dupa miscarile acestuia.A juca bine si a avea aim sunt 2 lucruri diferite si vizibile.Majoritatea adminilor se ocupa de spam-uri/ad-uri si restu, doar putini admini sunt capabili de a detecta intr-adevar un cheat.Incearca sa cauti persoane nu doar dupa criteriile alea de ore jucate si etc, cauta persoane care sa se priceapa, sa inteleaga ce e ala dm-ul si restu.
@Kelton am o idee pentru acel ''detector'' , da-mi pm, eu nu-ti pot da.
 

Edited by MCavallaro
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Claude said:

 

Nu mai stiu, are multe conturi, Matt, ampiure, Mihai. N-am cum sa ti-l prezint. :)) Ca-i al tau.

Ah, şi de ce mă întrebi pe mine când ai numărul sau mobil? Trimite-i un mesaj şi întreabă-l, parcă aşa făceaţi acum ceva vreme. Încă n-am ajuns să-i cunosc datele într-atât de bine ca tine (numărul, localitate), deci presupun ca se înţelege al cui e :D 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Blessing said:

Ah, şi de ce mă întrebi pe mine când ai numărul sau mobil? Trimite-i un mesaj şi întreabă-l, parcă aşa făceaţi acum ceva vreme. Încă n-am ajuns să-i cunosc datele într-atât de bine ca tine (numărul, localitate), deci presupun ca se înţelege al cui e :D 

 

Nu-i genul meu, ii lipsesc sanii, bucile, samd.

NU ma gandeam ca te frustrezi asa. =)) 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Claude said:

 

Nu-i genul meu, ii lipsesc sanii, bucile, samd.

NU ma gandeam ca te frustrezi asa. =)) 

Încă ai avut ocazia să-i studiezi și corpul. În plus, ții cont de toate conturile sale de pe forum.

Îl ai prea studiat și urmărit pe Matt, eu zic că ai ceva simpatie față de el, deci resupun că replica anterioară a fost încărcată cu puțină gelozie, nu boy? :))

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Blessing said:

Încă ai avut ocazia să-i studiezi și corpul. În plus, ții cont de toate conturile sale de pe forum.

Îl ai prea studiat și urmărit pe Matt, eu zic că ai ceva simpatie față de el, deci resupun că replica anterioară a fost încărcată cu puțină gelozie, nu boy? :))

 

 

Huh...? "imi plac sanii si bucile" inseamna ca i-am studiat corpul...? Inseamna ca-mi plac femeile. :| 

Wtf? De ce ai spune asa ceva? Ma retrag din acest schimb de replici....ca se intelege ce se "doreste" nu ce se scrie.

Nu stiam ca si tu esti din suita homo, prea multi pe bizon these days...

Link to comment
Share on other sites

 

7 minutes ago, Claude said:

Nu stiam ca si tu esti din suita homo

Prea infantil, îți lipsea și ”Cine zice, ăla este”.

 

9 minutes ago, Claude said:

Ca se intelege ce se "doreste" nu ce se scrie

Se înțelege ceea ce dă de înțeles celălalt. Tu deja ai dat mult de înțeles deschizând o discuție off topic despre un alt băiețel.

 

10 minutes ago, Claude said:

Ma retrag din acest schimb de replici

Evadare.

 

Îmi dai quote, îmi arunci o replică pasivă-agresivă, începi o ”discuție” lipsită de sens și apoi încă mi te faci victimă. Lipsă de atenție? Deloc.

Succes, boy.

 

Link to comment
Share on other sites

On 21.04.2018 at 11:47 AM, NASSIM CIOABA said:

@Kelton and we don't need 20 hours played for apply ? 

 

As I stated on the first page of this topic, we will be removing the necessity of having hours played in order to apply this month. We haven't manage to remove it just now. It will get removed this week hopefully.

 

On 21.04.2018 at 1:43 PM, South Max said:

 

Sunt locuri libere, dar nu apare butonul pentru "Apply"! 

 

Oricum, cine activează serverul zilnic, eu nu cred că nu apasă cel puțin 1 click pe server și apoi să observe ping-ul.

 

PS: Am spus că trebuie să faci ceva pe termen lung și nu pe unul scurt, deoarece aceste măsuri au fost luate din cauza numărului scăzut de playeri, iar înainte nu te gândeai că se va întâmpla prea curând asta! Oarecum, să fii avut un plan de rezervă, cum ar trebui să ai acum, sau probabil că ai deja unul.

 

 

 

 

Acum am înțeles. Pe prima pagină a topicului anunțasem că vom elimina necesitatea orelor jucate pentru a putea aplica într-o facțiune în această lună iar în clipul de pe YouTube am explicat inclusiv de ce nu am făcut-o deja (BlackThief are parțiale la facultate). Am vorbit astăzi cu el și va face modificările acum la început de săptămână.

 

On 21.04.2018 at 11:33 PM, MCavallaro said:

Ar trebui sa va grabiti cu noul update, pentru ca serverul degradeaza destul de mult.Nu zic ca e vina cuiva, doar ca ar trebui voi ca fondatori sau ca scripteri sau ca ce sunteti voi sa va grabiti cu asta.
Poti tu sa postezi 20 de AC-uri, codatul ramane codat si nu-i faci nimic.Unica si singura problema, care ar rezolva asta ar fi ca sa-ti inveti adminii sa se ocupe de reporturi mai mult si sa invete ce e ala un s aim, aim, renko si etc. Multi admini in primul rand sunt prea incapabili ca sa demonstreze asta, ei doar ''Salut, ai fost luat la un test tw, /q ban crash ai 5 min sa intri'', e foarte usor sa scapi de acest tw sau supremo sau etc.Ei ar trebui sa-si dea seama atunci cand stau spec pe un jucator, dupa miscarile acestuia.A juca bine si a avea aim sunt 2 lucruri diferite si vizibile.Majoritatea adminilor se ocupa de spam-uri/ad-uri si restu, doar putini admini sunt capabili de a detecta intr-adevar un cheat.Incearca sa cauti persoane nu doar dupa criteriile alea de ore jucate si etc, cauta persoane care sa se priceapa, sa inteleaga ce e ala dm-ul si restu.
@Kelton am o idee pentru acel ''detector'' , da-mi pm, eu nu-ti pot da.
 

 

Nu avem cum să lucrăm mai rapid decât o facem deja pentru că încă nu știm care e cauza problemei. Luăm toate posibilitățile prin eliminare până când aflăm unde-i problema. Asta s-ar putea să dureze ceva timp.

Din păcate nu putem învăța la propriu adminii să se ocupe de astfel de lucruri pentru că nu suntem la școală. Chiar dacă le oferim diverse tutoriale cu explicații și faze concrete sunt unii care tot nu o să înțeleagă. Inclusiv acest învățat se poate face doar în timp și numai prin exersare proprie. Nu e suficient ca cineva să-ți explice ce ai de făcut fără ca tu să pui în practică și să încerci să înveți. Nu ai cum să înveți fără să greșești și nu ai cum să greșești fără să încerci :). Pot vorbi din experiență proprie că indiferent cât de experimentată e persoana respectivă, vor exista situații în care o să greșească. Lupta cu codații este una continuă și nu cred că o să poată cineva să scape complet de ei vreodată, dar încercăm pe cât posibil să luăm deciziile cele mai potrivite. În teorie totul pare ușor, recrutezi niște persoane capabile că se ocupe de așa ceva. În practică, probabil găsești 1 persoană la 1000 de jucători care ar fi cu adevărat capabilă de așa ceva și are intenții de a ajuta și e calificată pentru a lucra în echipă (nu-și înjură colegii, face critică constructivă, știe cum să abordeze anumite probleme etc.). Dacă punem accent mult prea mare pe banatul codaților sau pe banuri în general, o să avem un staff pe care tot ce-o să-l intereseze e să dea banuri ca să dea bine la raport și nicidecum bunăstarea și interesul jucătorilor. Toate trebuie făcute cu măsură. Dacă vreți staff înțelegător, de caterincă, care să vă ajute, care să joace cu voi, atunci nu mai puneți nici voi atât de multă presiune pe banuri.

Edited by Kelton
Link to comment
Share on other sites

Toți dati vina pe staff pentru scăderea asta de jucători, bine, poate are și stafful o mică parte de vină, dar ideea este că problema nu vine neapărat de la admini, vine din mai multe locuri. Voi nu vă gândiți la ceva, mulți oameni nu pot sta doar în fața unui calculator, alții trebuie să se întrețina, trebuie să renunțe la anumite lucruri pentru a face ce-i mai bine pentru viața lui personală, nu să stea într-un joc doar de dragul de-a juca. Generațiile se schimb, oamenii vin și pleacă, cei vechi poate s-au plictisit după atâția ani, alții poate nu mai văd jocul atât de atractiv încât să fie jucat, pe zi ce trece, apar jocuri noi, mult mai atractive. Tot ce este frumos se termină odată, nu poate să țină la nesfârșit. Eu zic să vă bucurați de tot ce mai aveți acum, o să vină vremea când trebuie să faceți niște alegeri care vă pot schimba radical viața. 

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Yanis3061 said:

Eu spun ca este o prostie aceasta "NOUA" regula cu orele. Macar 20 de ore jucate lunar sa ai daca tot esti intr-o factiune, asta este strict parerea mea. Mie si 20 ore mi se pareau putine.

Daca ai juca o ora pe zi ai face 30 de ore, dar na, asa stie Kelton sa scape de codati, dandu-le cat mai multe posibilitati sa intre in mafii. Inainte daca voiai sa aplici, iti dedicai din timp si faceai ore, iar descultii cu renko exe nu-si mai dadeau interesu'. Nu zic ca nu exista si autoclicker, dar ai prins ideea.

Link to comment
Share on other sites

On 4/20/2018 at 11:12 PM, Vegitto said:

Da mane da' in gang-urii e alta treaba, astia din Royal, daca ajunge unul lider o sa dea afara o gramada de playerii fara experienta in mafii pe motiv ,,Ocupa loc degeaba" si o sa le fie mai usor sa-si bage codatii

De exemplu tu sau eu, mergem intr-o mafie de Royal si dupa 8 war-urii uninvite ,,Multiple war-urii pe -" daca nu ai v4 n-ai fata de mafie, asta e logica 2k18

RPG1- Red Dragon Triad // RPG4- Avispa Rifa, Red Dragon Triad sunt 3 mafii la care actualmente sunt lideri membri Royal Team. Din cate vad, toate merg ca unse. Nu pentru ca ‘MAMA CUM DA ALA PERETI ROYAL INAPT CE E’, ci pentru ca aia sunt oameni care au experienta in mafii si automat si multe cunostinte care pot sa ii ajute. Si eu am fost lider de mafie, si eu am incercat sa dau afara “slabii”, asta pentru ca majoritatea nu stiu sa se aseze pe turf, nu cunosc texturile destul de bine, nu joaca foarte bine in echipa, etc. Ca sa fii bun intr-o mafie, degeaba ai v4, v2, v0.3, v11, v9 sau ce cheat mai vrei tu, daca nu stii cum sa joci esti 0. Ori iei ban ca joci cu codu ala dat in blana ca sa poti nimeri si tu ceva, ori te da liderul afara ca esti vai de steaua ta si faci numai - si nu faci ce trebuie. 

 

Concluzionand: Hai sa ne gandim daca tie ti-ar placea sa joci CS cu 4 noobi cand tu stii sa joci, e exact acelasi scenariu si in mafii. Cine vrea experienta, sunt destule mafii, acum ca s-au redus sloturile, care se vor lupta pentru turfuri. Nu mai arunca rahat catre ROYAL ca si cum ar fi singurul team, sau mai rau, singurii jucatori care folosesc cheat-uri. N-are B-Zone adunat din toate serverele jucatori activi cati figureaza in bazele de date ale developerilor de cheat-uri. 

 

O sa citez din clasici in viata, “Royali inapti”, scuze pentru off-topic.

Edited by AIM iRazor zis DHead
Royal inapt
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Skullempeng mi se zice said:

Daca ai juca o ora pe zi ai face 30 de ore, dar na, asa stie Kelton sa scape de codati, dandu-le cat mai multe posibilitati sa intre in mafii. Inainte daca voiai sa aplici, iti dedicai din timp si faceai ore, iar descultii cu renko exe nu-si mai dadeau interesu'. Nu zic ca nu exista si autoclicker, dar ai prins ideea.

 Sau bagai autocliker ca mine ;)

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, ACDCEugen said:

Ati zis ca renuntati la orele necesare aplicarii in factiuni, dar tot nu pot aplica, imi zice ca imi trebuie 10 ore jucate in minim 2 luni, cand intru pe panel sa aplic, nu merge.

Ori se renunta la numarul de ore ori nu?

Daca ai fi citit mai sus/pe pagina anterioara ai fi vazut raspunsul la aceasta problema. O sa faca Thief modificarile cat de curand.

Link to comment
Share on other sites

  • Kelton locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.