Jump to content

Downtime Servere RPG


Kelton
 Share

Recommended Posts

On 12.06.2018 at 9:10 AM, Kelton said:

Cei care ne dau flooduri nu realizează că în toată povestea asta jucătorii au de suferit, la fel de mult sau chiar mai mult ca și comunitatea.

cam asta ar fi scopul, parerea mea :/

Link to comment
Share on other sites

On 6/14/2018 at 1:03 PM, Urkelbama said:

Thank you kenan :)

 

 

 

RPG1

 

Name:Urkelbama Faction:LV Taxi Rank:Taxi Rookie(2)

 

RPG3

 

Name:Urkelbama Faction:SF School Instructors Rank:SF Trainee(1)

 

 

RPG4

                                                                                               Name:[uS]Urkelbama Faction:Southern Pimps Rank:Street Fish(1)

 

 

Faction History:

 

welcome <3

 

Link to comment
Share on other sites

Coaie, e un joc, ce va impacientati atât? Iesiti si voi pe afara ca a venit vara, nu mai plângeti ca nu merge samp...

Link to comment
Share on other sites

B-zone se duce pe râpă bai baieti. V-o zice unu care a jucat pe vremea buna a serverului. Toate deciziilile din ultimii 2 ani au fost dăunătoare serverului. Nu e de mirare cum unele personaje cu retard mintal grav cum ar fi Nicolae au ajuns admini 4 ;))) penibil. Daia va întrece awake cu un server pe voi cu 4 , că de pe b-zone toti aia vechi s au retras văzând cr specimene obțin funcțiile 

Link to comment
Share on other sites

@RW AlexIoan intradevar ce zici tu, sunt cativa din staff care chiar nu isi au locul insa sa nu uitam ca Awake are o putere super de promovare, cum aveam si noi atunci in acele vremuri cu faimosul gaborXL, s-a dus vremea aia, e timpul pentru altii:) parerea mea ca nu trebuia sa se deschida RPG 4, tind sa cred personal ca au deschis sa fie in voga cu serverele colorate insa na, nu critic, degeaba strigati toti " b zone se duce ", normal, nici HI5 nu a stat pe piata, nici facebook nu e permanent, nici Mcdonalds, etc... 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, RW AlexIoan said:

admini 4 ;))) penibil. Daia va întrece awake cu un server pe voi cu 4 , că de pe b-zone toti aia vechi s au retras văzând cr specimene obțin funcțiile 

Foarte mare dreptate în tot ce ai spus acolo. Și după ei se miră că de ce cade B-Zone-ul. Păi în puii mei, dacă faci update-uri inutile, fără nici un rost, bagi în STAFF toți plozii de 12 ani cu pretextul că au activitate lunară mare. Cu ce te ajută că ăla e un no lifer distrus și stă 20 de ore pe zi cu ochii în calculator și are o mentalitate mediocră, răsfățându-se după și să facă aroganțe că vezi Doamne, el are o funcție și tu ești un pârlit de rank 1. Bă mă lași?! Mai multă distracție îți face pe server unu care stă 2 ore pe zi și are o gândire ok, decât un plod de 12 ani care nu știe nici să scrie. Și nu mă refer la Nicolae cum a spus alexioan, el chiar e ok. Mă refer la unii helperi și lideri în special. Nu mai zic de pile, cum viața mea te aștepți tu să fie distracție și voie bună pe server când peste tot vezi numai pile? Și toate astea s-au spus în nenumarate rânduri, topicuri de la persoane diferite. Dar ghici ce, nimeni nu a luat în considerare că vor veni și zilele astea mai devreme sau mai târziu. Acum așa vă trebuie, să vă ia fața un server abia deschis. Asta ar trebui să fie o învățătură de minte pentru oricine. Când ești la putere, și nu ai nici o treabă cu ce se întâmplă pe server, nu te joci și nu participi la acea activitate, pentru că nu mă refer strict la ceva virtual, chiar și în realitate, trebuie să ții cont de toate sfaturile persoanelor care participă la acea activitate. PENTRU CĂ ACELE PERSOANE ȘTIU CE SE ÎNTÂMPLĂ, IAR ELE CHIAR ȘTIU, NU "CRED", NU "PRESUPUN". V-am pupat.

Edited by DocFather
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DocFather said:

Foarte mare dreptate în tot ce ai spus acolo. Și după ei se miră că de ce cade B-Zone-ul. Păi în puii mei, dacă faci update-uri inutile, fără nici un rost, bagi în STAFF toți plozii de 12 ani cu pretextul că au activitate lunară mare. Cu ce te ajută că ăla e un no lifer distrus și stă 20 de ore pe zi cu ochii în calculator și are o mentalitate mediocră, răsfățându-se după și să facă aroganțe că vezi Doamne, el are o funcție și tu ești un pârlit de rank 1. Bă mă lași?! Mai multă distracție îți face pe server unu care stă 2 ore pe zi și are o gândire ok, decât un plod de 12 ani care nu știe nici să scrie. Și nu mă refer la Nicolae cum a spus alexioan, el chiar e ok. Mă refer la unii helperi și lideri în special. Nu mai zic de pile, cum viața mea te aștepți tu să fie distracție și voie bună pe server când peste tot vezi numai pile? Și toate astea s-au spus în nenumarate rânduri, topicuri de la persoane diferite. Dar ghici ce, nimeni nu a luat în considerare că vor veni și zilele astea mai devreme sau mai târziu. Acum așa vă trebuie, să vă ia fața un server abia deschis. Asta ar trebui să fie o învățătură de minte pentru oricine. Când ești la putere, și nu ai nici o treabă cu ce se întâmplă pe server, nu te joci și nu participi la acea activitate, pentru că nu mă refer strict la ceva virtual, chiar și în realitate, trebuie să ții cont de toate sfaturile persoatnelor care participă la acea activitate. PENTRU CĂ ACELE PERSOANE ȘTIU CE SE ÎNTÂMPLĂ, IAR ELE CHIAR ȘTIU, NU "CRED", NU "PRESUPUN". V-am pupat.

Degeaba nu ai cu cine... mi-e dor de vremurile alea din 2011 .... era asa fain cand cumparai o masina doar de la admini..se bagau pe joc si licitau toti.

erau mult mai rare masinile personale nu putea avea oricine.. si jocul era 4fun

Link to comment
Share on other sites

@Keltondaca sunt sub 3 politisti care au /duty si sa poti vedea aia in acel moment de membrii departamentelor sa poti folosii hydra la rob fara sa fii sanctionat, daca bubui pe cineva din greseala sa nu fii sanctionat si nu mi se pare corect sa nu ai voie sa te plimbi si tu cu hydra asa de plictiseala, mai iti bubui un prieten il faci sa te injure si asa. Cunosc pe cineva cand si-a omorat un prieten iar un civil pirlit de la aproape 200m a luat -5 hp de la explozie, si a luat 3/3 ca i-a facut acel civil pirlit post. Inteleg ca e RPG dar deja m-am saturat sa fiu ca si un robot, doar niste arme amarate sa am voie sa folosesc si sa merg cu un trabant de pd car ce prinde 100km/h in juma de ora, si robbery cu infernus sau hotring

Link to comment
Share on other sites

On 15/06/2018 at 7:10 PM, South PlaTiNuM said:

Spunea razor ceva de Cheats(V4) in motivele adminilor, poftim admini capabili, el m-a luat la tw a cautat pe acolo vreo 15 minute, a gasit si el ca am intrat acum 4 luni la phenomz0r pe site, aproximativ 2-3 accesari, intru in joc, booooooooooooom https://imgur.com/a/26xR49j, poate imi dati si unban eventual, va multumesc :))))))))

Si ai TUPEUL sa te simti nedreptatit?! Pai pun baietii tovarasii pe tine! Cum adica, pai daca ai vazut la motive "phenomz0r v4" si ai cautat si tu pe net sa vezi ce Mama Domnului e ala un Phenomz0r, cum sa indraznesti sa nu te astepti sa iei ban din prostia lor?! Ce se intampla cu generatiile astea, of of, incredibil.

 

(lasand la o parte faptu ca e dezvoltator de coduri si isi bate joc de B-Z, piscot e baiat finut, daca va luati de el sa va pice tavanu cand stati pe WC)

 

Purge the STAFF

Link to comment
Share on other sites

On 16.06.2018 at 5:02 PM, RW AlexIoan said:

B-zone se duce pe râpă bai baieti. V-o zice unu care a jucat pe vremea buna a serverului. Toate deciziilile din ultimii 2 ani au fost dăunătoare serverului. Nu e de mirare cum unele personaje cu retard mintal grav cum ar fi Nicolae au ajuns admini 4 ;))) penibil. Daia va întrece awake cu un server pe voi cu 4 , că de pe b-zone toti aia vechi s au retras văzând cr specimene obțin funcțiile 

Admini, helperi, leaderi nepotriviți au fost, sunt și vor mai fi! Aceste funcții se dau pe niște criterii de activitate, rank-uri in facțiuni, comportament (no ajail, no mute)etc, până nu dai ocazia unui om să se afirme, n-ai de unde să ști ce-i poate pielea. Nu contează atât de mult vârstă precum contează educația, degeaba îmi dai mie funcție de admin care m-am lăsat de n ori de joc, nu contează că am cont din 2009 și 23 de ani, nu sunt productiv pt comunitate că unul de 13 ani care intră toată ziua pe joc și se ține de el. 

    Mă scuzați dacă greșesc dar din câte îmi amintesc Teylo a ajuns lider LSPD la 13-14 ani din câte îmi amintesc, se poate să mă înșel.. dacă e așa cum spun, acest lucru dovedește că nu contează chiar atât de mult vârsta pt o funcție pe server. 

    Nu trebuie să te afecteze pe tine că x sau y au ajuns admini, îți vezi de joc, te bucuri de el iar daca se întâmplă vreodată ca un membru al STAFFULUI să-ți aducă o neîndreptățite, ai liber la reclamație, te poți apăra dacă ești nevinovat, greșeli facem toți.

 

    Cât despre servere noi care ne iau fața, ai văzut câți playeri erau pe RPG4 la început? 

Playerii intra pt case, bizuri, funcții, după ce se împart cărțile, cei care nu au obținut nimic, se retrag, așa este și cu serverele noi. Că să nu mai vorbesc de ce vechime fac aceste servere, B-zone este tatăl, mama și fiica samp-ului românesc, multe servere deschise ulterior au fost făcute de playeri care au jucat aici mai întâi. 

    O fi astăzi mai bine pe alt server decât aici, azi avem o problema și se lucrează la ea dar ai tu certitudinea că pe alte servere ceea ce faci acum, o să mai existe și la anul pe vremea asta? 

 Mulțumesc Bobo, mulțumesc B-Zone!

Edited by Misfit
Link to comment
Share on other sites

On 6/16/2018 at 4:02 PM, RW AlexIoan said:

B-zone se duce pe râpă bai baieti. V-o zice unu care a jucat pe vremea buna a serverului. Toate deciziilile din ultimii 2 ani au fost dăunătoare serverului. Nu e de mirare cum unele personaje cu retard mintal grav cum ar fi Nicolae au ajuns admini 4 ;))) penibil. Daia va întrece awake cu un server pe voi cu 4 , că de pe b-zone toti aia vechi s au retras văzând cr specimene obțin funcțiile 

Sunt si persoane din staff de pe RPG1 sa joace pe serveru' lui inca de la deschidere:)) 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, North FrankCapone said:

Sunt si persoane din staff de pe RPG1 sa joace pe serveru' lui inca de la deschidere:)) 

Sau pur si simplu si-au pus alti jucatori numele nostru, genius? 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, uSp said:

Sau pur si simplu si-au pus alti jucatori numele nostru, genius? 

Da genius si aceeleasi nume(nu "nickname"), orase, varste si altele, se stiu ei care sunt :))

 

p.s. Te'ai simtit atacat cumva?

Edited by North FrankCapone
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, North FrankCapone said:

Da genius si aceeleasi nume(nu "nickname"), orase, varste si altele, se stiu ei care sunt :))

 

p.s. Te'ai simtit atacat cumva?

Da, ca stiu ca e cineva cu numele meu :)) 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, AIM iRazor zis DHead said:

Si ai TUPEUL sa te simti nedreptatit?! Pai pun baietii tovarasii pe tine! Cum adica, pai daca ai vazut la motive "phenomz0r v4" si ai cautat si tu pe net sa vezi ce Mama Domnului e ala un Phenomz0r, cum sa indraznesti sa nu te astepti sa iei ban din prostia lor?! Ce se intampla cu generatiile astea, of of, incredibil.

=))))))

Link to comment
Share on other sites

@Misfit am respect fata de tine ca ai vreo cativa ani peste mine, asa ca incerc sa ma exprim frumos si sa-ti explic frumos ca ce zici tu acolo nu e 100% adevar si o dai in pupincureala. Hai sa-ti dau un exemplu cand ma refer la faptul ca B-Zone = pile, de unde rezulta ca trage serverul in jos. Deci, ca sa intelegi si tu, eu sunt DocFather. de pe RPG2. Majoritatea ma stiu ca si "ala care are vechime multa in PD", am aproximativ 34 de luni de PD, faci tu socoteala cam cat vine asta in ani. Gandeste-te ca cu toata vechimea mea in departamente, nu am fost decat o data pe lista pentru liderul factiunii, ok, acum poate o sa spui ca eu sunt vinovat, ca poate nu ma intelegeam cu membrii factiunii si nu m-au votat cand am fost pe lista sau ca nu meritam (si sa fim seriosi, nu am facut prostii grave incat sa nu merit sa fiu trecut pe lista, daca as fi facut ceva grav, as fi fost sanctionat). Intr-adevar, in ultimul timp, nici nu mi-am mai dat interesul pentru acest joc, joc de 5 ani de zile pe acest server, crede-ma ca nu mai stau sa alerg dupa functii, pentru ca da, recunosc, am jucat si eu pentru functii pe la inceput, cand eram mai mic, cand eram la inceput. Am avut toate functiile posibile, acum ma doare acolo unde nu bate soarele daca primesc sau nu o functie. Ideea este ca ma deranjeaza aceste "pile". Adica, vine unu care joaca de un an (dau un exemplu), are maxim 2 factiuni in Faction Log, pupa ala putin in fundulet liderul si cativa admini sau este intr-un clan care are multi admini, si ia lider, iar eu, si nu numai eu, cei care suntem mai vechi, avem si vechime mai mare in factiune, ramanem cu ochii in soare. Eu zic ca nu i-ar conveni nimanui asta, sa nu mai zic ca este cea mai mare probabilitate sa fie vreun plod de 14 ani maxim care nu stie nici sa scrie corect. Din nou, hai sa iti mai dau un exemplu sa-mi sustin ideile pe care le-am spus in comentariul de mai sus. Am spus si de copiii care au 12 ani si primesc functii, iar tu i-ai sustinut ca nu trebuie sa-i judecam dupa aparente si sa le dam dreptul sa se afirme. Mai sus cu 2 comentarii de la raspunsul tau, ai un exemplu clar de copil pe nume "crack exe", care pentru el, problema existentiala a caderii B-Zone-ului este faptul ca el la rank 1 in PD nu are o masina mai puternica ca sa poata fugi dupa aia cu infernus, hotring etc, si faptul ca nu poate face DM cu Hydra pe prieteni, "la caterinca". Pe bune? De 2 ori am citit prima parte a mesajului lui, si nu prea am inteles mare lucru. Gandeste-te ca exista oameni ca el si in STAFF, si uite ca prin acesti "copii de 13 ani, care stau toata ziua pe samp si fac activitate" pleaca multi membri, pleaca multi membri vechi* mai bine zis, multi membri ai comunitatii care chiar au ajutat la mentinerea playerilor pe server. Pentru ca una e cand ai cu cine sa te joci, ai cu cine sa razi, sa te distrezi, sa glumesti, sa socializezi, si alta e cand vezi ca vine unu de asta la tine si iti zice "sal patroane" si dupa sa te omoare si sa iti zica "slabule", iar tu sa ai TUPEUL sa te duci dupa el si sa-i dai 2 gloante si ala sa iti faca post dinainte sa tragi in el, serios?! Da, accept, asta e generatia de acum, nu ai cum sa-i schimbi, dar daca toti pupam in fund comunitatea, adminii, conducerea, si aici ma refer la @Kelton, normal ca lucrurile astea nu se vor schimba niciodata. De ce crezi ca noi astia vechi tot cerem schimbari, cerem sa revina macar 50% lucrurile la cum erau o data, cand era B-Zone pe val... De ce doar noi cerem asta? De ce generatia asta e multumita de cum este acum serverul? Pentru ca ei sunt obisnuiti cu putin, ei nu au prins vremurile din 2012-2015, cand vedeai pe unu cu infernus pe strada, si incercai sa-l urmaresti sa te rogi sa iti dea si el macar 2 minute sa te plimbi cu infernusul. Hai sa fim seriosi... Daca noi le spunem ca suntem multumiti cum este acum, gen cu update-urile, cu STAFF-ul, cu politica lor, ei nu vor schimba nimic, pentru ca e logic. Daca eu iti spun tie ca iti sta bine parul, tu nu te duci inapoi acasa si il mai aranjezi inca o data, pentru ca tu tinzi sa ma crezi pe cuvant, insa daca ti-as spune ca iti sta naspa parul, crede-ma ca ai da macar o mana prin el. Pace boss!

Link to comment
Share on other sites

  • Kelton locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.