Jump to content
AT NicFTW

Sondaj - Vreti vechiul website inapoi?

Doriti vechiul website inapoi?  

257 members have voted

1. 1. Doriti vechiul website inapoi?

• Da
      208
    • Nu
      49

Recommended Posts

Salut. Am facut acest sondaj pentru ca in decursul zilei de astazi a fost adaugat un nou website pe serverele noastre si dupa parerea multora acest website este unul nereusit.

Stiu ca nu prea am dreptul de a face asta dar imi asum raspunderea. Dupa parerea mea websiteul trecut era cu mult mai usor de folosit fata de acesta, aici pana intrii pe un player sa-l cauti si sa vezi ce proprietati  are iti ia vreo 10  clickuri. 

Exemplu: Intri pe website -> Players -> Search -> Numele playerului -> Dupa ce ai ajuns pe profilul lui apesi IAR pe Players -> Apoi Proprety.

Si nu doar la playeri, peste tot e mai greu de cautat, eu cred ca rostul unui website este sa fie folositor, nu sa te chinui sa gasesti regulamentul la o factiune sau altceva, eu zic ca mai bine e simplu si folositor decat avansat si complicat. 

De exemplu la websiteul vechi in bara de sus iti scria daca ai intrat My account -> search etc puteai apasa de exemplu daca erai la members intr-o factiune puteai apasa acolo sus pe un pas dinainte si te baga direct acolo, dar aici nu e posibil.  

Cine e de acord cu unele dintre afirmatiile spuse mai sus poate vota la Sondajul de mai sus si poate va fi luata in considerare si parerea playerilor, pana la urma tot pe noi ne ajuta. Multumesc!

• Like 1
  • Upvote 3

Este prea complicat pentru jucatorii noi. Te pierzi in el. Oamenii nu mai gasesc sa se uite in FH-uri si chestii de genu'...

• Like 2
  • Upvote 1

O panaramă de panel, îl vrem ce celălalt înapoi. Dragă staff, dragă @Kelton @Bobo mai întrebați și jucători când aveți de gând să puneți o asemenea idee în aplicare....

• Like 1

Era mai frumos cel vechi si mult mai usor de lucrat.Exemplu; nu-mi place ca acum nu mai exista la Factions o lista care arata daca recruteaza sau nu membri.Daca ati pune in dreapta la Factions <<Applications Closed/Opened>> ar fi mult mai bine.O zi buna!

Posted (edited)

Daca imi aduc aminte bine, acum cativa ani cand a fost modificat website-ul (vorbesc de ala foarte vechi) aceleasi feedback-uri au fost date, dar in timp lumea s-a acomodat cu el, iar cand forumul a fost updatat acelasi lucru.

Asta este problema cu voi, ramaneti ancorati in trecut si nu primiti cu bratele deschise schimbarea, si va mai intrebati de ce inca este PSD-ul la putere, pai cu persoane ca voi o sa tot fie PSD-ul (doar un exemplu). 

Invatati sa acceptati schimbarile si sa va acomodati, daca preferati sa ramaneti in bula voastra de confort nu o sa ajungeti nicaieri, niciodata.

Din cauza voastra nimic nu poate evolua, si nu vorbesc doar de aceasta comunitate.

Edited by GF RelaXx
  • Upvote 1

2 minutes ago, GF RelaXx said:

Daca imi aduc aminte bine, acum cativa ani cand a fost modificat website-ul (vorbesc de ala foarte vechi) aceleasi feedback-uri au fost date, dar in timp lumea s-a acomodat cu el, iar cand forumul a fost updatat acelasi lucru.

Asta este problema cu voi, ramaneti ancorati in trecut si nu primiti cu bratele deschise schimbarea, si va mai intrebati de ce inca este PSD-ul la putere, pai cu persoane ca voi o sa tot fie PSD-ul (doar un exemplu). 

Invatati sa acceptati schimbarile si sa va acomodati, daca preferati sa ramaneti in bula voastra de confort nu o sa ajungeti nicaieri, niciodata.

Una e să chimbi platforma de la forum și alta e să schimbi cam toată interfața panel-ului. Când s-a schimbat platforma la forum, în mare era la fel, acum e o chestie diferită, acest panel e mult mai greu de folosit acum, nu am zis-o eu, au zis-o zeci de jucători.

Just now, S1meD said:

Una e să chimbi platforma de la forum și alta e să schimbi cam toată interfața panel-ului. Când s-a schimbat platforma la forum, în mare era la fel, acum e o chestie diferită, acest panel e mult mai greu de folosit acum, nu am zis-o eu, au zis-o zeci de jucători.

se vede ca esti relativ nou pe aceasta comunitate, crede-ma ca eu am prins multe versiuni de panel si multe versiuni de forum, iar la update-ul acestora multe au fost schimbate, dar am reusit sa ma acomodez si sa imi vad de treburile mele. Iti garantez eu ca in maxim 2 luni toata lumea o sa se acomodeze si o sa le dea dreptate celor din staff ca acest panel este mult mai comod si mai bun.

1 minute ago, GF RelaXx said:

se vede ca esti relativ nou pe aceasta comunitate, crede-ma ca eu am prins multe versiuni de panel si multe versiuni de forum, iar la update-ul acestora multe au fost schimbate, dar am reusit sa ma acomodez si sa imi vad de treburile mele. Iti garantez eu ca in maxim 2 luni toata lumea o sa se acomodeze si o sa le dea dreptate celor din staff ca acest panel este mult mai comod si mai bun.

Nu sunt nou, joc din 2013 doar că am schimbat cont-ul de pe forum și serverele, am prins perioada în care se aplica pe forum, uite un exemplu de update uriaș, când s-a trecut de la aplicațiile de pe forum la cele pe panel, însă această schimbare a panel-ului este o decizie tâmpită, acestă noua interfață e mult mai dificilă, nu doar eu sunt de  părerea asta, o să vezi că o să fie sute de jucători care nu vor accepta această interfață, e urâtă, e greu de folosit etc.

Posted (edited)
2 minutes ago, S1meD said:

Nu sunt nou, joc din 2013 doar că am schimbat cont-ul de pe forum și serverele, am prins perioada în care se aplica pe forum, uite un exemplu de update uriaș, când s-a trecut de la aplicațiile de pe forum la cele pe panel, însă această schimbare a panel-ului este o decizie tâmpită, acestă noua interfață e mult mai dificilă, nu doar eu sunt de  părerea asta, o să vezi că o să fie sute de jucători care nu vor accepta această interfață, e urâtă, e greu de folosit etc.

Eu zic ca merita o sansa, si crede-ma ca in scurt timp lumea se va acomoda. Apropo, un astfel de sondaj facut pe forum nu va schimba decizia unui staff, s-a mai incercat acest lucru si in trecut, iar daca tu imi zici ca esti atat de vechi pe aceasta comunitate ar trebuii sa stii ca fara ca acest update sa fie lasat minim 2-6 luni pentru a vedea feedback-ul pe termen lung nu veti scapa.

Din punctul meu de vedere este foarte bun, eu am reusit sa ma acomodez cu el in cele 15 min in care am stat pe panel, iar aici as dorii sa inchei discutia.

Edited by GF RelaXx

Este complicat sa-l avem inapoi vechiul Website! Nu cred ca o sa-l avem inapoi..

+1, ordonarea celui vechi era mult mai buna.

Inainte faceam post-uri playerilor de placere pe vechiul website, acum vor scapa nesanctionati :| 

• Haha 1
  • Upvote 1

acceptati schimbarile, o sa fie updatat website-ul in conditiile in care acum nu e perfect si mai are nevoie de modificari. nu mai traiti in trecut 

• Upvote 2

30 minutes ago, Tweedle said:

Inainte faceam post-uri playerilor de placere pe vechiul website, acum vor scapa nesanctionati :| 

post-hunter confirmed :)) don't be triggered after you read this :))

:*

@Kelton @Black Thief Un tag aici, ca sa fie facut ce vor playeri, nu ce vrea staff-ul, dupa care sa veniti iara ca "s-a tinut cont de dorinta playerilor"

O varianta nereusita... Vrem inapoi vechea tema!

2 hours ago, S1meD said:

L

2 hours ago, GF RelaXx said:

Din cauza voastra nimic nu poate evolua, si nu vorbesc doar de aceasta comunitate.

Adevarat s1med

Relaxx taci in morti mati si termina sa te dai inteligent pt. ca nu iti iese ratatule

3 hours ago, CedryK YRN said:

Este prea complicat pentru jucatorii noi. Te pierzi in el. Oamenii nu mai gasesc sa se uite in FH-uri si chestii de genu'...

Care jucatori noi ? Cumpara b zone promovari ?

Posted (edited)
4 hours ago, GF RelaXx said:

Vezi ca ti-a ramas putin FSN pe la coltu' gurii. Iliescu si Petre Roman ar fi mandri.

Edited by AIM iRazor zis DHead
  • Upvote 1

Stai 20 de ani sa cauti ceva pe el.

Posted (edited)

3 hours ago, VladOwn KIA said:

L

Adevarat s1med

Relaxx taci in morti mati si termina sa te dai inteligent pt. ca nu iti iese ratatule

Ma scuzi domnule, nu stiam ca nu am dreptul sa imi exprim opinia public si sa ofer argumentele necesare sustinerii acestei opinii.

Acum lasand gluma la o parte, numai din felul in care vorbesti si te exprimi pot deduce ca esti un plod de 15 ani care nu stie cu ce se mananca respectul fata de o persoana, fie ea mai in varsta sau mai tanara si pe care nici nu o cunosti. Pentru acest post iti dau report sa scap comunitatea de alt jeg care o impute.

@AIM iRazor zis DHead ba noob, taci drk ca nu am facut armata impreuna :))

Edited by GF RelaXx

Posted (edited)

In loc sa dati mai mult timp rezolvarii acestor probleme pe server ca pica serverul din 5 in 5 minute, va ganditi cum sa stricati serverul mai tare. Website-ul era mult mai accesibil inainte, iti era mai usor sa cauti orice.

Edited by GF Bad Boy

Bataie de joc noul website

13 minutes ago, GF RelaXx said:

Ma scuzi domnule, nu stiam ca nu am dreptul sa imi exprim opinia public si sa ofer argumentele necesare sustinerii acestei opinii.

Acum lasand gluma la o parte, numai din felul in care vorbesti si te exprimi pot deduce ca esti un plod de 15 ani care nu stie cu ce se mananca respectul fata de o persoana, fie ea mai in varsta sau mai tanara si pe care nici nu o cunosti. Pentru acest post iti dau report sa scap comunitatea de alt jeg care o impute.

@AIM iRazor zis DHead ba noob, taci drk ca nu am facut armata impreuna :))

Și ce dacă are 15 ani? Prin acea afirmație ai băgat toți oameni cu vârsta <= 15 în aceiaș oală, și eu am 15 ani și care-i faza, se pare că omul a zis cea a avut de zis prin modul în care s-a simțit el confortabil, și-a exclamat părerea cum a vrut, dacă tu vrei să îți zici părerea printr-un citat de 20 de pagini cu argumente etc, el și-a zis-o scurt și la obiect, ești genu de om pentru care vârsta contează, ține minte bine, că o să întâlnești oameni de 20-21... ani care au o gândire foarte imatură sau cum se mai zice "ratati" și alți "copii" de 12-13-14-15 ani care o să te lase cu gura căscată când o să vezi ce gândire și ce mod de soluționare a problemelor găsesc. Nu-i mai băga pe toți în aceiaș oală.

• Like 1

Posted (edited)

Va dati inteligenti aici cu "taci in morti mati" , dar macar daca ati fi scris corect...gramatica conteaza si cat despre website din partea mea ar eun feedback bun , si astia cu "playerii noi o sa se piarda-n el" , acum sa o luam serios cine se mai apuca de samp in 2018 sau de B-Zone respectiv in situatia care se afla acum? Dupa mine parerea playerilor vechi ar conta cel mai mult , si daca e un feedback pozitiv din partea lor eu sunt multumim ( Avand in vedere ca de samp se apuca doar pleozi de 12-13 ani care se lasa in 2 zile ca nu au bani de inf ) . Si apropo S1med nu o lua in nume de rau , in situatia in care se afla B-Zone acum respect toti playerii ce joaca pe acest server acum , dar daca ai 15 ani cum joci din 2013 pe B-Zone?Asta ar fi ceva gen : 

2013 - 2018

2017 - 14
2016-13
2015-12
2014-11
2013-10

Daca joci samp de la 10 ani ar fi ceva fain , dar totusi puteai sa iti petreci copilaria altcumva , nu in fata PC-ului , oricum PACE !

Edited by SP1KE REGEthau