Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

Downtime Servere RPG


Kelton
 Share

Recommended Posts

Ah, şi încă o chestie care devine foarte enervantă pe serverele B-Zone, nu ştiu dacă se poate rezolva sau nu, dar când eşti într-un clan pe serverele RPG mai primeşti restart la server ( ceea ce se întâmplă des la noi în ultima vreme ), te pune să îți faci alt nume. Exemplu : Sunt in clanu' TLG, anvând numele [TLG]Senariis, în mod normal când primeşti restart ar trebui să te conectezi doar cu Senariis, dar scriptu' din server sau ce o fii el, te pune să îți faci cont nou, [TLG]Senariis, emplementați o chestie în care să nu te pună să îți faci alt cont şi să te conectezi doar cu numele.

 

 

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, TLG Coolback said:

daca ma mai injuri asa o data te dau lu smoke

Nu man gata pls, am glumit sho, hai sa n-o dam chiar pe d'alea urate..

 

42 minutes ago, S4F Morello ToV said:

smr tu hai sa ne punem cu upside acolo

Mars ca la asta nu m-am gandit smr =))

 

Nu stiu de unde a venit asta cu testele TW, doar in Romania se face asa o mizerie, peste tot prin afara asa ceva e strigator la cer :-? Dar presupun ca meriti sa fii banat daca nu ai Skype in PC sau nu vrei sa-ti vada orice puradel mesajele de pe Skype/FB/Whapp/Discord si pe ce se mai intra:-??

 

Nu va mai luati de finutu piscot ca va sparg termopanele!

Edited by AIM iRazor zis DHead
GRU
Link to comment
Share on other sites

If the server dosn't work for you and it show (0/0), you can use this program to change your IP ( try Romania or Ukrania not any IP ) : (https://cyberghost-vpn.fr.softonic.com/ ) || If you didn't understand how can you use it, you can take help from here:

 

 Enjoy!

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, VadimSEXMACHiNE said:

@LorddMulti o sa se duca la awake maxim 2 saptamanii pana se impart functile dupa si serverul lui nou deschis o sa raman la 600 playeri si cel vechi daca si el avea ca b-zone 4 servere crede-ma ca trecea la fuziune.

Ai dreptate, nu ramane bzone in 50 on, ci în 100.

Link to comment
Share on other sites

Faceti topicurile/anunturile astea numa sa va plangeti. Si ce rezolvati? Nimic, va zic eu. Lipsa de interes pentru server-ul asta de 9 ANI BA, 9 ANI, s-a dus. Toata lumea va cere gamemode-ul vechi, voi nimic. Astia de pe server-ul lui Awake cand au avut probleme cu conexiunea ei au schimbat dedicatul, host-ul tot. Noi stam sa se rezolve de la sine. Dupa va intrebati de ce pleaca unii jucatori de aici pe alte comunitati.... Astia a lui Awake au facut un server intr-o saptaman ba, o saptamana. Si noi scoatem un update la 2-3 luni, e penibiil ce vreti voi sa faceti....

Sa nu mai zic ca sunteti si zgarciti cu premiile de la quest-uri, si de la /bonus. Sa stai 10 ore pt 10 gold.... hahaha. Sa stati voi 10 ore numa pt 10 gold. Asteptam si noi alte update-uri INFARA DE QUEST, GETGIFT, /BONUS SAU ALTE RAHATURI. S-au facut o gramada de sugestii, nu luati in seama nimica. Numa banii sunt de voi. Poate incepeti si voi ceva ca va moare server-ul.

Edited by Juvinho
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, RW JoSe said:

Orice comunitate are probleme. B-Zone e o comunitate foarte veche care si-a atins apogeul, datorita staffului dar si a playerilor. Sunt absolut sigur ca toti cei care faceau 1000/1000 acum 1 an sau 2, vor sa revina pe B-Zone si o vor face in curand. Cei care fac flood nu vor reusi niciodata sa opreasca, nici macar o comunitate de 100 de playeri, pentru ca nu au capacitatile mentale sa-si dea seama ca o comunitate unita, cum e B-Zone nu are cum sa isi opreasca activitatea. Toata lumea e constienta ca B-Zone are acum 1000 de playeri pe 4 servere si comunitatile noi propun lucruri inedite si obtin 1000 de playeri pe un singur server, dar eu cred ca daca Stafful superior va scoate niste reguli din cauza carora acum mult timp am pierdut playeri sau o sa introduca updateuri pe langa rezolvarea hostului care o sa ne aduca din nou in formula cea mare, cel putin pe 1 si 2.

Ai visat cam mult pana ai ajuns la 4000 de playeri diferiti, constanti.

2 hours ago, Kelton said:

 

 

 

4. Prin toate cele 3 argumente pe care le-am scris mai sus cred că am demonstrat că cei care iubesc DM-ul pot să facă mai ușor DM la noi pe server decât pe alte comunități din simplul fapt că nu-i sancționează adminii instant și au posibilitatea să fugă de polițiști până când aceștia reușesc să-i prindă. Așadar de ce s-ar muta pe alte comunități unde ar fi sancționați direct de admini pentru DM? Pentru mine nu prea are logică, deci din punctul meu de vedere toată teoria ta e eronată.

Pai ce-ai facut patroane?

E acolo o mica problema care ai omiso, inainte cand faceai DM nu iti aparea cine trage / cine te-a omorat.

Vreau sa merg sa fac DM pe civli sau pe cops fara sa ma vada, sa trag in pana mea dintr-un copac si sa-si bata ma omu` ala capu sa vada numele sa vada de unde vine glontu`, daca ma vede sa faca post sau sa-i dau wanted.

Vreau sa omor robberi cu hydra sau hunter, sa fac DB in ei cu hydra si sa explodeze fara sa vada cine e de vina, pentru ca e fun, pentru mine.

Sa scap de un post de DM fiindca nu exista dovezi nu fiindca ai un mesaj pe ecran.

Un mod de a abuza insa de a te distra, nu de a sta plictisit. Cu siguranta nu esti de acord cu ceea ce am zis deoarece probabil tu nu abuzezi, nu ai vazut distractia in asta. Poate de cand esti admin ai uitat sa te mai distrezi, nu doar de a "muncii" sa faci locul o placere majoritatea dintre playeri. Placerea unora is nervii altora, si asa mai departe, dar pana la urma cineva tot se distreaza, asta e ideea principala.

Vreau un FW ca l-am injurat pe unu de christosuu  mami masii nu o demitere 3/3, nu vreau sa fiu sfant, vreau sa ma DISTREZ in plm, mi scarba sa mai intru pe server la 3 zile, sa-mi fac logul si un raport, dar continui cu ideea ca ceva poate o sa fie mai bine, o modificare care sa te faca ba tata sa nu te simti muratura.

 

1 hour ago, Kelton said:

 

Asta e singura afirmație cu care pot fi de acord. Lucrurile se schimbă și se vor schimba mereu în timp. Nimic nu rămâne la fel, indiferent cât de mult vrei asta. Și eu aș vrea ca jucătorii și ambientul să fie cel care exista prin 2012-2013 ;). Era de 1000 de ori mai plăcut, cel puțin pentru mine, atunci când existau mai puțini jucători, mai mult bun simț, mai puține coduri nedetectabile, mai multă răspundere și frică de consecință din partea jucătorilor față de ceea ce e acum. Acum stau și mă uit la comentarii pe Facebook în avatarul căruia văd un jucător de vreo 11-12 ani care ne înjură, care îmi ajunge până la buric și căruia practic i-aș putea fi tată.

 

Ai zis mai demult ca nu poti revenii la ce a fost mai demult, pentru ca trebuie sa mergem inainte, daca durmul inainte e defapt un drum prost mai bine ramai la ce era inainte.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Ervin27 said:

Ai visat cam mult pana ai ajuns la 4000 de playeri diferiti, constanti.

Pai ce-ai facut patroane?

E acolo o mica problema care ai omiso, inainte cand faceai DM nu iti aparea cine trage / cine te-a omorat.

Vreau sa merg sa fac DM pe civli sau pe cops fara sa ma vada, sa trag in pana mea dintr-un copac si sa-si bata ma omu` ala capu sa vada numele sa vada de unde vine glontu`, daca ma vede sa faca post sau sa-i dau wanted.

Vreau sa omor robberi cu hydra sau hunter, sa fac DB in ei cu hydra si sa explodeze fara sa vada cine e de vina, pentru ca e fun, pentru mine.

Sa scap de un post de DM fiindca nu exista dovezi nu fiindca ai un mesaj pe ecran.

Un mod de a abuza insa de a te distra, nu de a sta plictisit. Cu siguranta nu esti de acord cu ceea ce am zis deoarece probabil tu nu abuzezi, nu ai vazut distractia in asta. Poate de cand esti admin ai uitat sa te mai distrezi, nu doar de a "muncii" sa faci locul o placere majoritatea dintre playeri. Placerea unora is nervii altora, si asa mai departe, dar pana la urma cineva tot se distreaza, asta e ideea principala.

Vreau un FW ca l-am injurat pe unu de christosuu  mami masii nu o demitere 3/3, nu vreau sa fiu sfant, vreau sa ma DISTREZ in plm, mi scarba sa mai intru pe server la 3 zile, sa-mi fac logul si un raport, dar continui cu ideea ca ceva poate o sa fie mai bine, o modificare care sa te faca ba tata sa nu te simti muratura.

 

 

Ai zis mai demult ca nu poti revenii la ce a fost mai demult, pentru ca trebuie sa mergem inainte, daca durmul inainte e defapt un drum prost mai bine ramai la ce era inainte.

 

Spre deosebire de tine nu tuturor le pace să fie omorâți aiurea. Spre deosebire de 2015-2016, acum există moduri care să-ți arate cine trage dupe tine. Deci cu acel mesaj ori fără, tot te poate depista dacă într-adevăr vrea asta.

 

Vrei DM, du-te paintball, du-te gungame, du-te waruri, du-te clan zones, du-te eventuri, du-te pe polițiști. Cum ziceam mai sus, nu putem face pe plac tuturor din păcate. Nu se poate ca tu să de distrez enervându-i pe alții iar acei alții, fiind mai mulți la număr ca tine. Da, o fi amuzant într-o oarecare măsură, pentru cel care face DM-ul, nu și pentru ceilalți. Dacă punem în balanță lucrurile, cu câți jucători am interacționat, preferă să nu se facă DM aiurea pe ei.

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Senariis said:

Ah, şi încă o chestie care devine foarte enervantă pe serverele B-Zone, nu ştiu dacă se poate rezolva sau nu, dar când eşti într-un clan pe serverele RPG mai primeşti restart la server ( ceea ce se întâmplă des la noi în ultima vreme ), te pune să îți faci alt nume. Exemplu : Sunt in clanu' TLG, anvând numele [TLG]Senariis, în mod normal când primeşti restart ar trebui să te conectezi doar cu Senariis, dar scriptu' din server sau ce o fii el, te pune să îți faci cont nou, [TLG]Senariis, emplementați o chestie în care să nu te pună să îți faci alt cont şi să te conectezi doar cu numele.

 

 

Da,fara sa observi iti pui parola de la contul tau si te trezesti cu cont nou tot cu acelasi nume =).

Link to comment
Share on other sites

Just now, CBN ChampyxD said:

Pe erceesi erdeesi merge beton serverul, nu am intampinat nici o secunda lag sau restarturi.

la fel posibil cel care floodeaza sa foloseasca aceasta retea

Link to comment
Share on other sites

  • Kelton locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.