Jump to content

Problema SA:MP


Zhao

Recommended Posts

Întrebarea / Nelămurirea / Ajutor: salut, ma poate ajuta cineva cu ceva pentru sensitivitatea in joc pe free look si cand bag tinta, pe joc am 1 liniuta si merge foarte repede, nu stiu ce sa-i fac. poate cineva sa mi zica un link bun de sensitivityfix.cs sau mousefix nu stiu care dintre ele e pentru problema mea.
Screenshot (în caz că este necesar): nu e necesar.

Alte precizări: tin sa precizez ca am 4 "levele" de sensitivitate pe mouse, si sunt pe cel mai mic. Mersi!

Link to comment
Share on other sites

1. Deschide Control Panel

2. Cauta ''Mouse'' in Search Bar 

3. Odata ce ai deschis meniul cu optiunile mouse-ului, alege-ti setarile optime pentru tine.

 

Sensivityfix.cs si mousefix fac acelasi lucru, si nu maresc sau miscoreaza viteza cursorului / tintei in joc, ci doar rezolva un bug al jocului. 

 

@Zhao

Link to comment
Share on other sites

Aveam acum o saptamana windows 10, aveam niste moduri, acum mi-am pus 7, si odata cu el alte moduri, si pe windows 10 imi mergea sensfixu si acum nu mai merge, si cu setarile alea din control panel e acelasi lucru @CedryK YRN

Link to comment
Share on other sites

Daca maresti sensivity din control panel trebuie sa fie mai mare sau mai mica, nu are cum sa nu aiba efect. Cat despre sensivityfix, nu stiu ce sa zic, in mod normal merge indiferent de windows. Incearca sa-l bagi pe un GTA clear.

 

@Zhao

Link to comment
Share on other sites

@Zhao Am doua link-uri pentru  tine care poate te-ar ajuta.

 

Poate ai timecy adaugat. Am gasit un link care te-ar ajuta.

Link: http://www19.zippyshare.com/v/Fu4FUDnv/file.html

 

Poate ai setat sensibilitatea mouse-ului si DPI, am gasit un link care te-ar ajuta (mousefix)

Link: https://www14.zippyshare.com/v/CqqDDhbb/file.html

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Zhao said:

@Dan1246 am timecyc bagat, am bagat primu link totul la fel, si la ce te referi in legatura cu al doilea link? explica mi mai bine

Fratele meu, ai poate niste moduri, incearca pe jocu default sa vezi daca iti face la fel.

Link to comment
Share on other sites

@North Example @Dan1246 am bagat primul link pe gta ul cu moduri, nu merge, am bagat al doilea pe un gta fara nimic, nu merge. sper ca intelegeti ca tot ce vreau e sa am sensitivitate mica, si inca o adaugare pe w10 aveam sensitivityfix.cs si MERGEA, acum NU mai merge.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.