Jump to content

NEW - Rapoarte de activitate obligatorii și Waruri de Vară. Detalii aici
Modificări în facțiuni și reguli. Detalii aici

Sign in to follow this  
Tibilini

CS.B-ZONE.RO Website

Recommended Posts

Adresa : http://www.cs.b-zone.ro
Tema site : Serverul de cs 1.6 CS.B-ZONE.RO
Alte Precizari : Site-ul este in continua dezvoltare si mai sunt cateva sisteme pe care trebuie sa le termin pe site, oricum site-ul + componentele lui sunt functionale.

Cont pentru testare pe website:

Nume: Admin

Parola: Admin

5ae6f1f445006_2018-04-3013_33_51-NVIDIAGeForceOverlayDT.thumb.png.7b9d9bbbc9b3eb8a0e7b65500db88247.png

5ae6f1f4d1d37_2018-04-3013_34_06-NVIDIAGeForceOverlayDT.thumb.png.d0a2d14cc029af2cbc40d1ceb472274e.png

5ae6f1f53d7e7_2018-04-3013_34_42-NVIDIAGeForceOverlayDT.thumb.png.f8bb9c2d002fb26c01353ddc37db575c.png

5ae6f1f5adf59_2018-04-3013_35_18-NVIDIAGeForceOverlayDT.thumb.png.f940cbfd721b9f0178273e2ed2bdbf40.png

5ae6f1f639d27_2018-04-3013_36_58-NVIDIAGeForceOverlayDT.thumb.png.aa4ce7aeafea2367ff9fccb73ca31420.png

• Upvote 2

Site-ul este in continua dezvoltare si mai sunt cateva sisteme pe care trebuie sa le termin pe site, oricum site-ul + componentele lui sunt functionale."

Nu tu il faci, pui lumea sa-ti doneze ca sa-i dai developerului sa-ti continue site-ul, daca lucrai tu la el nu mai cerseai bani :))

Posted (edited)

Esti un distrus si nu ai idee ce vorbesti, banii de pe site sunt pentru vps, site-u e tinut pe vps-u meu. Daca tu iei iei panel si cacaturi de pe net asta nu inseamna ca nu stie nimeni sa faca nimic.

Si site-ul e scris de mine total, stai linistit.

Edited by Tibilini

Hmm, am senzatia ca poti fi dat in judecata pentru drepturile de copyright. Adica nu oricine se trezeste poate sa foloseasca artworkul atat interfetei de vanzare steam(imaginea 3 dreapta chenarul negru) cat si al cutiilor, respectiv armelor. Tipul asta de site sau de platforma l-am mai vazut pe undeva si is tare curios cum ai facut sincronizarea intre server si site, ca aici e marea buba mai ales pentru un joc atat de vechi.

• Upvote 1

Posted (edited)

@CLouD
Nu stiu ce sa zic despre imaginile de la inventar, dar e posibil sa ai dreptate.
Preluarea datelor e basic pentru ca serverul nu ar suporta citirea datelor pentru fiecare user cand se produc schimbari, intrii pe server - citire, iesi de pe server - scriere.
De exemplu, daca tie ti-a picat un skin in joc, pe site o sa-l vezi doar cand se scrie in baza de date, respectiv cand iesi de pe server sau se schimba mapa.

As fi putut face scriere la fiecare modificare, nu neaparat la iesire de pe server, dar rezulta o suprasolicitare care nu e necesara.
Asta este motivul pentru care nici nu se pot deschide cutii, vinde/cumpara skinuri pe site atata timp cat esti logat in joc.
Daca ai intrat pe server cu 2 *skin42* si ai fi cumparat de pe site inca 2, cand se schimba mapa, aveai tot 2 pentru ca ti-a rescris serverul cu informatiile pe care le avea din trecut.

Edited by Tibilini

@Tibilini da, e cam nasol ca datele nu se schimba decat cu reconectare, reusisem sa fac un sistem de upgrade cu informatii pe site si nebunii puteam sa schimb date cu comanda din consola din joc, dar la un moment dat aveam pierderi mari de informatii. Daca tin minte puteam si de pe site sa schimb, dar la fel trebuiau sa fie deconectati de pe server.

Nu-mi place.

Posted (edited)
On 05.05.2018 at 11:37 AM, Tibilini said:

Esti un distrus si nu ai idee ce vorbesti, banii de pe site sunt pentru vps, site-u e tinut pe vps-u meu. Daca tu iei iei panel si cacaturi de pe net asta nu inseamna ca nu stie nimeni sa faca nimic.

A fost strict parerea mea, si stiu despre ce vorbesti, glumeam cu faza de mai sus, stiu ca te pricepi dar nu inteleg de ce trebuie sa ma faci distrus, eu nu te-am jignit pe tine.

Edited by Aqua DP

On 5/5/2018 at 1:37 AM, Tibilini said:

daca e facut de tine, e super, e ceva frumos, simplu si folositor, cam asa trebuie sa arate un site

• Like 1

Frumos website. Sper să îl poți dezvolta cât mai mult.

• Like 1