Jump to content

Downtime Servere RPG


Kelton
 Share

Recommended Posts

Just now, SKY BELEAUA PDB said:

@Kelton Și de când se va da drumu la wars?

 

Am anunțat deja pe pagina principală că asta se va întâmpla abia după ce se rezolvă problemele.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, AIM Kenan said:

@NoDe @urkelbama read that

I read before than you :)

 

RPG1

 

Name:Urkelbama Faction:LV Taxi Rank:Taxi Rookie(2)

 

RPG3

 

Name:Urkelbama Faction:SF School Instructors Rank:SF Trainee(1)

 

 

RPG4

                                                                                               Name:[uS]Urkelbama Faction:Southern Pimps Rank:Street Fish(1)

 

Faction History:

Quote


sa-mp-038.png

sa-mp-058.png

sa-mp-026.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, SKY BELEAUA PDB said:

@Kelton Și de când se va da drumu la wars?

Tu oricum vinzi licente, ce wars mai vr?

11 hours ago, CBN Asasinuuu said:

E super nasol..joc din 2010..pana in 2015 a fost okey..acum ..deja s-a cam terminat cu SAMPu'..

dc imi furi semnatura? :(

Link to comment
Share on other sites

Am un cont vechi din 2009, de când joc pe acest server, nu am nimic de comentat negativ, au fost perioade mai bune, uneori update-uri care nu ne ajutau dar știu că tot ce s-a făcut a fost în interesul serverului de a putea fi online 24/24, să atragă playeri prin adaugare de lucruri noi. Țin minte când erau doar 500 de sloturi și mafiile (corleone, cuneo, stracci, etc) aveau ca activitate dm intre ele, nu era sistem de war ca acum, se făceau târguri, etc.. așa că nu vă mai plângeți că vă plictisiți, acest server v-a ținut captivați ani la rând, v-a dat ce sa faceți în zilele de vara caniculare și în zilele ploioase, poate v-a făcut și să chiuliti de la școală. Ar trebui să sprijiniți acest server și conducerea lui, sunt sigur că interesul lor este să vadă serverul in top, să vă aducă placeri legate de modul de joc și să vă tina mult și bine captivați. Aveam level 30-40 și casa in Jefferson cu 30 milioane, intruder nu mi permiteam la 70 mil, acum aveți infernus, maverick și tot ce e mai bun in joc, le obțineți ușor, misiuni, job cu skill, donare direct și gata, in 5 min ai avere. Înainte dădeai 10 euro pe premium permanent, debanare, scoatere warn etc, doar câteva chestii, munceai la ferma de-ți usturau ochii. Serverul a ajuns departe, felicitări Bobo pentru tot ce ai realizat, Kelton și tuturor playerilor care au făcut parte din STAFF dealungul timpului, datorită vouă am avut momente frumoase in copilărie de care îmi amintesc cu drag, vă mulțumesc din tot sufletul! Eu am mai luat și pauze când viața nu mi a mai permis să joc dar astăzi sunt aici, sunt alaturi de voi și intenționez să mai joc mult și bine pe RPG1 așa cum o fac de ani de zile încă din timpul când eram în Corleone la Răzvan14 și ne rugam la "sfânta Lili". Nickname-ul meu (nic_adrian, în prezent misfit). Vă mulțumesc! Vă doresc multă sănătate și aveți grijă de servere și comunitate, am avut o copilărie frumoasa datorită vouă, puneam căștile pe cap și nu mai auzeam certurile din casa! Am inceput sa joc în 2009 iar acum am 23 de ani, sunt însurat și foarte fericit!

Edited by Boblea Adrian
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Urkelbama said:

I read before than you :)

 

RPG1

 

Name:Urkelbama Faction:LV Taxi Rank:Taxi Rookie(2)

 

RPG3

 

Name:Urkelbama Faction:SF School Instructors Rank:SF Trainee(1)

 

 

RPG4

                                                                                               Name:[uS]Urkelbama Faction:Southern Pimps Rank:Street Fish(1)

 

Faction History:

 

oh gg urkel :P

Link to comment
Share on other sites

SALUT pe b-zone toate servarele este lag nu ma reffer la lagul de la internet ci al joculu-i am pc ff bun pe alte servare merge ff bine doar pe b-zone e lag trebuie reduse chestiile din el ca la aparmanet langa ds e lag de 10 fps am si frape drops de 5 secunde 

Link to comment
Share on other sites

On 12.06.2018 at 12:21 PM, Kelton said:

Asta e singura afirmație cu care pot fi de acord. Lucrurile se schimbă și se vor schimba mereu în timp. Nimic nu rămâne la fel, indiferent cât de mult vrei asta. Și eu aș vrea ca jucătorii și ambientul să fie cel care exista prin 2012-2013 ;). Era de 1000 de ori mai plăcut, cel puțin pentru mine, atunci când existau mai puțini jucători, mai mult bun simț, mai puține coduri nedetectabile, mai multă răspundere și frică de consecință din partea jucătorilor față de ceea ce e acum. Acum stau și mă uit la comentarii pe Facebook în avatarul căruia văd un jucător de vreo 11-12 ani care ne înjură, care îmi ajunge până la buric și căruia practic i-aș putea fi tată

Aici ai mare dreptate. Copii care au 7 ani, dar iti spun tie "sugi pula, o fut pe ma-ta" etc, dar el nici vierme n-are in pantaloni. 

 

Dar nu sunt de acord cu acel sistem anti-kamikaze, iti spun si de ce. Eu cand m.am apucat de samp, m.am apucat de rivala acum 2 si ceva. Eram vreo 6-7 prieteni pe skype care nu prea le aveam, doar vreo 2 le aveau mai mult, restul eram paraleli. Faceam farm toata ziua, iar cand ne plictiseam faceam DM sau Kamikaze. DM faceam pe un clan care aveau rent langa noi, spuneau ei ca acolo e HQ.ul clanului. Si faceam DM unii pe altii, era foarte misto, faceam DM vreo 10 minute unii pe altii, apoi ne opream vreo 5 minute pentru a nu fii sanctionati de admini si reluam. Chiar daca stateam 30 de minute sau 0 ora tot era placut. Alta treaba era cu kamikaze, mergeam pe Aero LS luam avioane si mergeam la mall, pentru ca acolo era CNN, faceam kamikaze pe viata, rar se intampla sa intram in jail pentru kamikaze. Era distractiv, foarte distractiv. Asta inseamna un joc, sa fie placut si distractiv. Apoi am venit pe B.zone unde dupa vreo 4 luni cam asa s.a bagat acel sistem antikamikaze si w4 pentru DM. Jumatate din distractie a disparut dupa acel sistem. Era enervant cand cineva facea kamikaze sau DM pe tine, dar era placut cand faceai tu pe ei.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, AIM Kenan said:

oh gg urkel :P

Thank you kenan :)

 

 

 

RPG1

 

Name:Urkelbama Faction:LV Taxi Rank:Taxi Rookie(2)

 

RPG3

 

Name:Urkelbama Faction:SF School Instructors Rank:SF Trainee(1)

 

 

RPG4

                                                                                               Name:[uS]Urkelbama Faction:Southern Pimps Rank:Street Fish(1)

 

 

Faction History:

Quote


sa-mp-038.png

sa-mp-058.png

sa-mp-026.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, CBN R Fernando said:

Era enervant cand cineva facea kamikaze sau DM pe tine, dar era placut cand faceai tu pe ei.

Problema e că erau mai mulți cei care erau enervați de kamikaze decât cei care se distrau făcând asta.

Link to comment
Share on other sites

On 12.06.2018 at 5:14 PM, Neveu said:

Copilul meu? Esti vai de capul tau si vorbesti cu mine asa? Daca te-as vedea pe strada niciun scuipat nu as da pe tine. Cand nu esti in cunostinta de cauza mai bine mergi si culca-te. Stiu ce vorbesc, am fost in staff 1 an si mi-a ajuns. Daca tu esti vai de lindicul tau, atunci nu am ce sa-ti comentez. 

Am mai vazut pupincureala, dar a ta o intrece. 

Lasam numarul jucatorilor sa vorbeasca. Vedem si anticheatul si restul.

xOxO. Pirlitule.

 

Oameni maturi? Baiat tu nu stii ce se intampla prin staff, ce fel de javre sunt si cum se baneaza pe B-Zone. Adminul descarca aimul in PC la teste si nu primeste nimic, dubios si jalnic in acelasi timp, dar asta e realitatea. Totul este aranjat si de asta nu mai joaca lumea aici. Vezi tu, celelalte servere din romania, cum zici tu ca nu au nici 5% GM-ul ca cei de la B-Zone o duc mai bine. De ce? Este dezvoltat la ce B-Zone? Partea tehnica website-server jos palaria, dar restul? Adu-mi tu mie exemplu de sisteme care sunt "Awesome" si dupa imi dai o limba daca am dreptate.

Vezi ca eu am fost constant  prin staff in ultimii 2 ani jumatate si stiu destule licruri incat sa trag niste concluzii pe care ti le am spus inainte. Astfel imi dau seama ca tu nu mai ai nici o treaba cu B-Zone si doar vi aici sa faci propaganda negativa :)) Exact ce spusesem. De ce o faci ? Pentru ca asta e cea mai mare comunitate de samp din Romania si evident "atrage" pentru voi sa obtineti avantaje pe spatele ei. 

Si la GM n are rost sa mai vorbesc pentru ca se vede din avion diferenta.

Link to comment
Share on other sites

  • Kelton locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.