Jump to content
EA Vesca

Vesca - Money Factory - Event No. #2 "Cel mai iubit dintre pamanteni"

Recommended Posts

P0TZ1zl.png

Scurta informare: Vesca Money Factory, denumit in continuare "Evenimentul" este o serie de evenimente ce va consta in castigarea unor premii ($$ sau gold) oferite de Vesca. Evenimentul nu are legatura directa cu administratia serverului. Premiile vor fi oferite de Vesca, prin [/transfer] sau shop.b-zone.ro (gold achizitionat de mine pe numele castigatorului)!

Event Number #2

Prize pool: Pentru cel de-al doilea eveniment, avem un prize pool de $100.000 si 404 Gold, dupa cum urmeaza:

• Locul 1 - 404 Gold
  • Locul 2 - $50.000
  • Locul 3 - $25.000
  • Locul 4 - $25.000

Locul "Evenimentului": Forum.

Descrierea "Evenimentului": Fiecare participant trebuie sa posteze cate un reply dupa modelul de mai jos. Castiga cel care va avea cele mai multe "Upvote" reacts, "Like", "Confused" sau alte reacts nu se iau in considerare. Daca sunt doi sau mai multi jucatori cu acelasi numar de "Upvote"-uri, ordinea premiilor corespunzatoare o va da random.org. Modelul de postare:

• RPG Bar al contului pe care doriti premiul:
  • Parerea despre eveniment?:
  • Ce doresti sa vezi la urmatoarea editie a Vesca Money Factory?:
  • Mesaj pentru pulbic sa te voteze:

Durata "Evenimentului": Evenimentul are ca data de final: 09/05/2018 23:59.

Sponsorul/sponsorii editiei: Multumirile merg lui Rocco pentru cei $100.000!

Fie ca cel mai popular jucator sa castige! Nu uita sa-ti anunti prietenii fie in joc, fie pe forum sa te voteze. Orice "Upvote" conteaza!

Editii anterioare:

1. Task-urile vietii

Articol postat de Vesca

02/05/2018

Edited by NC Teodor

• RPG Bar al contului pe care doriti premiul:ChampyxD.png
  • Parerea despre eveniment?: Un eveniment foarte interesant, poate unic, nu am mai vazut pe server ceva asemanator. Succes la cat mai multe evenimente.
  • Ce doresti sa vezi la urmatoarea editie a Vesca Money Factory?: Ceva legat de factiuni si HQ-urile acestora. 
  • Mesaj pentru pulbic sa te voteze: Poa sa vina pompierii noi suntem BOMBARDIERII! Daca esti un bombarider adevarat baga un UPVOTE la baiat. Am neam mare cu valoare.

• RPG Bar al contului pe care doriti premiul:Soricel..png 
  • Parerea despre eveniment?:Un event interesant, faci ceva unic pe server continua tot asa si o sa te adore jucatorii.
  • Ce doresti sa vezi la urmatoarea editie a Vesca Money Factory?:Ceva cu misiunile din [/missions].
  • Mesaj pentru pulbic sa te voteze:Nu stiu, votati Soricel pentru o viata mai buna :).

• RPG Bar al contului pe care doriti premiulAlecs.AmPiLe.png
  • Parerea despre eveniment?: O parere foarte buna, imi place ca ajuti jucatorii cu ce poti, tine-o tot asa ! :)
  • Ce doresti sa vezi la urmatoarea editie a Vesca Money Factory?: Ceva legat tot de forum, cine face cea mai buna gluma si sa primeasca reactie de '' haha ''.
  • Mesaj pentru pulbic sa te voteze: Apasati pe butonul UPVOTE pentru o viata mai buna, cine nu o face v-a avea 7 ani de ghinion. (glumesc :))). Cel mai bun sa castige! Mult succes tuturor.

• RPG Bar al contului pe care doriti premiul:  Opie.png
  • Parerea despre eveniment?: Am o parere foarte buna, nu toti si-ar dedica propria munca pentru alti jucatori. Esti un baiat de nota 10 pentru ceea ce faci, tine-o tot asa. Sper sa ne surprinzi cu evenimente cat mai placute. Prevad un mare succes cu aceasta serie de evenimente. Succes!
  • Ce doresti sa vezi la urmatoarea editie a Vesca Money Factory?: Nu sunt asa creativ ca tine, nu vreau sa cobesc, te las pe tine sa ne surprinzi.
  • Mesaj pentru pulbic sa te voteze: Cine e smecher ma voteaza.

• RPG Bar al contului pe care doriti premiul: QuaKe.BOMBA.png
  • Parerea despre eveniment?: Am o parere foarte buna, deoarece iti dedici timp si bani pentru a ii ajuta pe ceilalti.
  • Ce doresti sa vezi la urmatoarea editie a Vesca Money Factory?: Este decizia ta, mie imi plac toate ideile tale.
  • Mesaj pentru pulbic sa te voteze: Sunt sarac, dati si voi upvote.

• RPG Bar al contului pe care doriti premiul: Ryd3r[].png
  • Parerea despre eveniment?: Mi se pare unul foarte ok si bun, iti place sa ajuti jucatorii. Un baiat de nota 10.
  • Ce doresti sa vezi la urmatoarea editie a Vesca Money Factory?: Te las pe tine sa alegi, eu nu sunt creativ :))). Totusi ma gandeam la ceva cu picturi.
  • Mesaj pentru pulbic sa te voteze: Aici nu zic nimic, daca vrea lumea ma voteaza, daca nu, nu.

• RPG Bar al contului pe care doriti premiulAndrei.png
  • Parerea despre eveniment?: O idee foarte buna, te sustin, @NC Teodor in a face cat mai multe, jucatorii sunt pusi in posibilitatea de a castiga bunuri usor, cui nu i-ar placea. Recomand sa pui si o conditie de participare, de exemplu, cinci poze cu [/ad] privind acest concurs.
  • Ce doresti sa vezi la urmatoarea editie a Vesca Money Factory?: As dori un eveniment de tip Find The Location, adica o poza cu TOG HUD intr-un loc mai "uitat de lume".
  • Mesaj pentru public sa te voteze: Daca doriti sa ma ajutati cu un +1 va multumesc mult, nu cumpar voturi.

• RPG Bar al contului pe care doriti premiul:Allexandruu.png
  • Parerea despre eveniment?O idee originala, asa jucatorii pot castiga niste premii gratis, felicitari.
  • Ce doresti sa vezi la urmatoarea editie a Vesca Money Factory?: O poza cu fiecare graffit din LS (Cele din Single Player)
  • Mesaj pentru pulbic sa te votezeVa prezic viitorul.

• RPG Bar al contului pe care doriti premiulMarius_oNN.png
  • Parerea despre eveniment?: Super ideea! Chiar e imi place si e bine venita! Respect for This!
  • Ce doresti sa vezi la urmatoarea editie a Vesca Money Factory?: Sa fie mai multa publicitate, mai multi concurenti!
  • Mesaj pentru pulbic sa te voteze: Am o Dacia 1310 ! Va plimb cat vreti cu ea !!

• RPG Bar al contului pe care doriti premiul.Seee[r]J_.png 
  • Parerea despre eveniment?:Ba sincer chiar cred ca o idee faina ceea ce ai facut, ai imaginatie, ai ce-ti trebe, sper ca vei mai face chestii de genu'.
  • Ce doresti sa vezi la urmatoarea editie a Vesca Money Factory?:Sincer sa fiu habar n-am, n-am ideei dinastea, nu sunt bun la chestii de genu' sa organizez dinastea doar pe game la evente.
  • Mesaj pentru pulbic sa te voteze:Salut bajetii, daca vreti sa da-ti un vot as ramane dator dau back daca e. V-am pupat!
Edited by eB SeeerJ

• RPG Bar al contului pe care doriti premiul: .Cheloo.png
  • Parerea despre eveniment?: Am o parere foarte buna, deoarece iti dedici timp si bani pentru a ii ajuta pe ceilalti.
  • Ce doresti sa vezi la urmatoarea editie a Vesca Money Factory?: Este decizia ta, mie imi plac toate ideile tale.
  • Mesaj pentru pulbic sa te voteze: Sunt sarac, dati si voi upvote.

• RPG Bar al contului pe care doriti premiulAlphadores.png
  • Parerea despre eveniment?: Mi se pare o idee destul de buna, nu e primul eveniment de genul asta, dar adevarul e ca nu s-au facut de mult timp astfel de evenimente, mie cel putin, imi era dor sa vad asa evenimente, nu doar [/requestevent] si gata in joc. De asemenea e o modalitate foarte buna ca si campanie la primarie, in caz ca vrei pe viitor sa aplici, stii ce trebuie sa faci.
  • Ce doresti sa vezi la urmatoarea editie a Vesca Money Factory?: Intr-o editie ai putea oferi masini ca si premii, de exemplu: Locul I: Cheetah, Locul II: Jester, Locul III: Sandking. Intr-o alta editie ai putea oferi bani, in alta gold, in alta bani + locul I o casa sau ceva, doar ca e nevoie de bunuri materiale pentru astfel de evenimente.
  • Mesaj pentru pulbic sa te voteze: Multumesc tuturor ce mi-au citit parerea despre acest eveniment si multumesc celor ce ma voteaza si celor ce nu ma voteaza. O zi frumoasa.
  • Bafta.
  • Ok, multumesc.
  • Multumesc, la fel.

• RPG Bar al contului pe care doriti premiulVali.38.png
  • Parerea despre eveniment?: Da
  • Ce doresti sa vezi la urmatoarea editie a Vesca Money Factory?: Poze cu politisti spagari
  • Mesaj pentru pulbic sa te voteze: Daca nu ma votati va bag bombe-n casa.

RPG Bar al contului pe care doriti premiul: Norbi.DauPtDjFrEE.png

Parerea despre eveniment?: Mi se pare unul din cele mai faine evenimente de pana acum

Ce doresti sa vezi la urmatoarea editie a Vesca Money Factory?: Cat mai multi participanti

Mesaj pentru pulbic sa te voteze: Sper sa ma votati (ca de nu pun hitman pe toti)

Norbi.DauPtDjFrEE.png

tenor.gif.f348da119881aeeb62bc77b4fc779f2a.gif

8 hours ago, eB Alphadores Stefan said:
  • RPG Bar al contului pe care doriti premiulAlphadores.png
  • Parerea despre eveniment?: Mi se pare o idee destul de buna, nu e primul eveniment de genul asta, dar adevarul e ca nu s-au facut de mult timp astfel de evenimente, mie cel putin, imi era dor sa vad asa evenimente, nu doar [/requestevent] si gata in joc. De asemenea e o modalitate foarte buna ca si campanie la primarie, in caz ca vrei pe viitor sa aplici, stii ce trebuie sa faci.
  • Ce doresti sa vezi la urmatoarea editie a Vesca Money Factory?: Intr-o editie ai putea oferi masini ca si premii, de exemplu: Locul I: Cheetah, Locul II: Jester, Locul III: Sandking. Intr-o alta editie ai putea oferi bani, in alta gold, in alta bani + locul I o casa sau ceva, doar ca e nevoie de bunuri materiale pentru astfel de evenimente.
  • Mesaj pentru pulbic sa te voteze: Multumesc tuturor ce mi-au citit parerea despre acest eveniment si multumesc celor ce ma voteaza si celor ce nu ma voteaza. O zi frumoasa.
  • Bafta.
  • Ok, multumesc.
  • Multumesc, la fel.

+1

• RPG Bar al contului pe care doriti premiulVlad.BZ.png
  • Parerea despre eveniment?:E un event creeativ, ce ofera sansa unor jucatori sa isi faca ceva banuti, sau gold. Mi se pare foarte buna ideea aceasta cu evenimentele.
  • Ce doresti sa vezi la urmatoarea editie a Vesca Money Factory?: Tot un event doar ca sa fie ori cu poze ori cu ceva de pe server.
  • Mesaj pentru pulbic sa te voteze: Votati-ma daca doriti, nu cer voturi. Va pup.

RPG Bar al contului pe care doriti premiulDariusIstodor..png

Parerea despre eveniment?: In opinia mea, acest eveniment poate ajuta orice jucator care doreste gold/bani. Este o idee foarte buna, crearea acestui eveniment, mai ales pe forum, deoarece cele din joc sunt prea repetitive. In plus, acest eveniment ii ajuta pe jucatori in momentele in care vor sa aplice, ori la un interviu, ori la functia de Mayor.

Ce doresti sa vezi la urmatoarea editie a Vesca Money Factory?: Ca premii, ai putea pune masini, nu foarte scumpe, in limita bugetului. Ca misiune ai putea face ceva asemenea Vesca Money Factory #1.

Mesaj pentru public sa te voteze: Dragi utilizatori ai forumului B-zone, upvote-urile dumneavoastra imi dau un plus in a lua un loc in acest eveniment, asa ca haideti cu UPVOTE-urile! Bafta tuturor!

• RPG Bar al contului pe care doriti premiulDiamondGainofilul.png
  • Parerea despre eveniment?: Am o parere foarte buna pentru acest eveniment, avand in vedere ca asa poti ajuta multi jucatori
  • Ce doresti sa vezi la urmatoarea editie a Vesca Money Factory?: Doresc sa vad la urmatoarea editie masini premium, sau macar sultan-uri, elegy-uri, etc.
  • Mesaj pentru pulbic sa te voteze: Cel mai bun sa castige.

Topic inactiv de multa vreme.

:topic_closed:

Salutari tuturor si imi cer scuze de aceasta foarte mare intarziere dar am ramas fara laptop / PC pentru o perioada indelungata. Acum totul s-a rezolvat si am revenit :D

Aici avem castigatorii:

@eB Ryd3r felicitari pentru castigul de 400 Gold. (https://youtu.be/JNwxaTPwEIY)

@eB SeeerJ felicitari pentru castigul de $50.000. (https://imgur.com/2l7xL9S)

@zL Andrei felicitari pentru castigul de $25.000. (https://imgur.com/1ulkTRn + https://imgur.com/0VfPi8R)

@eB Alphadores Stefan felicitari pentru castigul de $25.000. (https://imgur.com/AukpGej)

Va multumesc tuturor pentru participare si va astept la editia cu numarul 3, asadar stati pe aproape ;)

Se poate da T/C! Multumesc administratiei serverului pentru ajutor.

Edited by NC Teodor

Guest
This topic is now closed to further replies.

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.